Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

MENFAATLER VE ZAAFLAR…!!

31 Temmuz 2019 Saat: 14:32

İnsanı kendi olmaktan çıkartan bir olgu zaaf, irade zayıflığı, eksikliği. Aslına bakarsanız bir nevi kölelik ve esaret. Zaaf duyulan varlık insanı güçsüz, iradesiz yapar. Doğruyu-yanlışı en iyi bilene bile yanlışlar yaptırır insanı zayıf düşürür, ödün verdirir.
Kime nasıl ve ne şekilde zaafınız varsa bunu gizli tutulması gerekir, karşı taraf bunu analarsa bunu çok güzel kullanabilir, yumruğunuzu nereye atacağınızı bilirse gardını alır ve daha işin, kavganın başında yenilgiyi kabullenirsiniz.
Zaafınızı hissettirirseniz sizi kurmalı oyuncak gibi istediği gibi kurulan ve oynanan oyuncak olursunuz ve sizinle istediği gibi oynar. Hatta bu zaafların sayısı ve zaaflarınızın olduğu kişileri sayısı arttıkça durumunuz daha da vahim demektir.
Özellikle dizilerde kızlar nedense, erkek arkadaşlarını ya da nişanlılarını ailesinin dışına çekip daha doğrusu hükümdarlığını ilan edip kelepçeyi takmak istiyor. Çevresinde gördüğünü düşündüğü ilişkilerin aynısını kendisi yaşamak istiyor, kendisini güzel, dayanılmaz, vaz geçilemez görüyor.
Vazgeçilmez olmadığını, yenileri onun yerine konulunca ortaya çıkıyor ki hiç bir şey ve hiç kimse yeri doldurulamaz değildir.
Aslına bakarsanız kene gibi yapışıyor ve nefes aldırmıyor. Ya da tam tersine erkek, kadınbunu uyguluyor, zaaflarını kısa dönemde görüp, kısa dönemde de ilişkiyi bitiriyorlar.
Aynı şekilde paraya olan zaaf, parayı kazanan artık ilim adamı, bilim adamı, mucitte değil, çalışmak ile para kazanılmıyor, para ve çalışma kalmadı. Paranın kimlerin elinde olduğu malum, paraya zaafın kimlerde olduğu da malum…!!
Dürüstlükle para artık bir arada anılmıyor, alın teri ve dürüstçe para kazanan da para zaafı olmuyor.
Sokaklar dilenen ve başkasının desteği ile yaşamayı alışkanlık haline getirmiş kişiler merhamet zaafını kullanıyor.
İnsanların kendilerini acındırma ve insanların zaaflarını yakalamaları, işte bütün konu bu değil mi?
Bir iki hikâye anlatıyor zaafı yakalıyor ve kullanabildiği kadar kullanıyor.
Zaaf değil miydi? Ülkeyi geçirmek isteyen kişilerin yaptığı eylem, insanların inançlarına olan zaaflarınıkullanmadılar mı?
Son an da ipten dönmedi mi ülke? Adalet, eğitim , sağlık, emniyet, güvenlik güçleri her kesimden sorgulandı, cezaevine atıldı sadece siyasilere dokunulmadı ..
Zaafla dün dündür, bugün bugündür… denilmiş ve ölümüne bu sözcüklere sahip çıkılmıştır ..ve çıkılmaya da devam edilmektedir.. Hala ortalarda ve hala devam, birliktelik ve beraberlik… Zaaf ve menfaat bir arada olunca ….

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑