Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Erenkaya, ‘Adam gibi il başkanlığı yapacağım’

CHP İl Başkan Adayı Erenkaya, il başkanlığı dışında başka hiçbir beklentisi olmadığını ifade ederek “Adam gibi il başkanlığı yapacağım. Alınteri akıtan partililerin önünü açıp haklarını koruyacağım. Bu parti bana çok şey verdi, şimdi sıra bende” dedi

6 Şubat 2020 Saat: 16:15
Erenkaya, ‘Adam gibi il başkanlığı yapacağım’
Erenkaya, ‘Adam gibi il başkanlığı yapacağım’

CHP İl Başkanlığı’nın 1 Mart Pazar günü yapılacak kongresi öncesi adaylık noktasında kararını geçtiğimiz günlerde açıklayan ve önümüzdeki pazartesi günü yapacağı toplantı ile partililere ve kamuoyuna adaylığını resmen ilan edecek olan partinin önde gelen isimlerinden eski belediye başkanı ve milletvekili Hikmet Erenkaya gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Sadun Çetin ve köşe yazarımız Nurettin Kolaylı ile görüşen Erenkaya, arkasında kimsenin olmadığını ve sadece kendine inanan parti tabanıyla hareket ettiğini söyledi.
‘MÜHRÜM YOK AMA
İNSANLAR BANA GELİYOR’
Geçmiş dönemlerde görev yapan il başkanlarının hepsinin bu partiye hizmetlerinin bulunduğunu kaydeden Erenkaya; kabiliyet, duruş, dürüstlük, siyasi birikim, insanlarla diyalog gibi kriterlerin il başkanlığı için önemine değinerek bu meziyetlere sahip olduğunu dile getirdi. Erenkaya, “Adam gibi il başkanlığı yapacağım. Görev yapmak yetmiyor, toplumun içinde iz bırakmak gerekiyor. Milletvekilliği görevim biteli yaklaşık 10 yıl oldu ancak partimden ve halktan kopmadım. Aradan geçen yıllara rağmen toplumun içerisinde çok rahat gezip, diyalog kuruyorum. Hiçbir mührüm olmamasına rağmen insanlar bana geliyor. Kimse bana 3 yıldır, 5 yıldır neredeydin deme şansına sahip değil” ifadelerini kullandı.
‘EMEK VERENDEN YANA OLACAĞIM’
Sözlerine devam eden Erenkaya şunları söyledi: “Bir adam çıkıyor ve il başkanlığı dışında hiçbir yere aday değilim diyor. Daha baştan tavrını koyuyor ve talebim yok diyor. Milletvekili sayısını arttırmak istiyorum diyor. İl başkanlığı dışında bir beklentim yok diyor. Benim tek isteğim partimizin bu kentte birinci parti olması. Tek amacım var; O da partimizin gücüne güç katmak. Parti içi demokrasiyi, barışı getirecek kişi benim. Güçlü bir il başkanı olacağıma inanıyorum. Her daim emekten yana, emek verenlerden yana olacağım. Alınteri akıtmadan, partililerden ve halktan vize almadan bir yerlere aday olanların karşısında duracağım. Sandığa girmeden yukarıdan atamalı kişilere elimden geldiğince vize vermeyeceğim. Alınteriakıtan partililerin önünü açıp ve haklarını koruyacağım.
‘AĞIRLIK OTURARAK OLMAZ’
Bir ilde ana muhalefet partisi il başkanı rahatlıkla halkın içinde olmalı ve halkın içindeyim. Çok rahat diyalog kuruyorum. Kent içinde ağırlığımız var ama ağırlık oturarak olmaz, diyalogla olur. Ben bu ilde çok şey hallederim. CHP’nin savunmasında çok daha cesaretli davranırım. İş olsun diye de muhalefet yapmam. Seçim yapmadan da il başkanı olursun ama ben sandıktan çıkan ağabey olacağım. Benim arkamda kimse yok. Bu partiye katkı koymak istiyorum. Parti içi barış ve demokrasiyi getireceğim ama hiçbir şey beklemeden. Alınteri akıtan partililerin önünü ben açarım. Hakkını korurum. Partimi seviyorum ve 1 numara olmasını istiyorum. Bu parti bana çok şey verdi, şimdi sıra bende” Uğur ULUSOY

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Erenkaya, ‘Adam gibi il başkanlığı yapacağım’

Hikmet Erenkaya

Erenkaya, ‘Adam gibi il başkanlığı yapacağım’

Soldan sağa; Uğur Ulusoy, Hikmet Erenkaya ve Sadun Çetin.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑