Ford Otosan üretime ara veriyor
Meteoroloji'den Kocaeli için uyarı
Meryem'in tedavisi sürüyor
İzmit'e İYİ Partili başkan yardımcısı

Mobesko (Sağ blok)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

Metro çalışmasında ki...

5 Aralık 2018 Saat: 16:51

Gebze –Darıca Sahil Metro hattı projesi çalışmalarına başladı, Kocaeli bölgesine yapılacak en güzel yatırımlardan birisi olarak değerlendirilmeli, modernlik, trafik sorununa çözüm, yapım sırasında iş istihdamı, yerli ve milli ürün kullanımı, esnafın şu durumda biraz nefes almasına, rahatlamasını sağlayacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi , bugüne kadar birçok güzel ve faydalı yatırımlar yaptı bu projeler yapılırken evet zorluklar yaşandı , halk artık yeter dedi kızdı bağırdı çağırdı belki haklı idi ama alınan ve gelinen sonuç yapılanların alkışlanacak proje ve yatırımlar olduğunu da ispat etti .. Her zaman yapamıyoruz ama sabır galiba en iyi çözüm yolu. Uygulamalar sırasında yaşanan sorunlara teknik olarak da çözüm bulmak gerekiyor. Teknik insanlar, teknik yöneticiler de buna en iyi çözümü bulmuşlar.
Metro Projesi içinde bulunan ağaçların zarar görmeden başka yerlere nakil edilmesi, titizlik ile uygulamanın yapılması; çalışma bölgesine yolum düştü ve bunu kendimde izledim o güne kadar kaç ağaç taşındı bilemiyorum ama yapılan çalışmayı izlediğimde özen gösterildiğini gördüm evet işini severek yapmak, zarar vermeden bir canlıya, emanet edilmiş olan ağaçlara gereken özeni göstermek ve çalışmak işte bu kadar kolay… Çalışmayı yapan operatör ve işçi kardeşlerimizin emeğine sağlık , denetleyen ve bu talimatı verenlerin yüreklerine sağlık ..
Sökülen ağaçlarda umarım aynı titizlik ve özenle ilgili olan alanlara dikiliyordur, ülke bizim, yeşili, mavisi tüm renkleri ile zarar verilmeden tüm özen ile gerekli uygulamaların yapılması .
KAÇAK ELEKTRİK BEDELİ
Günümüzde teknolojiye öylesine bağımlı olduk ki , çağın gereğimi evet gerçekten gereği artık eski yöntemler ile mum ışığı ile , kandil ile , gaz lambası ile aydınlanma devrini çoktan kapattık .Olması gerektiği gibi enerji kullanımı dünyanın çok geri kalmış ülkeleri hariç her yerde.. Enerji kullanımının da bir bedeli var .. Hiç bir şey bedavaya olmuyor, devlet düzeni için, ülke için, vatan için vergiler, kullanılan devlet malının bir bedeli var…
Bu vatandaşlık görevi, sokağın karanlık kalmasın, evin karanlık kalmasın, caddeler ışıl ışıl olsun istiyorsun o zaman bedelini ödeyeceksin. Buraya kadar zaten sorun yok faturalarda bu fazlası ile yansıyor ve aydınlanıyor.
Ancak ben kendi ilimde yaşıyorum , alışveriş yapıyorum , nefes alıyorum , zaman geliyor sokağımı kirletiyorum…!!! Yaşadığım alan benim sorumluluğumda günahı sevabı ile yaşayan vatandaşı ile benim sorumluluğumda ..
Benim ilimde yanan sokak , cadde lambalarının ,kullandığı elektriğin parasını ödemeyenlerin ,sokağa çıktığımda karşıma çıkan tanıdığım tanımadığım buna razıyım ,..her il kendi kaçak parasını kendi ödesin , doğunun parasını neden batı ödesin , batının parasını neden doğu ödesin , kuzey güneyden , güney kuzeyden neden sorumlu olsun .
Haraç mezat yapılanların parasını neden ben ödeyeyim ki… hemşerimdir , ilimdir , komşumdur , elektrik şirketini alan firmaları açıklarını alamadıkları , tahsil edemedikleri illerin faturasını Türkiye ye bölüştürmesin hangi illeri aldı ise o ilde yaşayanlara bölüştürsün .. Şuna inanın ki batıda yaşayanların faturaları yarı yarıya düşer .. O zaman sorun nerede, hangi firma zarar ediyor, artıya geçiyor, hangi illere ihale için, hizmet için yarışıyor görelim…
SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

ÇİZMEDEN YUKARI ÇIKMAK22 Mayıs 2019 Saat: 14:56
PÜF NOKTASI20 Mayıs 2019 Saat: 15:01
AĞZINA TÜKÜRMEK15 Mayıs 2019 Saat: 16:17
AĞZINDAN BAKLAYI ÇIKARMAK13 Mayıs 2019 Saat: 15:56
MİSKİNLER TEKKESİ8 Mayıs 2019 Saat: 15:35
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑