Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ersoy, ‘İş barışını bozdular’

İzmit Belediyesi’nden işten çıkarılan 2 zabıta için açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “Var olan iş barışı ve huzurunu bozdular” dedi

19 Ağustos 2019 Saat: 17:15
Kocaeli Haber Ersoy, ‘İş barışını bozdular’
Ersoy, ‘İş barışını bozdular’

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediyesi’nden işten çıkarılan 2 zabıta için açıklama yaptı. Ersoy; “10 yıldır zabıta müdürlüğünde zabıta görevlisi olarak çalışan ve 40 gün önce temizlik müdürlüğüne sürgüne gönderilen ancak 4857 sayılı iş kanununun 22. maddesi gereğince, yasal olarak görevlendirmeyi kabul etmeyen 2 üyemizin bugün noter kanalıyla gönderilen bir yazı ile iş akitleri sonlandırıldı. Sırf siyasi geçmişleri için önce sürgüne gönderilen, daha sonra bayram öncesi hakkettikleri ücretleri kesilen, bir çok defa mobinglere maruz kalan bu arkadaşlarımız maalesef bugünde işlerinden kovulmuştur.
‘VERDİKLERİ VAATİ UNUTTULAR’
Bu anlayış Türkiye’nin birçok yerinde işçinin aşı ile işi ile oynamış, oynamaktadır. İzmit Belediyesi’nde var olan iş barışı ve huzurunu bozdular. Geçim sıkıntısı yaşayan işçilere seçimden önce verdikleri sözleri ve vaatleri unuttular. Buradan bir kez daha, İzmit Belediyesi yönetimine bu yanlışlardan dönün, işten çıkardığınız işçileri işe alın, işçilere verdiğiniz sözleri tutun diyoruz. Aksi takdirde yaşanacak olumsuzlukların tüm vebali İzmit Belediyesi’nin yönetim anlayışından kaynaklanacağını şimdiden ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑