Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Filiz, ‘Anahtar partiyiz’

İzmit İlçe Kadın kolları ile ilk toplantısını yapan İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, “İYİ Parti ülkemizin aydınlık geleceğinin yeniden kurulmasında kilit partidir” dedi

27 Ağustos 2019 Saat: 13:46
Filiz, ‘Anahtar partiyiz’
Filiz, ‘Anahtar partiyiz’

İYİ Parti İzmit İlçe Kadın Kolları ilk toplantısını yoğun bir katılımla yaptı. İzmit ilçe binasındaki ilk toplantıya İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz de katıldı. Filiz, ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek kurtuluşun İYİ Parti’de olduğunu belirtti.Kadınlara seslenen İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, “Güzel ülkemizin bugün geldiği durumu görüp susup oturmak yerine elini taşın altına koyarak bu cesur kadın hareketine katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Partimizin kuruluşu sırasında sürekli zorluklar çıkarıldı ve kuruluşunun engellenmesi için her şey yapıldı. ancak bilgili, tecrübeli ve doğru bildiği yoldan şaşmayan cesur bir kadın olan Genel Başkanımız Meral Akşener sayesinde partimiz kuruldu. Genel Başkanının kadın olmasından dolayı başlangıçta kadın kollarının kurulmasına gerek görülmese de kadınların siyasette daha fazla yer alıp ülkemizin geleceğini şekillendirmede daha fazla rol almaları için kadın kollarının kurulmasına karar verildi” dedi.
‘TÜRK MİLLETİNİN ÖZ BE ÖZ PARTİSİDİR’
Yerel seçimlerden sonra herkesin gerçekleri gördüğünü ifade eden Filiz, “İYİ Parti ülkemizin aydınlık geleceğinin yeniden kurulmasında kilit partidir. İYİ Parti, 17 yıldır ülkemizi karanlığa gömen yargı, yasama ve yürütmeyi ele geçiren dünyada eşi olmayan ucube bir tek adam yönetimiyle güzel ülkemizi teröre ve cemaatlere teslim eden yolsuzluk, yoksulluk ve yoksunluğu daimi hale getiren ortak aklı, hoşgörüyü ve eleştiriyi reddeden yargıyı, emniyeti ve devletin tüm kurumlarını parti kurumları haline dönüştüren ortaçağ zihniyetini yıkarak Atatürk’ümüzün yolunu çizdiği çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak olan anahtar partidir. İYİ Parti, kimilerinin adını özellikle anmaya çekindiği Türk devletinin, Türk vatanının, Türk bayrağının ve Türk milletinin öz be öz partisidir” ifadelerini kullandı.
‘KADIN CİNAYETLERİ YÜZDE 700 ARTTI’
Ülkenin dört bir yanımızda gerginlik ve savaş olduğunu da hatırlatan Filiz, “18 yıldır bitmek bilmeyen terör canlarımızı alıyor, yoksulluk ve yoksunluk içerisinde önümüzü göremediğimiz karanlık bir ortamda yaşıyoruz. Kadın cinayetleri, şiddet, taciz ve tecavüzler, kadının iş imkanları, özgürlükleri ve kadına yönelik yaklaşımlar açısından kadınlar için neredeyse hiçbir şey iç açıcı değil. Ülkemizde AK Parti’nin tek başına iktidara geldiği 17 yıl boyunca kadınlar için pek çok şey kabusa dönmüştür. AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılında 66 kadın cinayete kurban gitmişken 2018 yılında 440 kadın cinayete kurban gitti. 2019 yılının ilk 6 ayında 214 kadın cinayete kurban gitti. Kadına yönelik tacizler, tecavüzler ve çocuk istismarı son 15 yılda yüzde 700 artmıştır” dedi.
‘UYANMAZSAK YOK OLACAĞIZ’
Filiz son olarak “Bu karanlık ortamdan çıkmak için ciddi bir uyanış gerekiyor. Uyanmazsak hem biz yok olacağız hem vatanımız yok olacak. Bir an önce çok güçlü bir şekilde sahalara çıkmamız gerekiyor. Çocuklarımızın güvende olacağı, başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın çaresizlikten yaşamına son vermeyeceği, ötekileştirmeyen barışçı, adil ve kazanımların hep birlikte paylaşılacağı çok daha güzel ve çağdaş bir ülkede yaşamak için İYİ Parti’nin tek çıkış yolu olduğunu kapı kapı dolaşıp herkese anlatacağız” şeklinde konuştu.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Filiz, ‘Anahtar partiyiz’

İYİ Parti İzmit İlçe Kadın Kolları’nın ilk toplantısı yoğun bir katılımla parti binasında gerçekleşti.

Filiz, ‘Anahtar partiyiz’

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Ülkü Alkan ilk toplantıyı beraber yürüttü.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑