Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

GÜVENİLİR VE ZEKİ OLMAK

14 Ekim 2019 Saat: 17:29

ABD Başkanı Trump‘ın çok zeki bir adam olduğu tartışmasız kabul edilebilir, kıvrak bir zekâya sahip hani sarışınlar aptal olur kavramı onun için söylenmediği kesin. Bunu seçimlerde de ispat etti şamatacı kişiliği altında sakladığı zekâsı ile dünya ile adeta oyun oynuyor.
Ülkeleri birbirine kırdırıyor ve maşa gibi ülkelere vasıflar verip, ardından esas vurgunu vuruyor. Hayat üniversitesini iyi derece ile bitirmiş ve bu yüzden de kompleksinden saldırganlıklar üretiyor onun için önemli olan hedefe ulaşmak insanlar ölmüş, devletler birbirine girmiş, dünya karışmış çok önemli değil.
Her konuda bilgisi var ve parlak fikirler sunuyor ..
Ama asla güvenilir biri değil, her an değişiyor.. fırtınalar koparıyor bir kaşık suda.. kasırgada sesi çıkmıyor. Burnumuzun dibinde eğitimler veriliyor Amerikan casuslarına zamanını bekliyor Türkiye ve İran ‘a salacak bunları hatta saldı bile.. Dünya uyuyor mu? Tilki uykusu mu? Ölüm uykusu mu?
PKK VE PYD'ye silah veriyor, askeri eğitim veriyor ve Amerika ‘nın taktiği zamanı ve yeri gelince kullanacak. Güvenilir olmak mı? hiçbir şekilde umurunda değil.. önce kendi vatandaşı ve faşist Amerika yaşasın düşüncesi var.
PAPAZI DÖVDÜRMEMEK
Biri Ermeni, biri Kürt, diğeri Türk üç arkadaş yaya olarak yolculuk yapmak zorunda kalmışlar. Mevsim yaz, hava da epey sıcak. Yol uzadıkça uzuyor. Bizimkiler bir yandan acıkmış, bir yandan susamışlar
O sırada gözlerine bir üzüm bağı ilişmiş. Salkım salkım üzümler… “Girelim bahçeye, sahibi varsa parasını verir afiyetle yeriz. Yoksa da bir iki salkım üzümden ne çıkar” diye düşünmüşler.
Bağın sahibine bir iki seslenmişler ancak ortalarda kimseyi görememişler, başlamışlar üzümleri tatlı tatlı yemeye. Bir anda bağın sahibi yanlarında bitivermiş. İzinsiz üzümlerinin yenmesine sinirlenmiş, ancak ilkin pek de ses edememiş. Kendisi tek, onlar üç kişi…
Ermeni’nin üzerinde papaz kıyafeti varmış. Onun, farklı bir dinden olduğu anlamış bağ sahibi, diğer ikisine sormuş: “Siz kimsiniz, nesiniz?”
Biri Kürt, diğeri Türk olduğunu söyleyince, üçüyle bir arada başa çıkamayacağı için, basmış papaza dayağı “Bunlar benim din kardeşim. Üzümlerim onlara helali hoş olsun. Ya sana ne oluyor?”
Papaz, “Parasını ödeyecektik” dese de, bağcının sopası sırtına inip durmuş. Kürt ve Türk, tepki vermeden bu dayağı seyretmiş.
Papaz yere yıkılınca, bağcı bu defa Kürt’e dönmüş “Bu adam Türk, aynı kanı taşıyoruz. Üzümlerim O’na helali hoş olsun, peki sen nasıl benden izinsiz üzümlerimi yersin!” diyerek başlamış Kürt’ü dövmeye… Türk’ten ses seda yok tabi…
Bağcı Kürt’ü de dövdükten sonra, Türk’e yönelmiş “Tamam anladık, Türk’sün, aynı kandanız, aynı dindeniz fakat sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi!” bu defa Türk’evurmaya başlamış.
Bizim üç kafadar birazcık üzüm, bolca da dayak yedikten sonra tekrar düşmüşler yola… YoldaKürt, Türk olan arkadaşına dönüp sormuş “Biz üç kişiyiz, bağcı tek kişi. Ama bizi eşek sudan gelinceye dek dövdü. Nasıl oldu bu iş, aklım almıyor…”
Türk içini çekerek cevap vermiş “Biz bu papazı dövdürmeyecektik…”
Güveni Bazen Hiç Tanımadıklarımız Bize Sağlar ve
Tanıdıklarımız İse Güvenimizi Dostluğuyla Beraber Yok Eder Gider.

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

NE DERSİNİZ.. ZEKİMİYİZ..11 Aralık 2019 Saat: 15:41
HERKES BU YOLU ÖĞRENMELİ9 Aralık 2019 Saat: 10:45
DİZEL ARAÇLAR BİTİYOR MU ?4 Aralık 2019 Saat: 15:47
ŞEYTANIN İŞİ2 Aralık 2019 Saat: 11:00
KENDİNDEN EMİN OLMAK27 Kasım 2019 Saat: 14:10
Tüm Yazıları
Yukarı ↑