Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Yaşam

Farkındalık yaratan tiyatro oyunu

Hayata Dönüş Derneği öncülüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Eksi Birinci Kat’ tiyatro oyunu gençlerle buluştu

3 Mayıs 2019 Saat: 12:16
Farkındalık yaratan tiyatro oyunu
Farkındalık yaratan tiyatro oyunu

Hayata Dönüş Derneği koordinatörlüğünde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleriyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Eksi Birinci Kat’ tiyatro oyunu gençlerle buluştu. Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna gençler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Hayata Dönüş Derneği öncülüğünde, gönüllü amatör oyuncuların oluşturduğu grubun sergilediği oyun,ilimizin birçok yerinde gösterimi devam ederek bağımlılığa karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor.
DERS NİTELİĞİNDE
Hayata Dönüş Derneği’nin ortak sosyal sorumluluk projesi ‘Pozitif Düşün Genç Yaşa’ sloganı ile tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Bağımlılıkla mücadele edip gençleri spora ve sanata yöneltmeyi hedefleyen proje kapsamında hazırlanan ‘Eksi Birinci Kat’ adlı tiyatro oyununun, yönetmenliğini ve yazarlığını Burak Tekin üstlendi. Hikaye ve olay örgüsü ile adeta gençlere hayat dersi niteliği taşıyan oyun izleyiciler tarafından alkış tufanına tutuldu. Büyük beğeni toplayan oyunu, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yemen, Hayata Dönüş Derneği Başkanı Nezahat Erok, Narkotik eski Şube Müdürü Mutlu Çelik,Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Doç. Dr. Nihal Paşaoğlu, oyuncu aileleri ve çok sayıda genç izledi. Tiyatroda İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Başiskele Selim Yürekten Mesleki Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri de bulundu.
‘OYUNUMUZU GELİŞTİREREK DEVAM EDECEĞİZ’
Tiyatronun ardından konuşan İl Kültür Müdür Vekil Ercan Yemen,“Umarım oyunu beğendiniz. İlk gösterimimiz burada oldu. Bundan sonra oyunumuzu daha da geliştirerek devam edeceğiz. İzlediğiniz oyunda her şey gerçek hayattan alındı. Hayata Dönüş Derneği’nin başkanı Nezahat hanımı kutluyorum. Yazarımızı tebrik ediyor oyuncularımızı da geleceğinin daha da parlak olmasını diliyorum” dedi.
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Programın sonunda İl Kültür Müdürü tarafından Dernek Başkanı Nezahat Erok’a, Narkotik eski Şube Müdürü Mutlu Çelik’e ve Oyun Yönetmeni ve Yazarı Burak Tekin’e plaket takdim edildi

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Farkındalık yaratan tiyatro oyunu

İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yemen, Hayata Dönüş Derneği Başkanı Nezahat Erok, Narkotik eski Şube Müdürü Mutlu Çelik, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halka İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Doç. Dr. Nihal Paşaoğlu izleyenler arasındaydı.

Farkındalık yaratan tiyatro oyunu

İL Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yemen

Farkındalık yaratan tiyatro oyunu

‘Eksi Birinci Kat’ tiyatro oyununa katılım oldukça yoğundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑