Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Esnaf uygulamadan memnun kaldı

İzmit Belediyesi tarafından uygulanan esnafın dükkanların önüne ürünlerini çıkartması uygulamasından esnaflar genel olarak memnun. Ancak bazı esnaflar havanın sıcak olmasından dolayı bunu tercih etmiyor

7 Ağustos 2019 Saat: 16:02
Esnaf uygulamadan memnun kaldı
Esnaf uygulamadan memnun kaldı

Esnaflar henüz işlerin yoğunlaşmadığını, hafta sonu hareketlilik olacağını ifade etti

Kurban Bayramı öncesinde İzmit Belediyesi ve İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği ortaklılığıyla alınan kararla İzmit esnafına Kurban Bayramı öncesi müjde verildi. Alınan ortak karar gereği İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit esnafının Kurban Bayramı öncesinde kendi dükkânlarının önüne ürünlerini çıkarabilmesine izin verdi. Böylelikle İzmit esnafı bayrama kadar kendi dükkanlarının önüne ürünlerini çıkarabilecek. Esnafların kimileri ürünlerini dışarı çıkartıyor ancak kimileri ise sıcak havalar sebebiyle güneş batana kadar ürünlerini dışarı çıkarmıyor. Genel olarak uygulamadan memnun olan esnafların bazıları ise uygulamanın sürekli hale gelmesini istiyor. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Esnaf uygulamadan memnun kaldı

AÇIL, ‘SÜREKLİ OLURSA SUİSTİMALLER YAŞANIR’
Görüşlerini belirten Açıl Çeyiz’den Nisa Açıl, “Uygulamanın gerçekleşmesinden dolayı İzmit Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Güzel bir uygulama ancak böyle bayramların öncesinde olması daha iyi oluyor. Bu uygulama sürekli hale gelirse suistimaller yaşanabilir. Şuan henüz hareket başlamadı. Bayrama son 3 gün kala işler canlanıyor. O süreçte esnaflar için bu uygulama iyi olur” dedi.

Esnaf uygulamadan memnun kaldı

AŞİT, ‘UYGULAMA SÜREKLİ HALE GELEBİLİR’
Konuyla ilgili görüşlerini belirten Tarzım Giyim sahibi Behçet Aşit, “Güzel bir uygulama oldu. Aslında böyle birkaç gün değil de sürekli böyle bir sistem olsa daha güzel olur. Ürünler dükkanın önünde olduğu zaman vatandaşlar görüyor ve ürünlere olan talep artıyor. Vatandaşlar geçerken bile göz atabiliyor. Tabi şuan havalar sıcak ürünlerimizi dışarı çıkarttığımızda solabiliyor” şeklinde konuştu.

Esnaf uygulamadan memnun kaldı

GENÇ, ‘ZATEN 1 METRELİK BİR HAKKIMIZ VAR’
Ardından konuşan Boray Toys sahibi Bülent Genç, “Bayram öncesinde böyle bir uygulama güzel oluyor. Ancak bu uygulamanın sürekli hale gelmesini ben desteklemiyorum. Çünkü zaten yasal olarak dükkânımızın önünde 1 metrelik bir alanı kullanma hakkımız bulunuyor. Bunun dışında ürün çıkarmak yolların görüntüsünü bozabilir, görüntü olarak da güzel görüneceğini düşünmüyorum” diye konuştu.

Esnaf uygulamadan memnun kaldı

ÖLMEZ, ‘DIŞARIDA OLMASI ESNAFA FAYDA SAĞLIYOR’
Sonrasında konuşan Perde Dünyası’ndan Hasan Ölmez, “İzmit Belediyesi’nin gerçekleştiği uygulama esnaf için sevindirici. Güzel bir sistem oluyor. Destekliyorum. Özellikle böyle bayramlarda 3 gün kala işler daha yoğun oluyor. Bu zamanlarda ürünlerin dışarıda olması fayda sağlıyor. Ayrıca böyle şenlik havasında gerçekleşse sokaklara balon gibi süslemeler yapılsa daha güzel olabilir” açıklamasında bulundu.

Esnaf uygulamadan memnun kaldı

SAĞLIK, ‘İŞPORTACILARA SIKI DENETİM OLMALI’
Sonrasında görüşlerini belirten Saklambaç Çocuk Giyim sahibi Ali Sağlık, “İzmit Belediyesi’nin bu uygulaması bizim için tabi faydalı bir uygulama. Fakat dışarı ürün koyulması gibi durumlarda belediyenin işportacılar konusunda daha sıkı bir denetim uygulaması gerekiyor. Ürünler dışarıda olduğunda işportacılarında kamufle olması kolaylaşıyor” sözlerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑