- 16 Eyl 2020 - 14:07 G: 16 Eyl 2020 - 14:23

Kandıra’da Ölmez yeniden başkan

Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan kongresinde mevcut İlçe Başkanı Erol Ölmez seçilmiş başkan oldu

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
mask

AK Parti Kandıra İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan kongresi Namazgah Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Erol Ölmez’in yeniden aday gösterildiği ve 415 delegenin oy kullandığı kongrede, 20 ilçe yönetim kurulu üyesi ve 21 il delegesi seçildi. Kongreye İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Teşkilat Başkanı Halit Çokan, Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, MHP İlçe Başkanı Ahmet Uğur, AK Parti Kandıra İlçe eski Başkanlarından Erdinç Şentürk Muhsin Tekol, Yunus Özder, AK Parti İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan, geçmiş dönem il ve ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı. Sosyal mesafe tedbirlerine uygun Kongrenin Divan Başkanlığını Halit Çokan yaparken divan üyeliklerini Ersin Küçükateş, Şenol Ayyıldız, Gülnur Bayram ve Ömer Bayraktar yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kongre başladı.


BAŞKAN EROL ÖLMEZ’İN YÖNETİMİ

Erol Ölmez, Adem Yaşa, Ahmet Alper Tokgöz, Ahmet Ispartalıoğlu, Buse Kardaş, Erkan Akkoç, Fatma Aydın, Gülcan Taşdelen, Huriye Başol, İsmail Babür, Mazlum Öztürk, Mesut Ök, Murat Akbaş, Orhan Yaman, Önder Kan, Rıdvan Elmas, Ruhi Yaşar Sezgin, Sinan Öztuğ, Uğur Vural, Yüksel Özkan.

İL DELEGELERİ

Erol Ölmez, Adnan Turan, Muhsin Tekol, Cengiz Kan, Erdinç Şentürk, Yunus Özder, İsmail Genç, Mustafa Karakoç, Yakup Karaaslan, Erdoğan Günay, Ahmet Gödek, Mustafa Satılmış, Musa Yener, Erdal Çetin, Gülnur Bayram, Ömer Bayrakdar, Orhan Yaman, Şenol Ayyıldız, Mesut Tekin, Yüksel Sağlam, Nihat Ayvazoğlu


Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez

ÖLMEZ, ‘GÖREVE HAZIRIM DEDİM’

Kongrede açılış konuşmasını Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez yaptı. “Akçakoca’nın memleketi, AK Parti’nin kalesine hoş geldiniz” sözleriyle konuşmasına başlayan Ölmez, “2017 yılında görevi aldım. Alırken Şemsettin başkanıma ben bu işi istiyorum diyerek talip oldum. Bu uğurda bana destek veren ve bizi bu güzel göreve tekrar layık gören teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

‘BİZİM BİRSE MHP’NİN İKİ HAKKI VAR’

Ölmez, “Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yolda tevazu, samimiyet ve gayret ile çalıştık gönül teşkilatçılığı yaptık. Gönül belediyeciliğine destek verdik. 3 yıl önce 25 kişi ile aldık bu görevi. 50 yıldır göç veren ilçemize bu kardeşiniz şahit oldu. 15 kişilik cengaver yönetimle hem milletvekili, hem cumhurbaşkanlığı hem de yerel yönetimler seçimlerini alnımızın akıyla başarıyla gerçekleştirdi. Cumhur İttifakının en güzel işlediği yerlerden biri de Kandıra. MHP İlçe Başkanı Ahmet Uğur ile 2023 hedeflerine ekip ruhu ile gideceğimizden hiç kuşkum yok. Cumhur İttifakının başarısında bizim bir gram hakkımız varsa onun 2 gram hakkı vardır. Bizimle kol kola giden MHP ilçe başkanı ve yönetimine de teşekkür ediyorum” dedi.


Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan

TURAN, ‘KANDIRA’YI MARKA YAPACAĞIZ’

Ölmez’in ardından kürsüye gelen Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, “Gençlerimizi burada tutmak zorundayız. Kandıra’nın çocuklarıyla yol yürümekten yanayım. Seçimlerdeki başarı bizim için yeterli değil. Dava uğruna elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Kandıralılar merak etmesin Kandıra’nın istemediği hiçbir şeyi yapmayacağız. Herkesin gönlü müsterih olsun. Büyükşehirle beraber çalışıp Kandıra’yı marka yapacağız” dedi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

BÜYÜKAKIN, ‘337 PROJE 583 MİLYONA MAL OLDU’

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise “Kandıra’da 2004-2019 yılları arsında 337 adet proje hayata geçirildi. Bunun için de 583 Milyon TL para harcanmış. Aşağı yukarı 2 kat Kandıra Belediye bütçesi yapıyor. Cumhurbaşkanımız büyükşehir modelini il sınırına yayarak yerel ölçekte bir devrim yarattı” dedi.

‘PROJENİN FARKI HİSSEDİLECEK’

Sözlerini sürdüren Büyükakın, “Son bir buçuk yılda 38 proje Kandıramızda hayata geçirildi. Bunun içinde 160 Milyon TL harcandı. İSU sahi bölgeleri başta olmak üzere altyapı yatırımı yaptı. İlçe genelimdeki köy yollarının üst yapısı için 15 grup köy yoluna yatırım yaptık. Doğalgazın erişmediği bir yer kalmasın diye çakışmalarımıza devam ediyoruz. TABİP (tıbbi aromatik bitkiler) projemizin arkasında bilim var. Önümüzdeki günlerde bu projenin farkı hissedilecek. Daha şimdiden çeşitli belediyeler bu projeyi merak edip bilgi alıyor. Bölge halkına 30 Milyon TL ekonomi katkısı olacak. Şu an 100’e yakın vatandaşımız proje için imza attı” diye konuştu.

‘HAYIRLI YATIRIMDA İMZALARI YOK’

Dünya gündemini de değerlendiren Büyükakın, “Amerika’da seçimler var. Onların gündem maddesi Sayın Cumhurbaşkanımız. Trump Biden’e diyor ki: ‘Erdoğan çok usta bir satranç ustası onunla başa çıkamazsın’ diyor. Amerika’da Trump, öbür tarafta Macron var, Almanya ve Yunanistan konuşuyor aynı dilden aynı telden vuruyor. Dertleri sadece cumhurbaşkanımız imiş. Yer miyiz yemeyiz. Sizin derdiniz bu milleti bu topraklardan atmak” dedi. CHP’yi de eleştiren Büyükakın, “Biri Atatürk demiyor öbürü ‘Neden Atatürk demedin’ diyor. Kayıkçı kavgası yapıyorlar. Aslında gerçek yüzlerini gösteriyorlar. Gerçek Atatürkçü biziz diye halkı kandırıyorlar. Bunlar hiçbir zaman bu milletin yanında olmadılar. Bir tane hayırlı yatırımda imzaları yok. Varsa yoksa hayırlı yatırımlara engel oluyorlar. Bu millet bunlara da izin vermeyecek. Bunlar da takiyeci. Bu millet kader mevsiminden bahar mevsimine girmiştir. Artık bu milleti durduramayacaklar” dedi.


AK Parti Milletvekili İlyas Şeker

ŞEKER, ‘KANDIRA BU YATIRIMLARI 70 YILDA YAPABİLİR’

Büyükakın’ın ardından söz alan Milletvekili İlyas Şeker, “Yeni ekibimizi takviyelerle birlikte bu kongremizde seçmiş olacağız. Çok iyi çalışan belediyelerde yatırım oranları yüzde 30-40. AK Partili belediyelerde yüzde 50’nin üzerinde. Kandıra Belediyesi’nin 1 yılda yaptığı 7 milyonluk yatırımla büyükşehrin yaptığı yatırımı kıyaslarsak büyükşehir belediyesinin yaptığı yatımı Kandıra Belediyesi 70 yılda ancak yapabilir. Bu rakam tabi ki Kandıra’ya çok değil. Kandıra bunu hak ediyor. Kandıra halkı da yapılan hizmetlerin karşılığını verdi. Kandıra son seçimde birinciliği Kartepe’ye kaptırmış” diye konuştu.

‘BU YIL KAMULAŞTIRMA BİTECEK’

Büyükşehir belediyesini kazandıktan sonra her ilçeye aynı yaklaştıklarını ifade eden Milletvekili Şeker, “2004 yılında Karamürsel ve Kandıra bizde değildi. Her iki ilçemize yatırımları yapmaya devam ettik. Şu anda iki ilçemizde mavi bayraklı plajlarımız var. Kandıra yolunu 2015’te ihale ettik. Otogardan başlayıp Kandıra’ya kadar devam ediyordu. Önce kavşak bitsin istedik. Daha sonra gelişen ekonomik krizler nedeniyle sıkıntılar yaşandı. Müteahhitler işi bıraktı. Şimdi ise Kandıra yolunun yapımına başlandı. Bir aksilik olmazsa cezaevine kadar olan kısmın bu yıl içinde kamulaştırılması bitirilecek. Önümüzdeki yıl ise yolun tamamının bitilmesini hedefliyoruz” dedi.

‘14 KÖY TOPLULAŞTIRILACAK’

Şeker köylerin toplulaştırılmasıyla alakalı da konuşarak “14 köyümüzün toplulaştırma kapsamına alınması resmi gazetede yayınlandı. İlaveler de düşünülüyor şuan. İnşallah süreç tamamlanınca tarımsal olarak kullanılan araziler daha verimli bir halde kullanılmaya devam edecek bu da vatandaşlarımıza katkı sağlayacak” dedi. Fındık satışları hakkında da bilgi veren Şeker, “Toptan fındık tüccarları devletin belirlediği rakamlarda fındığı almaya başladı. Sonunda üreticinin emeğinin karşılığı da böylece sağlanmış oldu. Bizler sizlere yardımcı olmaya ilçemiz için öngörülen projeleri yapmaya gayret ediyoruz. Bu güzel çalışmaları yaparken birileri de rahatsız oluyor” dedi.


AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş

ELLİBEŞ, ‘MUHALEFET HİZMETLERİ GÖRMÜYOR’

Son dönemde şehit olanları anarak konuşmasına başlayan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Kongreler yenilenme sürecidir. AK Parti açısından kongrelerin bu özelliğinin farklı bir yanına değinmek istiyorum. Yeni yönetime giremeyen kardeşlerimiz her kongrede ayrılırken birbirlerine çiçek takdim ediyorlar. İşte teşkilat işte AK Parti bu. AK Parti’yi AK Parti yapan değer bu. Teşkilatlarımızın birbirine kenetlenmesidir. İl başkanı, ilçe başkanı bunlar hizmet etmek için birer araçtır. Muhalefet partilerinde olduğu gibi masalar sandalyeler uçuşmuyor havalarda” şeklinde konuştu.

‘HER ŞEYİ KÖTÜLÜYORLAR’

Sözlerini sürdüren Başkan Ellibeş, “Muhalefet bu arada siyasi ikballeri adına her şeyi kötülüyor. Sanki hiçbir şey yapılmıyor bu ülkede. Onlar da kendine yakışanı yapıyor. Doğalgaz rezervi bulunuyor muhalefet inanmıyor. 86 yıllık rüyamız gerçekleşiyor, Ayasofya ibadete açılıyor. Muhalefet ‘Seçim yatırımı yapılıyor’ diyor. İşte tam bu notada bizler bize yakışanı yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği sahada vereceğiz. Arkasında dimdik duracağız. Artık oyun kuran biziz. Her noktada Türkiye kendi kaderini tayin edecek güçtedir. Kongrelerin de bu noktada önemi vardır. Kandıra AK Parti’nin kalesidir, öyle de kalacaktır” ifadelerini kullandı.

3/5
mask

Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez başkanlığındaki Kandıra İlçe Teşkilatı’nın yeni yönetimi ve protokol üyeleri bir arada.

5/5
mask

MHP Kandıra İlçe Başkanı Ahmet Uğur, AK Parti Kandıra eski İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, Dilovası İlçe eski Başkanı Osman Akbulut kongrede yer aldı.

16 Eyl 2020 - 14:07 Kocaeli/ Kandira- Siyaset

Muhabir Ayşe Aydın

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 178.758 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.