Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

HAYATIN SÜRPRİZLERİ

11 Kasım 2019 Saat: 11:15

Bu hayatta dünyada kendi başımıza misafiriz hem kendimize misafir, hem çevreye misafir. Bir süre ev sahibinde dinlenip, konuk olup sonra esas gitmemiz gereken yere gideceğiz. Ama nedense dünyada sonsuza dek yaşayacağımızı düşünüyoruz ve ona göre hareket ediyoruz.
Her şeyin sahibi, her insanın sahibi gibi görüyoruz.. Toplum bizim kainat bizim. Mahallemizde bulunan ve sahiplenmeye çalıştığımız duyarlı insanlar ile sokak hayvanlarına bakıyoruz elimizden geldiğince.
Allah destek olanlardan razı olsun, sayıları epeyce arttı aslında kısırlaştırma olayı doğrumu bilemiyorum ama.. Sayıları arttığı içinde çevredeki insanları rahatsız etmemek adına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şubesi Müdürlüğünden kısırlaştırma yapılmasını talep ettik.
Duyarlı komşularımız ile 11 kediyi yakaladık. Veteriner Fatma Hanım, ekibi Gülcan Hanım ve Arif bey mobil kısırlaştırma aracı ile geldiler temiz bir ortamda kedilerimizi kısırlaştırdılar öncelikle her birine çok teşekkür ederim. Bazı görevliler gibi hoyratça değil, son derece duyarlı ve sevecen davranış sergileyerek kısırlaştırma ameliyatını yaptılar.
Kedilerin 2 gün bakımı gerekli idi özel bir klinikte misafir edilmelerini sağladık, komşum ile birlikte yardımcı olmaya çalıştık minik dostlarımıza…
Ancak bu uygulama sonrasında bir yakınımın şu sorusu başka bir boyuta taşıdı konuyu 'kaç kedi yakaladınız, nasıl yakaladınız..?' Bende zaten bize alışık olan, yakınımıza gelen kedileri yakaladık ve kısırlaştırma işlemini yaptırdık dedim..
Yakınımın söylediği söz.. Hani dank… Diye bir şeye çarparsınız.. Ummadığınız bir şeyle karşılaşırsınız ve şaşkın bir hale gelirsiniz ya aynen öyle oldum.. Şunu söyledi.. Yani sizin yanınıza gelip size güvenen sokak kedilerini yakaladınız ve kısırlaştırdınız…
Düşünsenize siz aynen öyle yapıyorsunuz.. Güveniyorsunuz… Zarar gelmez diyorsunuz.. Beni korur diyorsunuz.. Ama sizi yakalıyor ve ameliyat ettiriyorsunuz.. Bu aslında işin farklı boyutu. Biz onların insanlar tarafından aman ne çok arttılar, ne çok kirletiyorlar sözlerinden bıktığımız ve onlara zarar gelmesin diye yaptırmıştık.
Diğer taraftan gereksiz ve yetersiz kişilerin çoğalması ve buna önlem almaması da işin bir başka boyutu. Üstelik akıl sağlıkları ve ekonomik sağlıkları olmamasına rağmen..
Yapılan uygulamanın üzüntüsünü zaten yaşıyorsunuz, vicdani boyutu ile inanç boyutu ile bakıyorsunuz ama hiç ummadığınız bir başka ve farklı konu ile karşılaşıyorsunuz..
Hep öyle olmaz mı? Tüm canlılar asıl darbeyi en güvendiğinden ve en yakınındakinden yemiyor mu?
İnsan Yokluk ile imtihan ediliyor varlığın değerini bilsin
Baskılar yapılıyor sorumluluklar bilinsin
Sürekli kontrol ediliyor gevşemesin
Zorluklar veriliyor elde etmenin kıymeti bilinsin
Engeller çıkıyor irade çelik gibi sağlam olsun

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

AMAN DİKKAT...15 Ocak 2020 Saat: 14:12
NEDİR BU KURALLAR…13 Ocak 2020 Saat: 15:29
EVDE BAKIM HİZMETİ GEREKLİ Mİ?8 Ocak 2020 Saat: 10:44
BULUNMAZ HİNT KUMAŞI6 Ocak 2020 Saat: 10:59
2020 YILINA BAŞLADIK BİLE…1 Ocak 2020 Saat: 14:18
Tüm Yazıları
Yukarı ↑