Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

AĞZINA TÜKÜRMEK

15 Mayıs 2019 Saat: 16:17

Vaktiyle, saçma sapan şiirler yazan bir şair, Molla Camii’nin meclisinde, Üstat, demiş, dün gece rüyamda şiirler yazıyordum ki Hızır aleyhisselamı gördüm. Mübarek ağzını tükürüğünden bir parça benim ağzıma tühledi.
Molla cami adamın şiirlerinde keramet sezilmesi için böyle söylediğini ve güya Hızır’ın feyiz verici nefesine mas har olduğuna dair yalancı şöhret peşinde koştuğunu anlayıp cevabı yapıştırmış ‘’ Be ahmak, öyle değil. Bence Hızır aleyhisselam bu şiirleri senin yazdığını görünce yüzüne tükürmek istemiş, ama o sırada ağzın açık olduğundan, tükürük suratına geleceği yerde ağzına girmiş!..
Bu olayı farklı konularda da kullanabilirsiniz, 42 Evler benim işe geliş güzergahım hergün demir yolu ile karşılaşıyorum, yolumun karşısına çıkan demir yolu merkezden dışarıya alındığı zaman hem üzülmüş hem de sevinmiştik, nostalji yaşatıyordu yıllardır süregelen alışkanlık ile İzmit demek şehrin ortasından geçen dumanlarını savura savura geçen tren demekti. Kimler yolculuk etmiş şehrin kar kış, yaz şehir görüntüsü ile kimleri taşımış ne hayatlar yaşanmıştı…
Ama bir taraftan da şehirde artan nüfus ve araç sayısı ile trafik arap saçına dönmüştü, kazalarda cabası idi…
Demiryolu projesi öyle 5-10 yıllık projeler değildir.Aslında yapılan hiçbir yatırım aklıma estim yaptım değildir, olmamalıdır.
Şehrin ana damarlarına uyguladığın neşter ile hayata son da verebilirsin, hayata da döndürebilirsin.
Planlar ve projeler deneme yanılma yoluyla değil, araştırmaeğitim ve düzenlemeleristişareler ile yapılmalıdır.
Gelelim demir yoluna yaklaşık 2 -3 aydır iş makinaları çalışıyor o devasa betonlar, güçlü makinaların bile kırmaya zorlandığı beton bloklar, milyarlar verilerek yapılan beton bloklar, gene milyarlar verilerek kırılmaya çalışılıyor. Yol genişletme çalışması için.
Hem de çok değil en fazla 10 yıl önce yapılmış olan milli servet ile yapılmış olan betonlar ..Evet yol genişlemesi yapılması gerekli miydi.. Evet yapılmalı idi ..yapılmasının gerekliliği o zamanlarda söyleniyor muydu ..? Evet söyleniyordu ..Be kardeşim o zaman neden yaptın ?
O betonu yapıp , yeniden yıkacağına Yeşilova Turan Güneş Caddesindeki kuyuları kapat , araç düşse içinden zor çıkar .. İzmit şehir merkezinden ibaret değil , gösteri kısmı şehrin arka bahçesine de yapılmalı , Lütfen bir toplu taşıma atlayıp gidin ya da aracınıza …!!
Caddelerin durumlarını görün, insanların çektiklerini görün, yaşanankazaları, araçların pert durumlarını görün ..Benden söylemesi ..

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

27 MAYIS..27 Mayıs 2020 Saat: 15:24
SAÇMA HAREKETLERE BİR SON VERİN23 Mayıs 2020 Saat: 15:05
DAKİKAN VAR...21 Mayıs 2020 Saat: 15:29
Tüm Yazıları
Yukarı ↑