- 26 Eki 2020 - 13:45 G: 26 Eki 2020 - 14:04

AK Gençler’de kongreler büyük coşkuyla başladı

AK Parti Körfez İlçe Gençlik Kolları’nın 6’ıncı olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde gerçekleşen kongrede AK Parti Körfez Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak yeniden seçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Sizler gibi gençlerimiz var. Bu heyecanı gördüğümüzde geleceğe dair içimizde güven var. İyi ki varsınız. Gelecek sizlerle birlikte inşa edilecek" dedi

mask

Körfez Yarımca Kültür Merkezi’nde koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen kongreye Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti  Milletvekilli Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü,  Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, AK Parti Kocaeli eski İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir,  AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı ve Başiskele Belediye Meclis Üyesi Emre Kahraman, meclis üyeleri, geçmiş dönem ilçe gençlik kolları başkanları, gençler ve partililer katıldı. Kongrede oy kullanma hakkı bulunan 400 delege; 30 asil ve 15 yedek ilçe yönetim kurulu üyesi ile 47 il delegesini seçti.

ORAK, ‘GİRMEDİK GÖNÜL BIRAKMADIK’

Fedakar genç kardeşlerim diyerek açılış konuşmasını gerçekleştiren Körfez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak, “Aldığımız gençlik meşalesini ileriye taşımak için güzel bir yola çıktık. 3 yıl boyunca kimseyi ayırmadan tüm gençlerimize ulaşmak ve kutlu davayı anlatmak için çalıştık. Kapı kapı, sokak sokak gezdik. Girmedik gönül bırakmadık. Recep Tayyip Erdoğan gibi gençler olmak için durmadan çalışacağız. Atalarımız gibi tarih yazacağız. Umutlar tükenirse umut biz olacağız” ifadelerine yer verdi.

SÖĞÜT, ‘ESKİ GÜNLER AKLIMA GELDİ’

“Kurucusu olmaktan gurur duyduğum gençlik kollarımız” sözleriyle konuşmasına başlayan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Bugün hakikaten çok heyecanlıyım. 2001 yılında gençlik meşalesini ilçemizde yaktığımız günler aklıma geldi. Gece gündüz demeden koşturuyoruz. Kocaeli’mizde öyle bir gençlik kolları var ki tüm dünyayı hayal eden bir gençlik haline gelmiş. Doğan kardeşimiz ve ekibi büyük bir özveriyle çalışıyor. Ben burdan gençlerimize tüm çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Sağolun gençler” dedi.

TUNA, ‘HİÇBİR GÜÇ BİZİ DURDURAMAZ’

“Maşallah Körfez, yine tarih yazıyorsun Körfez” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, inşallah 2023’te hedefimizi gerçekleştireceğiz. Bu büyük Türkiye’nin yürüyüşüdür. 2023 seçimlerini yüzde 50’nin üzerinde bir sonuçla kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Milletimizin gönlündeki yerimiz devam ediyor. Bu cennet vatanda insanımız kıyamete kadar devam edecek. Tam bir gönül birliği içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Bizi hiçbir güç durduramayacak. Kongremiz hayırlı olsun, Allah seçilen genç kardeşlerimizin yardımcısı olsun” dedi.

ÖZDEMİR, ‘BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİYİZ’

Yoğun tezahürat eşliğinde konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir, “AK Parti ile gençler artık dolgu malzemesi olarak görülmüyor, aksine siyasette önemli görevlere getiriliyor. Rabbime şükürler olsun gençliğimizin en güzel yıllarını Recep Tayyip Erdoğan’ın davasının ortasına getirdi. Bizler Kocaeli gençliği olarak birliğin ve beraberliğin en güzel örneğiyiz. Bizlere böyle bir teşkilatçılık mirası bıraktığı için tüm gençlik kolları başkanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BÜYÜKAKIN, ‘BİZLERE GURUR VERİYOR’

Özdemir’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Sizler gibi gençlerimiz var. Bu heyecanı gördüğümüzde geleceğe dair içimizde güven var. İyi ki varsınız. Gelecek sizlerle birlikte inşa edilecek. Sayın cumhurbaşkanımızın sizlerden övgüyle bahsetmesi, bizlere hep bir gurur vesilesi oldu. Bu teşkilatlara emeği olan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

BÜYÜKAKIN, ‘OKÇULAR TEPESİNİ BOŞ BIRAKMAYIN’

Devamında “Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyen Başkan Büyükakın, “Dünya 5’ten büyüktür dediği günden itibaren dizleri titriyor. Bütün gündemleri cumhurbaşkanımızla. Bizim bu dünyaya nizam verdiğimiz geçmiş yıllarda her zaman barış ve kardeşlik hakim oldu. Elhamdülillah gittiğimiz yerlere huzur götürdük. Bizlere düşmanlıkları aynı şekilde devam ediyor. Hollanda’nın ırkçısı o faşist adam yine aynı şeyi yapıyor. Şaşırmıyoruz. Her şey aslına rücu eder. Bizde Allah’ın izniyle kurdukları oyunları bozmaya devan edeceğiz. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Gençler sakın ola ki okçular tepesini boş bırakmayın” ifadelerine yer verdi.

YAMAN, ‘NE YAPSALAR BOŞ’

Büyükakın’ın ardından söz alan Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, “AK Parti bir parti değil, dava hareketidir. Derdimiz davamız bu millettir, gönül coğrafyasıdır. Biz yeryüzü mazlumlarının umuduyuz. Tarih; Recep Tayyip Erdoğan’dan bahsedecek. Bu milletin tekraren eski gücüne kavuşması lazım. 165 ülkeye tıbbı malzeme desteğinde bulunduk. 90 bin vatandaşımızı ülkeye getirdik, evlerine teslim ettik. Bu kahraman millet, sizler dik durduğunuz sürece ne yapsalar boş. Göklerden gelen bir karar vardır” dedi.

ELLİBEŞ, ‘SESİNİZİ FAZLA YORMAYIN, SAKLAYIN’

Kocaeli teşkilatlarının Türkiye’deki önemini hepimiz biliyoruz. Mutlaka bu teşkilat yapımızın içerisinde gençlik kollarımızın yeri önemli. Gençlerimiz üzerine düşen görevi yaptı ve yapmaya devam edecektir” dedi. Tezahürat yapan gençlere seslenen Başkan Elilbeş,” Gençler sesinizi fazla yormayın. 8 Kasım’a hazır olun. Kendinizi oraya saklayın” ifadelerine yer verdi.

‘BAKİ KARDEŞİM BU MESAJIM SANA’

Devamında Ellibeş, “Gençler işimiz çok, gelecek sizden çok şey bekliyor. Ülkemiz adına çalışacağız.  Sizlere 2 mesajım var. 8 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız bir kez daha bizlerle olacak. Hep beraber en güzel şekliyle karşılayacağız. Bizden bir isteği var her yıl 1 milyon yeni üye hedefi koydu. Bize düşen payda da 20 bin üyeye ulaştık. İktidara gelişimizin yıl dönümde tüm Türkiye’de tüm teşkilatlarımız fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Yeni üyelerimiz adına 1 fidan sertifikası verilecek.  Baki kardeşim bu mesajım sanadır” diyerek göreve devam eden Körfez Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak’ı kutladı.

BÜYÜKGÜMÜŞ, ‘BU HEYECANI CADDELERE TAŞIYALIM’

Kongrede son olarak söz alan Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş, “Maşallah Kocaeli, salonlardan taşan heyecanımızı Kocaeli’nin caddelerine sokaklarına, yeni üyelere ve ziyaretlere taşıyalım. Siz Kocaeli olarak her zaman yerinizde durdukça inanın tüm dünyada liderimizin heyecanı daha güçlü olacaktır. Hizmete geldiğimiz zaman Kocaeli bu davanın en büyük hizmetkarlarından biriydi. Daha ileriye taşıyacağız. Geçtiğimiz hafta bir video yayınladık. ‘Sen kimsin’ dedik. Bu dava içerisinde faaliyet gösteren herkesin bu soruya güçlü cevabı var. Ben Körfez gençliğinin fedakarca, canla başla bu davaya hizmet etmeye varım diyor musunuz? Kongremiz hayırlara vesile olsun” dedi. Konuşmaların ardından Doğan Orak ve 30 kişilik yönetimi tanıtıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın

3/6
mask

Körfez Yarımca Kültür Merkezi’nde koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen kongrede büyük coşku yaşandı.

6/6
mask

AK Parti Körfez Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş’e hediye takdim etti.

26 Eki 2020 - 13:45 Kocaeli/ Körfez (Tütünçiftlik)- Gündem

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 185.052 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.