Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Ergün, ‘Yine 13-0 olacak’

Gazetemizi ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, “Kocaeli’deki 13 adayımızda devralacakları belediye başkanlığını en layıkıyla yapacak kapasite ve donanımdadır. Kocaeli yine 13-0 olacak” dedi

29 Mart 2019 Saat: 14:48
Ergün, ‘Yine 13-0 olacak’
Ergün, ‘Yine 13-0 olacak’

Evin BOZKURT - Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün bugün (cuma) gazetemizi ziyaret etti. Kendisine Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve AK Parti SKM’de görevli Ömer Polat eşlik etti. Ergün’ü Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve köşe yazarımız Nurettin Kolaylı karşıladı. Yerel seçim atmosferini değerlendiren Ergün, ilçeleri de değerlendirdi.

‘MUHALEFET ÇÖZÜM ÜRETMİYOR’

Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, “Siyasi partilerin oylarının tam olarak belli olması mümkün olmayan bir sistemle seçime giriyoruz. İttifak sistemiyle seçime girdiğimiz için hangi parti ne kadar oy almış bunu bilmek zor olacak.4 dönemdir iktidar olunmuş bir partiyiz. Üst üste seçimleri kazanan bir partiyiz. Bunun illa yıpratıcı etkisi vardır. Ama muhalefet çevresine baktığımız zaman bu yıpratıcı etkilerden sonra kendini yenilemiş, ülkeyi yönetmeye hazır olduğu imajını veren, meseleleri vakıf bir muhalefet görünmüyor. Bu nedenle insanlar yine meseleleri çözen bizim partimize yöneliyor” dedi.

‘AK SAÇLAR OLARAK YANLARINDAYIZ’

Ergün, “Büyükşehir kesin olarak bizim diyoruz. Büyükşehir’de bir sorun görmüyoruz. Burada Tahir Bey kesin başkan olacak. İzmit’te şu an kıyasıya bir yarış var. Bu yarış tüm partilere umut ve heyecan katıyor. Ama yine İzmit bizim diyoruz. Biz ak saçlar olarak adaylarımız yanında oluyoruz. Onlara her zaman destek veriyoruz ve arkalarındayız. Tahir yıllardır tanıdığımız bu şehrin çocuğu. Bizde zamanında bu şehre hizmetler verdik. Şimdi de bu arkadaşlarımız hizmet verecek. Şehrimize en güzel hizmeti bu yol arkadaşlarımız verecek. Bu nedenle her daim Tahir Bey’in yanındayız. Bizim arkadaşlarımız en iyisi yapacak buna inanıyoruz” dedi.

‘YİNE 13-0 YAPACAĞIZ’

İlçelerdeki seçim atmosferini de değerlendiren Ergün, “Sibel Hanım partiyi beraber kurduğumuz bir arkadaşımız. Milletvekilliği ve kadın kolları başkanlığı yaptı. Parlamento da komisyon başkanlığı yaptı. Aday olduğu zaman gelip bizle istişare yaptı. Biz hep onun yanındayız ve büyük destekçisiyiz. Derince benim ilk göz ağrım. Derince’de büyük bir AK Parti kitlesi var. Derince’yi de yine biz alacağız. Dilovası’nda karışık bir seçmen profili var. Bu ilçemizde her partiden seçmen var. Ama bizim adayımız burada çok güçlü. Yani kısaca yine 13-0 yapacağız. Tüm adaylarımız çok donanımlı ve güçlü. Onlara güveniyoruz ve hep destekçileri olduk” ifadelerini kullandı.


Soldan sağa; Köşe yazarımız Nurettin Kolaylı, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı ve AK Parti SKM’de görevli Ömer Polat, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün ve Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑