Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

FAZİLE ÖZKURT
FAZİLE ÖZKURT

Yahya Kaptan'ın parklarının temizliği

12 Haziran 2019 Saat: 15:01

Temizlik imandandır, İslamiyet’te ve hatta insanlıkta hangi dine mensup olursa olsun yada dine mensup olmasa bile temizlik çok önemlidir.Kendi evi kadar kapısının önü, binasınınönü, sokağı ve caddesi temiz olmalı insanların yaşadıkları yerler.
Hafta sonunda bir arkadaşım ile Yahya kaptanda buluştuk AVM de değil çay bahçesinde dışarıda oturalım dedik SDKM nin arka tarafında salaş ama, ağaçların altında serin püfür püfür esen güzel bir mekanda sohbet ederken çevredeki çekirdek kabuklarını görmemek olmazdı .. Ki keşke görmeseydik ..
İnanın resmen dağ yapmışlar, barikat kurmuşlar nasıl yediler o kadar çekirdeği anlamak mümkün olmadığı gibi kâğıtlarını da oralara bırakmışlar.Evleri değil nasılsa ve bayram sonrası Belediye ekipleri gelip temizleyecekler, kendi aralarında ne de güzel çekirdek çıtlatıp, evlerinintemizliğinden, kendi lüksünden nasıl da bahsetmişlerdir.
Ayıp ayıp o parkı o hale getirenler kendilerini bilirler, ne biçim yaratıklarsınız ki böylesine bu çevreyi kirletmişsiniz. Az ilerde duyarlı vatandaşlar parka güzel köpek, kedi kulübesi yapmışlar ya da Belediye ye koydurmuşlar kulübenin önünde mama tası ve su kabı var çevresi tertemiz. Hani dedim ki hayvanlar bile çevreye sahip çıkıyor ve kirletmiyor, kirletiyorsa da üstünü kapatıyor.
O bölgeye bakan hayvan sever dostumuz hem görevini yapıyor hayvanları besliyor, hem de çevreyi temiz tutuyor.
Ama iki ayaklı insan müsveddeleri çevreyi kirletmek için ellerinden geleni yapmışlar ve hedeflerine ulaşıp sonuçta almışlar.
Upuzun bir bayram tatili sonrası belediye temizlik ekipleri gelecek ve kirletilen yerleri temizleyecek, evet maaş alıyorlar temizlemek zorundalar ama sen kirletmek zorunda değilsin.
Parklara kamera şart her yönü ile emniyet açısından da, temizlik açısından da ortak alanlarda olumsuz davranış mı sergiliyor, hemen ekip gönder yaz cezayı, para en büyük caydırıcı unsurdur.
Güvenlik açısından zaten hepimiz cipliyiz, temiz açısından da gözetlenelim temizliğe engel olan ve çevreyi kirletenlere yazın cezayı bak bir anda nasıl temizlik elçisi seçilirler.
Bu arada sadece çekirdek de değil içini içip, dışını kendi pisliklerini çevreye bırakanlar da işin cabası, hani eğitim seviyesi, ekonomik seviye yüksek olan Yahya kaptanlı bu size hiç yakışmadı. Yaşadığın parkı yaşanılamaz duruma getirdiğin için, şişe ve kutuları çöp kutuları ağzına kadar dolu olduğu için gelişi güzel attığın için…
Yahya kaptan gibi güzel bir bölgeye lütfen sahip çıkın ve beyni çöp insanlara yer vermeyin. Yeşili ve toprağı koruyun…
SAYGILARIMLA

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

27 MAYIS..27 Mayıs 2020 Saat: 15:24
SAÇMA HAREKETLERE BİR SON VERİN23 Mayıs 2020 Saat: 15:05
DAKİKAN VAR...21 Mayıs 2020 Saat: 15:29
Tüm Yazıları
Yukarı ↑