Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

İşin ehli olmak ve okulu kanalizasyon basması

11 Eylül 2019 Saat: 14:59

Herkes bir türlü ve bir şekilde iş sahibi oluyor, eğitimi ile eğitimsizliği ile kurnazlığı ile siyasi yönü ile eş dost akraba taallukat, dernek, cemiyet vs aklınıza gelebilecek her şekli ile işe sahip oluyor.
İşe göre adam bazen adama göre iş bulunuyor önemli olan bu yerleşimlerde işin ehli olmak, kuralına ve devlete göre, adaletliçalışmak.
Bilerek ve kontrol ederek çalışmak, galiba en önemlisi de bu nasıl işe girdiğinden ziyade girdiği işte başarılı mı?Ve neler yapıyor taş üstüne taş koyuyor mu? Önünde bulunan taşları beceriksizliklerinden ve yazmak istemiyorum ama… İsteyerek bilerek deviriyor mu?
Aslında esas olan İşin Erbabı mı..? hayat mücadelesinde herkes ekmek derdinde kazanmak derdinde, evine ekmek götürme bir kaşık aşını ailesi ve çevresi ile yiyebilme derdinde..
Her ne iş yapıyorsak olalım mutlak surette bir başka işe ihtiyaç duyuyoruz sadece kendi mesleğinizi yapmanız hayatınızı devam ettirme adına olmuyor.
Avukat, mühendise, fırıncıya, tamirciye, berbere.. bu döngü sürekli devam edip gidiyor önemli olan yapılan çalışmaların layığı ile yapılması.
Konu aslında biraz da âdem sendeciliğe dayanıyor, yapılan ve yaptırılan işin gerçek anlamda denetlenmesine ya da denetlenmemesine bağlı, çok sevdiğim ve değer verdiğim arkadaşımın annesi vefat etmişti baş sağlığı için toplandık gittik, birçok tanıdık kişiyle de karşılaşma imkânı bulmuştum konuştuğum kişilerden birisiyle yaptığım konuşmanın konusu eski cezaevi yerine yaptırılan okulla ilgili idi..
Okulun içini bilmiyorum, görmedim hangi birim nerede onu da bilmiyorum, o okulda okuyan çocuğunda yok… Muhteşem görüntüsü olan, milyarlar harcanarak yapılan okul binasının giderlerinin taşması.. Kısa bir süre önce yağan yağmurda dışarıdan en alt katında bulunan spor salonu ve tuvaletler taşmış ve okulu resmen pislik… basmış.
İlgililere şikâyetedilmiş, söylenmiş ama çalışanlara temizletmenin dışında yapılan bir şey olmamış.
Şimdi.. dışarıdan görüntüsü süslü püslü olan, AMAN TANRIM… ne güzel bina denilen binanın kanalizasyonlarının taşması, okulun kanalizasyon ile dolması günlerce kokması, dezenfekte edilmemesi, tatilde olması belki duyumları azaltır ama gerçeği değiştirmez ..
Soruyorum..? Bu binanın kontrolleri yapılmadı mı? Giderleri kontrol edilmedi mi? Çocuklarımız bu taşkın olan okulda hastalık kapmaz mı? Dize kadar gelen pisliklerin bir anlık temizlenmesi sorunu çözdü mü? Tüm sorun yağan yağmurda mı?
Her yönü ile sorulması ve incelenmesi gereken bir konu..

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

BÖYLE BİR ÜLKE ÖZLÜYORUZ26 Şubat 2020 Saat: 16:20
KARARLARIN ANLAMI NE24 Şubat 2020 Saat: 10:20
MORÇEPKENİN HİKAYESİ19 Şubat 2020 Saat: 10:02
KADINA ŞİDDETE KARŞI OLMAK17 Şubat 2020 Saat: 11:16
ÖLMEK İŞİ SADECE ONLARIN DEĞİL…12 Şubat 2020 Saat: 13:47
Tüm Yazıları
Yukarı ↑