- 21 Eyl 2020 - 14:08 G: 21 Eyl 2020 - 14:23

‘1 buçuk yılda 250 milyon TL yatırım yaptık’

Ak Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda bir dönem başkanlık yapan İrfan Ayar’ın yerine aday gösterilen Recep Kaya, dün yapılan kongrede teşkilatın yeni başkanı oldu. Gebze’ye yapılan yatırım miktarlarından da bahseden Başkan Büyükakın, “Gebze’ye 2004-2019 yılları arasında 760 Milyon TL yatırım yapılmıştı, biz de 1.5 yıl içinde 250 milyon TL yatırım yaptık. Bunun içinde metro projesini dahil etmiyoruz. Bu çalışmaları yaparken destek veren tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
mask

AK Parti Gebze İlçe Kongresi Tatlıkuyu Kapalı Pazar Alanı’nda gerçekleştirildi. Kongrede 30 il yönetim kurulu üyesi, 114 il delegesi seçildi. Recep Kaya aday gösterildiği kongreye Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Emine Zeybek, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcoğlu, İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli eski milletvekilleri Mehmet Ali Okur, Cemalettin Kaflı,  Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Büyükşehir Belediyesi Gebze bölgesi koordinatörü İbrahim Pehlivan, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, eski il başkanları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan, önceki dönem Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, önceki dönem Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, il ve ilçe yöneticileri, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

YAMAN, ‘PARTİMİZE LEKE SÜRMEDİM’

Kongrenin Divan Başkanlığını Halit Çokan yaparken divan üyeliklerini Ömer Efe, Ayhan Yılmaz, Şenay Önder, Hanife Aydın yaptı. Kongrede açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı İrfan Ayar, teşkilata ve partililere veda konuşması yaptı. Ayar, “2002 yılında Cumhurbaşkanımız ilk Gebze mitingini yaptığında o gün meydanıydık. O günden bugüne kadar AK Parti için amele gibi çalışıyorum. Hiç bir zaman görev istemedim, ne zaman görev verilirse en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Partimize leke getirecek hiçbir işte bulunmadım. Biz siyaseti bilmiyoruz. İlmi siyaseti bilmiyoruz. Sadece verilen görevi yürütecek siyaset yaptık. Bugün 13 yıldır bu siyasetin içindeyim. Bu süreç içinde yoğunda bir tempoda olduğumuzun farkında değiliz, siyasi büyüklerimiz sen yoruldun, nadassa ayrıl dediler ayrıldık. Ama Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece ölene kadar peşindeyim” dedi.  

ELLİBEŞ, ‘LİDERİMİZE EN GÜÇLÜ DESTEK GEBZE’DEN GELMİŞTİR’

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “Türkiye’de değişmeyen bir gerçek var. Kocaeli teşkilatları 81 ile örnek olmuştur. Gebze’nin yeri ise apayrıdır. Bütünü tamamlayan ana unsur olmuş, Türkiye’nin oy ortalamasının üstünde yer almış ve liderimize en güçlü desteği vermiştir. Gebze teşkilatlarına tek tek teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN, ‘İMRENEREK BAKACAKLAR’

Ayar’ın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise “AK Parti nefsine bir kenara bırakanların partisidir. Ben bu davada koca yürekli İrfan ağabeyime bir alkış istiyorum. Allah hepimizi görev yaparken senin gibi çalışacak, bayrağı devrederken de aynı olgunlukla devretmeyi nasip etsin. Bu dava bu ruhla devam ettiği sürece hiçbir zaman, inmeyecek. Hizmet ve eser siyasetine devam edeceğiz, hedeflerimizi başarıyla gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza öyle bir memleket bırakacağız ki insanlar ülkemize imrenerek bakacak” dedi.

‘1,5 YILDA 250 MİLYON TL YATIRIM’

Gebze’ye yapılan yatırım miktarlarından da bahseden Başkan Büyükakın, “Gebze’ye 2004-2019 yılları arasında 760 Milyon TL yatırım yapılmıştı, biz de 1.5 yıl içinde 250 milyon TL yatırım yaptık. Bunun içinde metro projesini dahil etmiyoruz. Bu çalışmaları yaparken destek veren tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YAMAN, ‘MACRON’UN GAZINA GELME’

Milletvekilleri adına söz alan Milletvekili Cemil Yaman, Yunanistan’a göndermelerde bulundu. Doğu Akdeniz’deki gerginlik nedeniyle Yunanistan’a hodri meydan diyen Yaman, “Sen bizim eyaletimizdin. 400 yıl sizi barış içinde yönettik. Macron’un gazına gelme. Siz dedelerinize sormadınız mı bizi. Gaza gelip Akdeniz’i karıştırmak istiyorsunuz” dedi.

‘ERDOĞAN SİYASETİ’

Sözlerini sürdüren Milletvekili Yaman, “Bu millet söz konusu vatan olunca gözü hiçbir şey görmez, bu oyuna gelme bizim kahraman gençlerimiz sizi boğar. AK Parti’den önce bizim başbakanlarımız onlardan emir alıyordu, hazır bekliyorlardı. Ama bugün Türkiye dünün Türkiye’si değil. Artık dünyada Erdoğan siyaseti var. ABD Siyasetinin bile Erdoğan belirliyor. Biz bu süreçte saflarımızı sıklaştırıp milletimize hizmet edeceğiz. Bizim makam derdimiz yok, ülkemizi daha iyi günlere getirmek için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

DEMİRÖZ, ‘FRANSA’NIN ‘SEÇİMLERİ YAKLAŞIYOR’

Yaman’ın ardından kürsüye gelen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ise “AK Parti Türkiye’nin kaderini değiştirmiştir. 19 yıldır nelerin yapıldığını herkes çok iyi biliyor. Bu ülkenin yükünü MHP ile birlikte taşımaya devam ediyoruz. Diğer muhalefet partileri bu ülkenin gelişmesini istemeyenlerin değirmenine su taşıyorlar. Yunanistan 13 Milyon nüfuslu devlet, lafları kendilerinden büyük. AB ve Fransa’dan destek alıyor. Fransa Doğu Akdeniz’de sınırı yok, hesap yok. Çünkü Fransa seçimleri yaklaşıyor. Yunanistan’ı öne sürüp Türkiye üzerinde bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Ama başarabilecekleri hiçbir şey yok. Bugün Gebze’deyiz. 9 OSB ile Türkiye’nin lokomotifi. Her yerde yatırım var, dün Kocaeli’de 40 km yeni otoyol hizmete açıldı. Bu yatırımları ülkemizin her yerinde yapıyoruz” dedi.


RECEP KAYA’NIN YÖNETİMİ 

Recep Kaya (Başkan), Nevzat Gülmen, Vahdettin Duran, Mehmet Başaran, Raif Öztürk, Emrullah Bilgin, Esra Göncü, Nurcan Kavran, Faruk Cihad Gevher, Fikri Ünver, Enes Yaylak, Musa Yıldız, Mehmet Gökhan Abanoz, Mustafa Ateş, Behzat Dege, Vedat Gülcan, Fuat Han, Mehmet Ceylan, Muhammet Bıyık, Mustafa Önal, Mustafa Enes Koçer, Bülent Töngel, Sevim Kömürcü, Selim Malkoç, Salih Aksu, Fazilet Eda Durak, Ergün Kahraman, Birnaz Sağlam, E. Merve Öztürk Alpdoğan, Mücahit Emre Yazar.

İL DELEGELERİ

Recep Kaya, Zinnur Büyükgöz, Eyüp Ayar, Cemalettin Kaflı, Yasemin Özdemir, Adnan Köşker, Mehmet Fatih İşlek, Seda Kardaşlar Çelik, Mustafa Yıldıztekin, Nevzat Gülmen, Vahdettin Duran, Mehmet Başaran, Raif Öztürk, Emrullah Bilgin, Esra Göncü, Nurcan Kavran, Faruk Cihad Gevher, Fikri Ünver, Enes Yaylak, Musa Yıldız, Mehmet Gökhan Abanoz, Emrullah Coştur, Behzat Dege, Vedat Gülcan, Mustafa Önal, Mehmet Ceylan, Muhammet Bıyık, Metin Akbay, Mustafa Enes Koçer, Bülent Töngel, Sevim Kömürcü, Selim Malkoç, Salih Aksu, Fazilet Eda Durak, Ergün Kahraman, Birnaz Sağlam, Elif Merve Öztürk Alpdoğan, Samet Özçelik, Mustafa Demirhan, Mehmet Dinç, Osman Sezer, Ahmet Malkoç, Sadık Güvenç, Vasfiye Aydın, Abdullah Kahaman, Davut Kabaca, Sedat Çelik, Cemil Kalyoncuoğlu, Mahmut Yandık, Hasan Özdemir, İrfan İrtegün, Resul Tat, Şamil Yalçın, Ertan Kara, Mustafa Nuri Uzun, Metin Aksu, Mehmet Külte, Buket Tatoğlu, Mustafa Şimşek, Ömer Aktaş, Şaban Yardım, Eyüp Susoy, Uğu Kemaloğlu, Nevzat Güngör, Helim Alçelik, Erden Ceylan, Sedat Akbaş, Erol Elcivan, Ali doğan Taşlı, Sezgin Hışır, İbrahim Çiftçi, İsa Kartal, Ekrem Yazıcı, Hüseyin Katı, Samet Coşkun, Bahattin evli, Burak Sarı, Cesur Kurtgöz, Musa Çınar, Gökhan Altıntaş, Gülcan Külahlı, Halim Turgut, İlyas Aydıner, Ahmet Öz, Oya Tunçel, Metin Gökçe, Yılmaz Bayram, Hasan Soba, İrfan Ayar, Yaşar Çakmak, Ufuk Ekinci, Hüseyin Kurt, Mikdat Aydın, Yalçın Coştur, İsmail Keskin, Selami Kural, Yunus Kahraman, Engin Güzel, Metin Beşiroğlu, Dursun Kahraman, Tuba Şensoy, Yunus Tekin, Yurdanur Tohum, Hanife Aydın, Mustafa Çelikbilek, EsraAlbayrak, Nahit Baş, Mustafa Demir, Şenay Önder, Ayhan Yılmaz, Güler Şahin Gencay, Selamet Güner, Atilla Karakaş, Ahmet Köse.

4/9
mask

Kongrenin Divan Başkanlığını Halit Çokan yaparken divan üyeliklerini Ömer Efe, Ayhan Yılmaz, Şenay Önder, Hanife Aydın yaptı.

5/9
mask

Soldan sağa: Adnan Köşker, Recep Kaya, İrfan Ayar, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman ve Tahir Büyükakın.

9/9
mask

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gebze yeni İlçe Başkanı Recep Kaya, AK Parti Gebze eski İlçe Başkanı İrfan Ayar ve AK Parti İl Koordinatörü Hikmet Ayar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz’e hediye takdim etti.

21 Eyl 2020 - 14:08 Kocaeli/ Gebze- Siyaset

Muhabir Ayşe Aydın

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 154.725 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.