Etkisi çok yüksek bomba bulundu!
Özel haberimiz ulusal basında
60 evi tahliye ettiren yıldırımın düşme anı!
Siyasilerden kayyum yorumu

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

İNSANLAR SENİN GİBİ DÜŞÜNMEYEBİLİR

10 Nisan 2019 Saat: 15:57

Vefa sadece İstanbul ‘da bir semt, değil insanların yapılan desteğe, ilgiye, yardıma, samimiyete aklınıza gelebilecek her şeye başka insanlardan hatta yakınlarından alamadıklarını, özellikle maddi açıdan destekleri devletin kurumlarından alınıyorsa, en azından aldıklarının hatırına olumlu konuşmasa da olumsuz konuşmasını da son derece yanlış buluyorum. Devlet ve kurum tabii vatandaşa destek olmalı, ihtiyacını karşılamalı ancak… Evet ANCAKKK..
Geçtiğimiz hafta belediyelerimizden birinden etkinlik için araç alınmış, yer tahsisi yapılmış, malzeme desteği alınmış vs bunlardan birini ya da hepsini alan bazı kişiler, etkinlikte belediyeler hakkında olumsuz konuşmalar yaptıklarını duyuyoruz.
Eğer beğenmiyorsan, sürekli eleştiriyorsan kurumlardan destek almaya bilirsiniz, görüşün farklı olabilir, düşüncen hayat tarzın başka olabilir saygı duyulması gerekir ve saygı duyarım.
Ama sen hem alabileceklerini al sonra ileri geri konuş… İşinize gelince, yüz yüze gelince aman ağam aman paşam en büyük sen söylemini yap, her türlü riyayı yap; işinize gelmeyince çevrenizde ama ufak çevrenizde birilerini görünce saldırı hareketine geçin. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Tutarlı ol insanlar sana saygı duysun ne yağcı , ne de kalaycı ol adam gibi adam ol bu yeter.
Belki şunu da söyleyebilirsiniz belediyeler yapmak zorunda ..HAYIR zorunda değil Belediye Kanununa göre yapabilecekleri şeyler bellidir . Başkanlar insiyatif kullandığı için, ellerini kısmen taşın altına koyduğu ve sosyal belediyecilik yapmak istediğinden bunları yapıyor.
Grup liderleri, çevresinde insan bulunduranlar, lütfen kendi egolarınızı, kendi düşüncelerinizi yöneticiliğinizi yaptığınız grup, dernek, kuruluş her ne ise bir kenara bırakın… Sözcülüğünüzü yaptığınız insanları zor durumda, taraf tutma durumunda bırakmayın, bu hem ayıptır hem de saygısızlıktır. Bu yazdıklarım kendilerini biliyorlardır, aksi halde saygın ve bu işi edebi ile yapan birçok grup liderleri vardır.
Adaletten söz ediyorsunuz, an büyük adaletsizliği yapıyorsun, hem başkalarının hakkını yiyorsun, devletin parasını yiyorsun sonra devlete ve yöneticilerine laf söylüyorsun ..
İnsanlar senin gibi düşünmeyebilir, hissetmeyebilir saygı göstermelisin her görüşe düşünceye, mikrofonu eline alınca kendini boş bir arenada zannedip saldırı oklarını atma, hele ki siyasi olmayan ortamlarda, siyaset ortamında her yol mubah olabilir sanatsal ortamlarda, dernek ortamlarında, kulüp ortamlarında fırsat bu fırsat diye kendi düşüncelerine ortamda bulunan insanlara manevi, vatan, millet duygularını kullanıp kendi yozlaşmış düşüncelerini empoze etmeye kalkma…!!
Adaletin ve saygının olduğu , hem de bu iki kavramın çok bol olduğu bir dünyada yaşamayı Rabbim nasip etsin..
SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KAZ DAĞLARI SADECE DAĞ DEĞİL…19 Ağustos 2019 Saat: 16:15
DANIŞMAN HİKÂYESİ14 Ağustos 2019 Saat: 15:12
ULAŞLI SAHİLİ7 Ağustos 2019 Saat: 15:01
TURİZMDE KADININ GÜCÜ5 Ağustos 2019 Saat: 15:41
MENFAATLER VE ZAAFLAR…!!31 Temmuz 2019 Saat: 14:32
Tüm Yazıları
Yukarı ↑