Derince Belediyesi (Logo Altı)
Böke, ‘Kocaeli’de değişim rüzgarı görüyorum’
Başkan işkadınlarıyla buluştu
52 okulda onarım ihalesi
Fethiye Caddesi taştı
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy vereceksiniz?
  • R. Tayyip Erdoğan
  • Muharrem İnce
  • Meral Akşener
  • Selahattin Demirtaş
  • Temel Karamollaoğlu
  • Doğu Perinçek
  • Kararsızım

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

BAŞİSKELE BELEDİYESİNDEN TALEBİM VAR..

16 Şubat 2017 Saat: 16:27

Kocaeli’n de 7 Yıldızlı bir ilçe, evet yanlış okumadınız 7 yıldızlı bir ilçemiz var , Başiskele. BaşiskeleBelediyesinin çalışmalarını özellikle Başkan Sn . Hüseyin AYAZ 'ın öz verili çalışmalarını takdirle karşılıyorum .Sayın AYAZ ‘ı yıllar öncesinden tanıyorum o yıllarda başkan bile değildi ama Yeniköy için çalışırdı . En önemlisi de hiç değişmedi , hep halkın arasında ve halkla iç içe .
Aynı zamanda şanslı bir ilçe uzun bir sahil bandına sahip, İzmit’ten kaçanlar soluğu Başiskele’dealıyor, hattaBaşiskele öylesine iddialı ki Herkes bir günBaşiskele ‘li olacağını slogan ile paylaşıyor. Şehir merkezinden kaçanlar soluğu Başiskele ‘de alıyor . Yürüyüş yapanlar, çayını kahvesini içenler, yemeğini yiyenler. Sadece yazın mı? Hayır ..!! Kışında sahilin nimetlerinden faydalananlar var .
Sahil düzenlemeleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyumlu çalışması halkın çıkarı doğrultusunda çok güzel. Ancak sahil bölgesinde altyapı çalışmaları sonrasında üstyapı eksiklerinin olması , kaldırımların olmaması ve özellikle yapılan parklarda ve sokaklarda ki aydınlatmaların olmaması , parklara olan güveni sarsmaktadır .Parklar ve sokaklar zifir karanlık zaman zaman Belediye araçlarını dolaşırken görüyorum ve tamam bu defa görecekler , düzeltecekler diye bakıyorum ama maalesef sadece bakıyorum ..!!!
Aydınlatma yönünden Başiskele belediyesi konu benim değil SEDAŞ ındiyebilir . Belki haklı da olabilir ama vatandaş belediyeyi tanıyor ve çözümü belediyeden bekliyor. Aracınızı park ettiniz evinize geçeceksiniz, karanlıkta nerede ise el yordamı ile hareket ediyorsunuz, şanslı iseniz ve ön görü sahibi iseniz yanınıza fener alıyorsunuz.
Belediyelerin yaptıkları parklar belediye sorumluluğundadır ve özellikle akşam ve geceleri gençlerin kamelyalarda gürültülü ve karanlık toplantıları vatandaşı ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Emniyet güçleri dolaşıyor araçları ile zaten eleman sayısı oldukça azalmış ve birçok görevi sürekli nöbetle çözmeye çalışıyorlar. Başarılılar mı? Evet başarılılar. Aydınlatmaların olması onlarında, vatandaşında işini kolaylaştıracaktır.
Kısaca Başiskele Belediyesi sokak aydınlatmalarına ve park aydınlatmalarına ciddi anlamda el atmalı ve düzenlemeler konusunda yaptırım uygulamalı ..Herkes bir günBaşiskele 'li olacak ama aydınlık bir ilçede oturmak istiyoruz .. sadece sahilde aydınlatmalar yeterli değil ...!! Ekipler arka sokaklarda da çalışma yapmalı .. Turizm ilçesi olmaya adaylığını koyan Başiskele hem görsellik, hem de emniyet açısından aydınlatılmalı ve aydınlatmalar gece denetlenmeli , işte o zaman herkes Başiskeleli olacaktır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Güle güle Ya Şehri Ramazan13 Haziran 2018 Saat: 17:25
Perşembe pazarı çevresi...10 Haziran 2018 Saat: 19:44
SİZ OLSANIZ...6 Haziran 2018 Saat: 18:33
ARILAR VE SİNEKLER3 Haziran 2018 Saat: 14:02
Tüm Yazıları
Yukarı ↑