Metrekare başına 25 kg yağmur yağdı
AK Parti’nin yeni il yönetimi
TEM'de zincirleme kaza!
Büyükşehir 30 ayrı noktada teyakkuzda

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN….

9 Ocak 2019 Saat: 14:16

Bir ülke düşünün başkanı farklı, davranış ve düşünce şekilleri olağan üstü, her zaman rastlanan sıra dışı yönetiminin dışına çıkıyor. hem kendi ülkesinde , hem de dünyada.., çocuklukta başlayan farklı davranışları ile ailesini onu askeriyeye göndermiş ancak orada kalmayıp, ticarete atılmış  ülkesinde en zenginler arasında yer almış biri ….

İş hayatı, işte başarılı olmak için farklı yollar denemiş, iflasın eşiğine gelmiş ama her seferinde işlerini yoluna koymuştur. Bunca lüksün içerisinde olmasına rağmen mütevazi yaşantısı ve paraya düşkünlüğü arasında, aslında kendisi ile çelişen bir çok davranış şekli var.

Tek çelişmeyen davranış ve düşünce şekli sadece ve sadece ülkesi için herkesi ve her şeyi silebileceği, yok edebileceği…’’ İnsanlar ya da ülkeler gelip bizim refahımızdan aldıkları zaman, onlara bunun karşılığında bir bedel ödemelerini istiyorum. İşte bu yolla milyarlarca dolar kazandırıyoruz ülkemize’’ diyecek kadar da vatansever olduğunu belirten kişi Amerikan Başkanı Donald TRUMP…

TRUMP dünyadaki fakir, aç, savaşan ülkeler ve o ülkede yaşayanlar hiçbir şekilde umurunda değil. Beraber göreve geldiği yol arkadaşlarını dahi kendine karşı çıktı , ülkenin menfaatini düşünmedi diye görevden alacak kadar hatta kovdum diyecek kadar radikal kararlar alan biri….Ona göre Amerika dışında başka yaşaması , yaşaması gereken ülke ve halk yok ve Amerika için her şey ve her yol mubah …

TRUMP ‘’Türkiye ‘yi asla iyi bir dost ve müttefik olarak görmemiş, kendi istediği kişileri almış oysa ülkemiz için zararlar vermiş kişileri iade etmek bir tarafa konuyu dikkate bile almamıştır. Tüm dünya ülkelerinin kendilerini korumalarını, gözetmelerini sağlaması ve kendilerini güvende hissetmeleri için Amerika Devletine bedel ödemeleri gerektiği söyletecek kadar da ileri gitmiş, buna rağmen kimsenin karşısına geçip haddini bildirmeye cesaret edememiştir. Çünkü o ve ülkesi dünyanın en güçlü devletidir, tabii İngiltere Krallığından sonra gelen…

İlginç kişiler ve kişilikler koskocaman devletleri yönetiyor, hem de dünyayı birbirine katma pahasına dünyanın hakimi olmak ve istediğini yapmak ve yaptırmak böyle bir şey olmalı.

İslam hukukuna göre hangi ad altında olursa olsun bir şahsın kamu görevi sebebiyle bir başka şahıstan hediye alması yasak olduğu, şayet bir kamu görevlisi, görevinden dolayı kendisine bir hediye verilirse bu hediyeyi de hazineye bağışlamak zorunda olduğu bilinmektedir.

Süleymanoğulları kabilesine zekât tahsildarı olarak gönderilen zatlardan birisi vazifesini bitirip Medine’ye döndüğünde hesabını Resulullah’a verirken şöyle der “Ey Allah’ın Resulü! Şu sizin zekât mallarınız, bunlar da bana verilen hediyelerdir”  Bunun üzerine Hz. Peygamber hayretle sorar: “Tuhaf şey! Sen doğru adamsan söyle bakalım, ananın babanın evinde otursaydın bu mallar sana hediye edilir miydi? Bunu bir dene bakalım!” Sonra zekât tahsildarlarının hediye almalarını kesinlikle yasaklar.

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KÖRFEZİN GECE KOKUSU17 Haziran 2019 Saat: 15:32
SURİYELİLER BAYRAMLAŞMAYA GİDİYOR10 Haziran 2019 Saat: 15:53
RAMAZAN BAYRAMI3 Haziran 2019 Saat: 15:20
Tüm Yazıları
Yukarı ↑