Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

28 Şubat 2020 Saat: 13:24
Fatih Erbakan İzmit’e geldi
Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, babası Milli Görüş Hareketi’nin kurucusu, Refahyol Hükümeti’nin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 9. ölüm yıldönümünde Erbakan Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Milletini Seven Erbakan” anma ve anlama programına katılmak üzere dün (perşembe) İzmit’e geldi

Refahyol Hükümeti’nin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 9. ölüm yıldönümünde düzenlenen “Milletini Seven Erbakan” anma ve anlama programına katılmak üzere dün İzmit’e gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras ve başkanlık divanı üyeleri karşıladı.
ERBAKAN, İZMİT’TE HALKIN İÇİNE KARIŞTI
Fevziye Camii önünde kalabalık bir partili grup tarafından coşku ile karşılanan Erbakan, buradan itibaren arabasından inerek, halkın içine karıştı. Yürüyüş yolu boyunca halkla kucaklaşan Erbakan’ a halk yoğun ilgi gösterdi. Özellikle gençler Erbakan ile bol bol özçekim yaptılar. Belsa Plaza’nın bulunduğu alandan itibaren Erbakan, esnaf ziyaretlerine başladı. Belsa Plaza taksi durağında kendisine çay ikram edilen Erbakan ile taksici esnafının samimi sohbetleri dikkat çekti.
VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Çayını içtikten sonra yürüyerek devlet hastanesi karşısındaki Yeniden Refah Partisi il binasına giden Erbakan, yol boyunca esnaf ziyaretine devam etti. Esnafın sık sık ikramlarda bulunduğu Erbakan, İzmit halkının kendisine gösterdiği ilgiden hayli memnun oldu. Halkın kendisine yoğun ilgi gösterdiği Erbakan’nın, halkla samimi diyalogları dikkat çekti.
İL BİNASINDA ÖZEL TOPLANTI YAPTI
Programını Yeniden Refah Partisi İl Binası’nda sürdüren Erbakan’ ı, parti binası önünde yüzlerce partili karşıladı. Erbakan burada partinin il yöneticileri ve ilçe başkanları ile bir toplantı yaptı. Partinin ilimizdeki genel durumu hakkında bilgi alan genel başkan, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu, partinin yöneticilerini dinledi. Partisinin il binasında yapılan toplantının ardından, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anmak için yapılan programa katılmak üzere Seka Kongre Merkezi’ne geldi.
YOĞUN KATILIM OLDU
Erbakan Vakfı Genel Merkezi tarafından, Kocaeli Seka Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Milletini Seven Erbakan” başlıklı program baştan sona çok büyük bir coşku ile icra edilen programa Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan ile birlikte Genel Başkan Yardımcıları Doğan Bekin ve Erkan İlyas Helvacı, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri; Ali Şükrü Bayraktar, Hüseyin Küçükkeskin ve Necati Arslan, kadın ve gençlik kolları genel başkanları, çevre illerin il başkanları, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy katıldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan salona coşkulu sloganlar ile girdi. Programda ilk olarak, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras’ a söz verildi.
MEHMET ARAS ERBAKAN’IN İLKLERİNİ SIRALADI
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras konuşmasında merhum Necmettin Erbakan’ın siyasette yaptığı ilkleri şu şekilde sıraladı; Ülkemizde kara saban ile tarım yapıldığı bir dönemde, toplu iğne bile ithal edilirken, motor fabrikası kurdu.
‘DEVRİM OTOMOBİLİNİ ERBAKAN YAPTI’
Leopard tanklarının motorlarının yakıt sistemini geliştirdi. Erbakan Türkiye’nin ilk denk bütçesini yaptı. D-8 i kurarak İslam birliği projesini, plandan icraata geçirdi. ABD’nin çekiç gücünü kovdu. Kapatılan petrol boru hatlarını açtı. Havuz sistemi kurarak kamu bütçesini tek hesapta topladı. Rantiyecinin rantiye akçesini kesti, garip gurebaya ve tüm halka dağıttı. Konuşmasının devamında, Dr. Fatih Erbakan’ın cumhurbaşkanı olacağını ilan eden Aras, katılanlar tarafından ayakta alkışlandı. İl Başkanı Aras’ın sonrasında, Erbakan Vakfı Genel Sekreteri, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin söz aldı. Merhum Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşı olan Bekin, dinleyiciler tarafından ilgi ile takip edildi.
ERBAKAN, SEKA KONGRE MERKEZİNDE KONUŞTU
Programda son olarak, merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’a söz verildi. Fatih Erbakan konuşmasında, babası rahmetli Necmettin Erbakan ile ilgili hatıralarını aktardı. Genel siyaset ile alakalı konuları, rahmetli Erbakan Hoca penceresinden yorumladı.
ERBAKAN, ‘BETON DEĞİL KURŞUN BİLE DÖKSENİZ…’
“Bugüne kadar yaptığımız anma programlarında, aldanmayan aldatmayan Erbakan başlığını kullandık. Rahmetli Erbakan hocamız 35 yıl öncesinden bizlere ışık tutan öngörüye sahipti. Asla aldatmadı ve aldanmadı. Dolayısı ile hocamız aldatmayan ve aldanmayan sıfatına tam olarak layık bir insandı. Üzerini beton değil, kurşun bile dökseniz milli görüş yoluna devam edecektir. Bugün bu programın yapılıyor olması, milli görüşün üzerine beton dökülmesi lazım diyenlere verilen en güzel cevaptır. Üzerine beton değil kurşun bile dökseniz, milli görüş düşüncesinin hedefine varmasına engel olamayacaksınız.
‘MİLLETİNİ ERZAK KOLİLERİNE MUHTAÇ ETMEDİ’
Erbakan hocamız ülkenin her bir köşesine sanayi tesisleri kurdu. Milleti belediyenin erzak kolilerine muhtaç etmedi. Çalışanlara en yüksek ücreti verdi. Erbakan, bisiklete şeytanarabası denilen bir zamanda, bu ülkede motor fabrikası kurdu. Anadolu’nun her köşesinde nerede Erbakan denilse birileri hayır dua ediyor. Çünkü o milletini seven Erbakan’dı. Erbakan hocamız, 1970 yılında merkez nüfusu yüz bin kişi olan Diyarbakır da, on bin insanın çalışacağı TEMSAN Fabrikası’nı kurdu. İşte maddi kalkınma bu şekilde mümkün olabilir.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Soldan sağa: Erkan İlyas Helvacı, Mehmet Aras, Fatih Erbakan, Doğan Bekin ve Yaşar Çakmak.

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Anma programına yoğun katılım gerçekleşti.

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Belsa Plaza önünde vatandaşlar tarafından etrafı sarılan Erbakan vatandaşlarla samimi diyaloglara girdi.

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Yeniden Refah Partisi il binasına giden Erbakan, yol boyunca esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Fatih Erbakan İzmit’e geldi

Yürüyüş yolunda gezen Erbakan vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑