23 Nisan çelengi Ata’ya sunuldu
Kocaeli'de hava açıyor
2 araç kaza yaptı: 4 kişi yaralandı
Denizin ortasında baygın bulundu

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Erdoğdu, KOTO’da sorunları dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu dün KOTO ziyaretinde ekonomik kriz ile birlikte sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunları dinleyerek yorumlarda bulundu

13 Eylül 2018 Saat: 16:41
Erdoğdu, KOTO’da sorunları dinledi
Erdoğdu, KOTO’da sorunları dinledi

Kerim ÇELİK - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve Parti Meclisi üyesi Ayşe Eser Danışoğlu siyasal ve ekonomik krize çözüme yönelik sürdürdükleri ilimizdeki programları kapsamında Kocaeli Ticaret Odası’nı (KOTO) ziyaret etti. Programda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, il yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanvekili Selvi Beyhan, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, CHP eski İl Başkanı Necat Çakır, KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer ve KOTO üyeleri hazır bulundu.

‘SIKINTILARI TESPİT ETMEYE ÇALIŞIYORUZ’

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden KOTO Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, “Kocaeli ekonominin itici güçlerinden biri. Kocaeli vergi ödemesi ile en yüksek ödemeye sahip olan illerden biri. Ağır sanayinin olduğu bir şehir ama bunun yanında küçük esnafımızın da sorunu çok. Bunun önüne geçmek için çeşitli önlemler almaya çalışıyoruz. Sıkıntıları çözmeye yönelik olarak sürekli sahadayız. Tüm iş kollarımız ile toplantı yaptık. Hangi iş kolunda daha fazla sıkıntı var, bunları tespit etmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

‘KÜÇÜK ESNAFA İHRACAT YÖNLENDİRMESİ’

Krize yönelik olarak yürüttükleri çalışmaları anlatan Gezer, “Genel olarak alınması gereken önlemleri belirliyoruz. Tespitlerimize göre hizmet sektörlerinde iyiyiz ancak hizmet sektöründe gelir edilmiyor. Teknoloji alanında daha fazla gelir elde edildiğini tespit ettik. Bu konudaki çalışmaları sürdürüyoruz. İhracatçıya kaynak sağlamaya, ihracatı yaymaya, küçük esnafa öğretmeye çalışıyoruz. Hibe ve teşviklerle ilgili olarak odaların söz sahibi olması, sanayiciye ulaşması anında bilgilendirmesi gerekiyor” sözlerini kullandı.

‘BİRLİKTE ÇÖZÜM GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ’

Sektörlerde tespit ettikleri sorunları sıralayan Gezer, “İnşaat sektöründeki kriz kentsel dönüşümün daha mantıklı bir şekilde yapılması gerekiyor. Küçük esnafımızı ise ihracata yönlendirerek üretimi de desteklemeliyiz. Tarım sektörünün de yeterli derecede desteklenmesi çok önemli” ifadelerini kullandı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Ekonomi ile ilgili partimizin kanaat önderlerimizi ve bizi ağırladığınız için teşekkür ederiz. Kurlardaki dalgalanmalardan ticaret ve sanayi odaları da çok fazla etkilendi. Sizleri dinleyerek sorunlarımıza hep birlikte çözüm getirmeye çalışacağız” dedi.

‘SEKTÖR TEMSİLCİLERİ SORUNLARINI ANLATTI’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, toplantıda yer alan sektör temsilcilerinin yaşadığı sorunları tek tek dinlemek istediklerini belirterek, “Bizlerin tespit ettiği sorunların yanı sıra sizlerin yaşadığı sorunları dinleyerek kalıcı çözümler üretmek istiyoruz. Finans sıkıntısı TL’nin değer kaybetmesinden mi yoksa insanların alıp-verme korkusu sebebi ile mi yaşanıyor, bu güven kaybının da temeline inmek istiyoruz” şeklindeki konuşmasının ardından sektör temsilcileri söz alarak ekonomik kriz ile yaşadıkları sorunları dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑