Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

ŞEYTANIN İŞİ

2 Aralık 2019 Saat: 11:00

İnsanlar tarihten bu yana aslında büyük değişim göstermemişler, gösterememişler yıllar yıllar geçmiş ama insanoğlunun inancı, düşüncesi, hedefi ve hırsları hiç değişmemiş. Hangi ırktan, milletten, dinden olursanız olun hamur aynı olunca yani toprak olunca özü asla değişmiyor.
Menfaat her zaman önde olmuş, menfaatin varsa yere göğe sığdırmazlar, menfaat yoksa yüzüne bile bakmazlar. Ne acıdır ki bunu tüm insanlar yaşamıştır, yaşamaz diye düşündükleriniz de dahil.
Tarih hiç değişmiyor, düzen hiç değişmiyor, yaşananlar, başa gelenler hep aynı kişisine göre bunun şiddeti ve derecesi farklılık gösteriyor.
Değerli bir yazar şöyle söylemiş.. "Şeytan uyuyakaldı bir gün, Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan, biri paraya yapıştı; diğeri mevkiye; öteki ihtirasa. O günden sonra şeytan hiçbir iş yapmadı.."
Ne dersiniz ne güzel üç davranış ile durum özetlenmiş.
Para, el kiri deniliyor öyle mi gerçekten yoksa elinizi temizlemeniz için gerekli mi? Kesinlikle ne kadar elleriniz kirli de olsa hatta kanlıda olsa paranız varsa temizleyebiliyorsunuz. Hem de ak kaşık gibi, çünkü para ile kullanılacak ve ellerinizi yıkatabileceğiniz insan sayısı bir hayli fazla.
Mevkii aman Allah ‘ım hem nasıl önemli anlatılamaz şekilde, mevkinizi kaybettiğiniz anda sizin ağzınızla kuş tuttuğunuz bile unutuluyor, arandığınız, peşinizden ayrılmayanların yol ve yön değiştirdiklerini görüyorsunuz, şimdi görmediğiniz, aramadığınız insanlara bir bakın bakalım.. Neden arıyordunuz? Soruyordunuz? Telefonuna ulaşmak, ona ulaşmak için ne taklalar atıyordunuz..!!
Şimdi ne değişti takla atılacak minder mi değişti? Minder çürüğe mi çıktı?
İhtiras en korkunçlarından, gözünüz hiçbir şey görmüyor.. Hedef için ezecek, geçecek, yok edecek, yok ettirecek kadar.. Güç ve erk elinizde bunu nasıl yok sayarsınız, nasıl kaybedersiniz.. Hedefe ulaşmak için, ihtiraslarınız için kimler seçildi ve seçilmeye devam ediyor..
İşte üç kelime şeytanın işini kolaylaştırıyor, insanların hamurunu biliyor.. Siyasi düşüncesi, ne inancı, ne görüşü anında değişip.. Kurala uyuyor..
Hani bazı terör örgütü kapsamına alınıp sonra kitabına uydurulması gibi.. Anlayan anlamıştır onu…
Takke düştü kel göründü ve görünmeye devam ediyor, her ne kadar saçsız olduğunu kabul etmese bile…

SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

ESKİ PERŞEMBE PAZARI ALANI20 Ocak 2020 Saat: 13:15
AMAN DİKKAT...15 Ocak 2020 Saat: 14:12
NEDİR BU KURALLAR…13 Ocak 2020 Saat: 15:29
EVDE BAKIM HİZMETİ GEREKLİ Mİ?8 Ocak 2020 Saat: 10:44
BULUNMAZ HİNT KUMAŞI6 Ocak 2020 Saat: 10:59
Tüm Yazıları
Yukarı ↑