'Büyük zaferin coşkusunu yaşatacağız'
İlimizde kayyum eylemleri yasaklandı
'Hedefimiz yerinde tespit yerinde çözüm'
İşte bölge bölge yağış miktarları

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

Mazbata töreni ve yaşlı teyzem

8 Nisan 2019 Saat: 15:38

Ülkemizde ve Kocaeli’nde sorunsuz, kavgasız patırtısız bir seçimi daha geride bıraktık, doğal olarak kazanlar ve kaybedenler oldu kazananlar sevindi, kaybedenler üzüldü. İtirazlar oldu kabul edilenler, ret edilenler ve hala sonucu sayılan iller, ilçeler var. Sonuçlar değişir mi? Değişmez mi kısa süre sonra belli olacaktır. Keşke itirazlar ve karışıklıklar olmasaydı, dünyanın en güvenlikli seçimi, güvenlikle devam etse idi.
Seçim sonrası kazananlar mazbatalarını bir bir alamaya başladılar, üzülenler, çok üzülenler, sevinenler, çok sevinenler oldu tabii ki, kazanan Başkanlardan bazıları sakin sessiz bir şekilde mazbatasını aldı halef seleflik sakindi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin mazbata töreninde tüm mevcut Belediye yöneticileri, kısmen belediye personeli görevi devreden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn . İbrahim KARAOSMANOĞLU ‘ nu yolcu etmek, yeni yaşantısında güzel, sağlıklı günler geçirmesi; Görevi devralan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn .Doç.Dr.Tahir BÜYÜKAKIN ‘a hoş geldin , başarılar dilemek için Belediye binasının önünde bir araya geldik .
Mazbata töreni Belediye bandomuz her zaman olduğu gibi gündemdeki şarkıları ile başladıKonuşmalar yapıldı, Başkanlar birbirlerine iyi dileklerde bulundular, samimi ifadeler ile dışarıdaki törenin 1. Bölümü bitti.
Törende benim en çok dikkatimi çeken ise Vekilimiz Radiye SEZER in yanından ayrılmayan siyah Amerikan lastik ayakkabısı, elinde bastonu, üzerine biraz büyük gelen mantosu, başında eşarbı ile yaşlı bir teyzemiz vardı. Sn. Vekilimiz zaman zaman yaşlı teyzemizin elinden tutuyordu, yanından ayrılmıyordu.
İçeri girdiğimizde teyzemiz hala Vekilimizin elini bırakmıyordu töreni tamamlamak için Vekilimiz yukarı çıktı, yaşlı teyzem ile sohbete başladık,sonunda talebi anlaşılmıştı geldiği tören yanlıştı Teyzemiz ‘’Fatma kızımı görmek istiyorum ‘’ diyordu.
Kızgın mı? Hayır. Üzgün mü? Hayır,Farklı tören olsa bile, orada bulunan görevli tüm arkadaşlar yaşlı teyzemize yardımcı olması gerektiğini biliyordu.
Ötelemeden, ötekileştirmeden belli ki İzmit Belediye Başkanımız Sn. Av. Fatma Kaplan HÜRRİYET ‘i görmek istiyordu. Koluna girdim İzmit Belediyesinin basına yansıyan mazbata töreninile ilgili nerede, saat kaçta olacağını yazdığım notu verdim, koluna girdim Belediyenin merdivenlerinden indik, görevli arkadaşımıza yaşlı teyzemi emanet ettim, çok sevindi yorulmuştu, minibüs ile gelmiş yürümüş ve törene öyle gelmişti.
Tanıdığım personelden bazıları teyzeyi benim annem sanmışlar, benim annem bundan beş yıl önce vefat etti Allah Rahmet eylesin,mekânı cennet olsun annem olmasına da gerek yoktu zaten.
Üstelik teyzem ile yaptığım sohbet sırasında ASKER ŞEHİT ANNESİ olduğunu öğrendim. İşte sözün bittiği yerdi, ona daha bir sarıldım şehit anneleri benim çok özellerim, saygıduyduklarım, minnetduyduklarım. Tüm şehit anneleri benim zaten annemdi. Hepimizin annesiydi.
Zabıtamız araç verdi, teyzemizi 95 Evlerdeki evine kadar göndermek üzere, olması gereken işte buydu. Teyzemizin ne için, kim için geldiği değil; önemli olan onun Belediyeye kadar o yaşta gelmesi, şehit annesi olması ve Büyükşehir Belediye personelimizin ilgi ile yaşlı teyzemizi evine kadar götürmesi.
Küçük bir olay mı? Hayırdeğil, insanlığın ve tarafsızlığın, saygının bir ifadesidir.
SAYGI VE SEVGİ BÜYÜKLER İLE KÜÇÜKLER ARASINDAKİ UÇURUMU YOK EDEN BİR KÖPRÜDÜR.
SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hayattan ve kendinden özür dilemek...21 Ağustos 2019 Saat: 15:07
KAZ DAĞLARI SADECE DAĞ DEĞİL…19 Ağustos 2019 Saat: 16:15
DANIŞMAN HİKÂYESİ14 Ağustos 2019 Saat: 15:12
ULAŞLI SAHİLİ7 Ağustos 2019 Saat: 15:01
TURİZMDE KADININ GÜCÜ5 Ağustos 2019 Saat: 15:41
Tüm Yazıları
Yukarı ↑