Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

Sadece sağlıkçılar değil onları da unutmayalım

25 Mart 2020 Saat: 14:07

Corona Virüs ile ilgili Sağlık Bakanlığı yapılması gerekenleri bu güne kadar çok yerinde ve güzel kararlar alarak vatandaşı telaşlandırmadan yaptı. Görevini layıkıyla yaptı aksaklıklar olmadı mı? Oldu tabii ki malzeme alımı ve tedariki , eğitim çalışmaları , Umre ‘den ve yurt dışından tüm dönenlerin önlemsiz yurda girmeleri , en azından son gruplar gelmeden önce sınırlar kapatılmalı idi ..ama böylesine dünyayı etkilen ve pençesine alan bu virüs için yapılan mücadele ve önlemler çok yerinde idi ..
Sağlıkçılar kadar önemli görev yapan mesleklerden biri temizlik görevlileri ve ilaçlama yapanlar düşünsenize virüs olan yerlerde, daha doğrusu olma olasılığı olan yerlere gidiyor ve ilaçlama yapıyor, yaptığı ilacın zehirimi? Gittiği yerin virüsü mü?
Temizlik personeli sizin almaya iğrendiğiniz ama sizin attığınız çöpleri , pislikleri topluyor , temizliyor ve ekmeğini öyle kazanıyor çöpün içinde ve çöpün peşinde ..
Alkışı hak edenlere bu meslek gruplarını da eklemek gerekir. Vatandaş maskesini takıyor , eldivenini takıyor korunuyor , alışverişini yapıyor , sağlık kurumuna gidiyor azınlıkta bir grup çöp konteynerine atıyor ya da çöp kutusuna diğerleri atıyor yere ,duvar dibine , elinden kayıveriyor birden caddenin ve sokağın tam ortasına ..
Attığı pisliği eğilip bir zahmet almıyor bile aptala yatıyor tabiri caiz ise .. Kurnaz ya …!! Niye taşısın sokaklar varken hem de kendi evi değilken ..Sonuçta görevli onun çöpünü toplamalı ..
Devlet her türlü uyarıyı yapıyor, bildiriyi yapıyor hatta hatta devletin Polisi, askeri vatandaşa Pazar alışverişi bile yapıyor.
Her şeyi abartan millet olduğumuz gibi bunu da bence abartıyoruz , vatandaş soda bile istiyor acili anladıkta..ayıptır ayıp ve günahtır günah …
Bu ne densizliktir , gezmeye gelince sokaktasın 65 yaşının üzerinde olsan bile kuş kadar beyninle ki ..kuşa hakaret etmek için söylenmemiştir ..
Yaşını bile küçültüyor, bankalar PTT ler sıra halinde bekliyor o zaman sorun yok devlet böyle bir imkânı gerçek ihtiyaç sahiplerine yapılması gereken hizmeti, sizin gibi sokaklarda gezenlere yapıyor.
Düşün artık devletin yakasından , gerçek ihtiyaç sahipleri hizmet alsın , gerçek yalnızlar alsın vergi veriyorum diye , hizmet var diye sonuna kadar bunu kullanma..
Vatandaşa düşen görevler var esas bunları yapmalısın. Kurallara uymalısın, yükolmamalısın, dikkatli olmalısın hem kendin, hemsevdiklerin, hem de ülken için.
Şakası yok bu işin gerçi Rockefellerve ya Rothschild aileleri aşıyı bulup , imalatına başlar ve yeşil yeşil dolarlar akışa başlar bile ..
Yaşamın normale dönmesi için yapılması gerekenleri yapalım , uyulması gerekenlere uyalım ve bizimde bir katkımız olsun ..

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

CORONA DERKEN SUSUZ KALMAYALIM..30 Mart 2020 Saat: 16:40
KORONA SİZE GELMEDEN..23 Mart 2020 Saat: 10:11
MUTLULUĞUN RESMİ16 Mart 2020 Saat: 11:07
Tüm Yazıları
Yukarı ↑