Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi (ETDAM) 'ın Derince’de düzenlenen tanıtım toplantısında çok önemli bilgiler, katılımcılar ve kamuoyuyla paylaşıldı

22 Haziran 2019 Saat: 13:05
ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı
ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

Ülkemizin ihracatına önemli oranda katkı sağlayacak çalışmaları hedefleyen ETDAM’ın tanıtım toplantısı Derince’de bulunan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Çok önemli bilgilerin paylaşıldığı toplantıya Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Binay, öğretim görevlileri ve davetliler katıldı.
BAŞKAN AYGÜN’DEN ÖNEMLİ MESAJLAR
Gebze Teknik Üniversitesi’nin Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın desteği ile ETDAM’ı faaliyete geçirmesiyle ilgili düzenlenen tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, “Bilimsel çalışmaların ülkemize ve insanlığa katacağı değeri çok iyi biliyor ve bu tarz toplantıları önemsiyorum. Hem siyasetçi olmam hem de iş hayatının içinden gelmem dolayısıyla ihtiyaçların farkındayım. Barış Hocamı ve arkadaşlarımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Böylesi önemli bir programa Derince’mizde ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Projenin kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
MARKA’NIN DESTEKLEDİĞİ PROJE
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu da yaptığı konuşmada “Mali destek programımızla desteklediğimiz projelerimizin kapanış toplantılarını yapıyoruz. 2018 yılında 4 başlıkta çıktığımız desteklerden çok verimli geri dönüşler aldık. Bölgemizde hem mesleki eğitimi hem de üniversitelerimizin ve sanayicilerimizin ortak kullandıkları üretim altyapılarını destekliyoruz. Bugünkü projemiz de Barış Hocamın bire bir takip ettiği Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi. ETDAM, enzimleri sanayide daha fazla kullanmak, bu konudaki araştırmaları motive etmek, üniversitelerimizin bu konularda araştırma yapmalarına yapmalarınaimkan tanıyan güzel bir merkez oldu.” dedi.
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE
Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan da konu ile ilgili yaptığı konuşmada “Üniversitemiz, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi’ni faaliyete geçiriyor. Ekonomi ve araştırmada lokomotif olan biyoteknoloji ürünleri yüzyılın en yüksek katma değerli ürünleri arasında. Öyle ki bir kilogramı neredeyse 1 milyon doları bulan ürünler var. Bu ürünlerden bir tanesi enzimler. Bu ürünlerin çok değişik kullanım alanları mevcut. Sadece direk kullanım amacı olan dünya pazarı 20 milyar Amerikan doları. Özellikle enzim ile muamele edilen tekstil ürünleri bugün piyasada fazlasıyla tercih edilmektedir.” dedi.
BARIŞ BİNAY SUNUM YAPTI
MARKA tarafından desteklenen projenin yürütücülüğünü yapan Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Binay da toplantıda bir sunum yaparak önemli bilgiler verdi. Doğu Marmara Bölgesi, Türkiye’de biyoteknoloji, biyoteknolojik ürünler, enzimler ve Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi konularında bilgiler veren Barış Binay, “Bilgilendirme ve aynı zamanda farkındalık oluşturma amacıyla bu etkinliği organize ettik. ETDAM, enzimler ile ilgili her konuda gerek sanayi gerekse araştırmacılar için altyapı imkanı sunmakta” dedi. Barış Binay, 21. yüzyılın elmas madenleri olarak tabir edilen biyoteknoloji ürünlerin, yüzyılın en yüksek katma değerli ürünleri arasında yer aldığını da sözlerine ekledi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

Derince’de bulunan Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Başkan Aygün, konukları ile istişarede bulundu.

ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün

ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

MARKA Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu

ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan

ETDAM’ın tanıtımı Derince’de yapıldı

Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Barış Binay

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑