Lastik İş’te genel kurul
Düğün hediyesi olarak böbreğini verdi
Akşener, Kocaeli'ye geliyor
Hürriyet adaylarla bir araya geldi
İbrahim Bıyıklı Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

Güle güle Ya Şehri Ramazan

13 Haziran 2018 Saat: 17:25

Bir Ramazanı daha geride bırakıyoruz nasıl geçecekti, sıcaktı, kime iftar verecektin, kimle iftar yapacaktın, hayırların, duaların, yaptıkların, yapacakların işte hayırlısı ile bitiyor. Sağ olanlar ile bayramı kutlayacağız, vefat edenleri yâd edeceğiz gözlerimizden belki birkaç damla belki mendiller dolusu ağlayacağız. Mezarlıklar temizlenecek , ziyaretler yapılacak , dualar okunacak ….
Sevdiğim vaize hanım ile sohbetimiz sırasında her şey otuz güne endeksli olmamalı , Ramazan bitti eski olumsuz hayata insanlar dönmeli mi..? İnsanı terbiye eden sadece aç kalmak mı ? Uyulması gereken kuralları hayatımızın her anında uygulamalıyız dedi… Evet Ramazan uyku , yemek , ibadet düzenimizi değiştiriyor ..Şikayetler olmuyor mu ? Oluyor elbette sıcaktı, susadım, uyku düzenim bozuldu, yoruldum, halim kalmadı, otuz gün çok diyenler bile oldu…
Ramazan ayı açlığın hissedildiği , duaların kabul olduğu ay diyorlar .. Bizlerinde inşallah duaları kabul olur, sevdikleriniz ile sağlıklı, huzur , mutluluk dolu günler diliyorum ..
Hayırlı Bayramlar , Rabbim ,inşallah önümüzdeki senelerde Ramazan ‘a ulaşmayı nasip eder..!
AĞAÇTAKİ MİNİK GÖZLER

Babası İspanya'nın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapishanede mahkûmdu küçük kızın. Fırsat bulduğu her hafta sonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapishaneye giderdi. Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında götürdü ancak hapishane kurallarına göre özgürlüğü çağrıştıran her türlü şeyin mahkûmlara verilmesi yasaktı. Bu sebeple kâğıda çizdiği kuş resmini, kara kaplı kitaba bakıp kuş resmi cezaevine giremez diye kabul etmemişler ve oracıkta yırtmışlardı...
Babasına çizdiği kuş resmini veremeyen küçük kız bu duruma çok üzülmüştü. Oysa çizdiği resmi babasına vermeyi ne çok istemişti küçük kız...Babası kızının üzülmesine dayanamamıştı , aslında ne olurdu ki kızının kendi için çizdiği o özel resmi yırtmasalardı , hele kızının gözü önünde …!! İsteselerdi kızı gittikten sonra verebilirdi… Babası " Üzülme kızım, yine çizersin; bu sefer çizdiklerine dikkat edersin olur mu?" der. Küçük kız ve babası o hafta yapılan ziyaretten mutsuz ayrılmışlardı. Küçük kızın tüm hayalleri yıkılmıştı.
Aradan geçen bir hafta küçük kızı yıldırmadı, diğer ziyaretinde babasına yeni bir resim çizip götürdü. Bu sefer kuş yerine bir ağaç ve üzerine siyah minik benekler çizmişti. Gardiyan gene kara kaplı kitaba baktı bu defa ağaç resmi sakıncalı değildi. Gardiyan küçük kıza resmi babasına verebileceğini söyler. Babası keyifle resme bakar ve sorar "Hıımmm!Ne güzel bir ağaç bu! Üzerindeki benekler ne? Portakal mı?
Küçük kız babasına eğilerek, sessizce "Hşşşşt! Babacığım sakın gardiyana belli etme , O benekler ağacın içinde saklanan kuşların gözleri!....."

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR18 Şubat 2019 Saat: 16:57
NASIL OLMALI…!13 Şubat 2019 Saat: 15:52
TIKANDI BABA HİKÂYESİ11 Şubat 2019 Saat: 15:52
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑