Derince Belediyesi (Logo Altı)
AK Parti'den karanfil
Kandıra'da feci kaza: 6 kişi yaralandı
Valilik’ten seçim güvenliği önlemleri
Babadan cinayet itirafına isyan!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

TÜRKİYE AİLE PLATFORMU TOPLANTISI

12 Kasım 2017 Saat: 17:16

Türkiye Aile platformu 7. İstişareGrubu İl toplantısına Kocaeli ev sahipliği yaptı ve Türkiye de aile konusu işlendi. Platformun ev sahipliğini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kent-Kanın yaptığı program gerçekten güzeldi. Düzce MilletvekilimizSn Ayşe Keşir ‘in konuşmasını soluksuz dinledim diyebilirim mükemmeldi, konusuna gerçekten vakıf ve yaptığı işten büyük bir zevk alıyordu. Yapılan çalışmaları anlattı çoğunu bilmiyoruz hata bizde mi? Yoksa tanıtım eksikliğimi oldu bilmiyorum ama sunulan ve anlatılanlar kadınlar adına yapılmış ve yapılacak çok güzel çalışmaları öğrenmiş olduk.

 Kocaeli Milletvekilimiz Sn.R.Sezer Katırcıoğlu ‘da kadın erkek eşitliği konularında yapılan çalışmalardan örnekler verdi.Mütevazı kişiliği ve güler yüzü, çalışkanlığı ile bugüne kadar yapabileceği ya da yapamayacağı şeyleri samimiyetle ifade etmekten çekinmeyen, yaptığının da arkasında duran vekilimiz.

Kadın vekillerimizin başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum, kadın derdini en iyi anlayan ve çözüm bekleyen, çözüm üretenler gene kadınlar olmalıdır.

Toplantıya duyarlılık gösterip katılan birçok STK kadın yöneticisi vardı. Konuşması için kürsüye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn . Karaosmanoğlu konuşmasının bir bölümünde ‘’Hizmet için çalışın kendiniz için çalışmayın ‘’ ifadesini kullandı yerden göğe kadar katılıyorum kendilerine , bu konuda son derece haklı STK kurmak önemli mi evet önemli ama bir o kadarda önemli olan bir şey var ki …!! STK nız ön planda olsun yaptığınız hizmetler ön planda olsun yaptığınız işler ve başarılarınız zaten görülecek ve takdir edilecektir, takdir edilmekte çok önemli değil STK lar Allah rızası için beklenti olmadan gönüllü kuruluşlar değil midir zaten…! Resimlerde poz vermek değil işin mutfağında olmak önemlidir…

   STK ların destek olunması gereken hedef , yapılması gereken işler belli ..ama belli olmayan işler şunlar

*Yardımlar yapılıyor, destek olmaya çalışılıyor ama hep bireysel ve özel oysaki hangi ilçede iseniz STK olarak kuruluş konunuz aynı ise, aynı kitle ve konuya hizmet ediyorsanız bir araya gelseniz destek olunacak aileleri belirleseniz ve bu aileleri paylaşsanız daha fazla destek sağlamaz mısınız?

* Yetimler konusunda, çocuklar konusunda hizmet veren STK lar belli bir araya gelseniz ve gene kendi ilçenizde ekip kurulsa, ekip başının kim olduğu önemli değil, dönüşümlü bile olabilir hem belediyelere, hem kaymakamlıklara destek olsanız nasıl olur? İlçe yönetimleri de kendi ilçelerinde STK kurulması için destek olmazlar mı?

*Kadınlar konusuna gelince konu kadına destekse hangi görüş ve düşünceden olursa olsun , açık ya da kapalı , kadının sorunu ve çözümü aynı değil mi ..

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn . Karaosmanoğlu toplantıda kendisine ulaşan kadın muhtarımızın mahallesinde dört çocuklu yalnız yaşayan bir annenin zor durumda olduğunu, yemek içme ihtiyacını zaten yaptıklarını, işe ihtiyacı bildirince Sn . Başkanımız Karaosmanoğlu ‘’İhtiyaç sahibi anneye iki saatin içinde iş bulduk ve işe yerleştirdik ‘’dedi. İşte bu kadar yönetimde ki kişilerde konulara rahatlıkla el atabilir. İş bulabilirler.

*Engelliler konusu bizleri en çok derinden yaralayan ve hizmet verilmesi gereken bir konu, engelli sorunları da hep aynı ulaşım, malzeme ihtiyaçlarının giderilmesi, iş en önemlisi de engelli olarak ayrıcalıkları olsun ama dikkate de alınsınlar.

Bunların dışında bir çok konu var, bir çok da STK zaman zaman işler ve yapılanlar karışabiliyor. Her STK nın başarılı olduğu ve liderliği yükleneceği bir konu vardır onu omuzlasın ve iş birliği, el birliği ile hem devletimize destek olalım, yol gösterelim hem de sorumlu olduğumuz kitlelelere daha iyi hizmetler verelim .

Belediyelerimizde çok başarılı STK Müdürü kardeşlerimiz, arkadaşlarımız var onlarda bu konuda ellerinden gelen desteği yapacaklarına inanıyorum . İlgili ve yetkili kişiler bu konuya bir omuz verseler, el atsalar Kocaeli STK lar konusunda ülkede örnek teşkil edeceklerine inanıyorum.HİZMET KONULARINA GÖRE AYRILSALAR, SAPLA SAMANDA KARIŞMAZ…

SAYGILARIMLA 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Hangisi gerçek20 Haziran 2018 Saat: 17:31
Güle güle Ya Şehri Ramazan13 Haziran 2018 Saat: 17:25
Perşembe pazarı çevresi...10 Haziran 2018 Saat: 19:44
SİZ OLSANIZ...6 Haziran 2018 Saat: 18:33
Tüm Yazıları
Yukarı ↑