- 28 Eki 2020 - 14:17 G: 28 Eki 2020 - 15:39

AK Parti’de kongre hazırlığı tam gaz

Haftaya yapılacak il kongresine hazırlanan AK Parti’de hummalı bir hazırlık var. İnterteks’in açık alanında yapılacak kongre öncesi delegelere Covid-19 test yapılacak

mask

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 8 Kasım Pazar günü Uluslarası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan il kongresi öncesi basın toplantısı düzenledi. Kongre çalışmalarının hızlandığını söyleyen Ellibeş, “Kongremizde sanki Cumhurbaşkanımızı ilk kez ağırlayacakmışız gibi mutlu ve heyecanlıyız. AK Parti ailesinde görevi devreden de alan da birbirine sarılır. Görev öyle devredilir bizde. Bu bir bayrak yarışıdır. Atletizmdeki bir yarış gibi de değil. Bayrağı devreden de partisi için ülkesi için koşmaya devam eder. Bizde pazara kadar değil mezara kadar bir mücadele verilir. Kongremizde ağırlık delegelerimizde olacak. Önce insanımızın sağlığıdır” dedi. Basın açıklamasına İl Kongre Komisyonu Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan, Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şahin Talus, Seçim İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Alper Doğan, Basın Yayından sorumlu il Başkan Yardımcısı İbrahim Gürsel de katıldı.

‘İLK KEZ AĞIRLAYACAK GİBİ’

İki konu hakkında basın toplantısı yaptıklarını ifade eden Ellibeş, “Birincisi ve en önemlisi elbette ki, 8 Kasım Pazar günü Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İl Kongremiz. İkinci konumuz partimiz ve bizler için en az bu konu kadar önemli yeni üye kayıtlarımız. Cumhurbaşkanımızı bugüne kadar ilimizde onlarca kez ağırladık. İl Başkanı olarak 1,5 yıllık görev sürem boyunca Cumhurbaşkanımız 4 kez ilimize gelerek bizleri onurlandırdı. Buna rağmen 8 Kasım’daki kongremizde sanki Cumhurbaşkanımızı ilk kez ağırlayacakmışız gibi mutlu ve heyecanlıyız” dedi.

‘HEMEN İŞE KOYULDUK’

Konuşmasını sürdüren Ellibeş, “Sayın Cumhurbaşkanımız, kongrelerine katılacağı illeri açıkladığında Kocaeli’ye geliş tarihine 24 gün süre vardı” diyen Ellibeş, “ İlk açıklamayı duyar duymaz yönetim kurulu üyelerimizle birlikte hemen işe koyulduk. Komisyonlarımızı oluşturduk. Toplantılarımızı yaptık. Büyük bir uyum ve heyecanla kongre hazırlıklarımıza başladık. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı 7. olağan il kongremizi Kocaeli Uluslarası Fuar Merkezi’nde yapılması hususunda oybirliği ile karar aldık. İçinde bulunduğunuz pandemi şartları, ulaşım, şehir içi trafiğini mümkün olan en az şekilde etkilemek ve kongre günü olası hava durumu kongre merkezimizin yerinin belirlenmesinde etkili olmuştur” diye konuştu.

‘İNTERTEKS’İN AÇIK ALANINDA YAPILACAK’

İlçe kongrelerinde olduğu gibi il kongresinde de önceliğin sağlıklı ve bulaş riskini en aza indiren ortam planladıklarını söyleyen Ellibeş, “Bu nedenle kongremizi son ana kadar açık alanda yapmak için uğraş vereceğiz. Bu noktada seçtiğimiz alan Kocaeli Uluslarası Fuar Merkezi’nin kuzey yönü olan Outlet Center’a bakan alanı tercih ettik. Bu alan yaklaşık 18 bin metrekaredir. Burada kongremize katılacak değerli teşkilat mensuplarımız ve davetliler gerekli sosyal mesafeyi koruyarak rahatlıkla genel kurulu takip edebilecektir. Hava durumu elvermez ise kongremizi Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nin en büyük salonu olan ve 10 bin 200 metrekare alana sahip B Salonunda yapmayı uygun görüyoruz” şeklinde konuştu.

‘GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAĞIZ’

Salonda dezenfektan, maske, ateş ölçümü gibi gerekli tedbirlerin tamamı alacaklarını kaydeden Ellibeş, “Kongreye katılacak değerli delegasyon ve misafirlerimize genel kurul öncesi önümüzdeki hafta Kovid-19 testleri yaptırarak salgına karşı ekstra önlemleri almış olacağız. Kongremizde toplam 604 delegemiz oy kullanacak. Önceliğimiz değerli delegasyonu kongre alanımızda hazır bulundurmak olacaktır. Ancak Cumhurbaşkanımızın ilimize geleceğini açıklamasından bu yana özellikle teşkilat üyelerimizden ve STK temsilcilerimizden kongreye katılımla ilgili büyük bir talep bulunmaktadır. Gerekli tedbirleri alarak alanda bulundurabilecek en fazla sayıda vatandaşımıza göre hazırlıklar yapıyoruz. Hem katılımda, hem de alandaki tedbirlerin uygulanması konusunda herkesin sağlığını korumak önceliğimiz olacaktır” diye konuştu.

’MUTLUYUZ, KIVANÇLIYIZ’

Ellibeş, “Ülkemizin ve Müslümanların şiddetli saldırılarla ezilmek istendiği bir dönemde mazlumların sesi olan Türkiye’nin ve İslam Coğrafyası’nın hakkını her platformda cesurca savunan sadece ülkemiz için değil, dünyada zulüm gören bütün milletlerin umudu olan liderimiz, Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, mahalle başkanlarımız be delegasyonumuzla en güzel şekilde ağırlamak için çalışacağız. Mutluyuz, kıvançlıyız. Cumhurbaşkanımızı ilimizde ağırlayacak olmaktan büyük bir onur ve sevinç duyuyoruz. Kongremiz öncesi bir başka mutluluğumuz AK Parti’mizin iktidara geldiği 3 Kasım 2002’nin yıldönümünde Türkiye genelinde üye sayısını 1 milyon daha artırmış olmasıdır” ifadelerini kullandı.

HER ÜYEYE BİR FİDAN

4 yılda 4 Milyon yeni üye ile 2023 yılında 15 Milyon üyeye ulaşma hedefinde olduklarını ifade eden Başkan Ellibeş, “Bunun ilk aşamasını daha yeni yıl girmeden haklı sevincini yaşıyoruz. AK Parti hızla büyürken çalışmalarına sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak amacıyla üyeliği gerçekleşen her vatandaşımız için fidan dikmeyi amaç edinen bir farkındalık projesine imza atıyoruz. Bu kapsamda 3 Kasım 2020 Salı günü saat 13.00’da Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın online katılımıyla her ilde ‘Her Üye, Bir Fidan; 1 Milyon Yeni Üye’ programı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda ilimizdeki tören SEKA Park içindeki Kongre Merkezimizde olacaktır” şeklinde konuştu.

‘3 AYDA 20 BİN ÜYE’

Cumhurbaşkanının yılsonuna kadar 1 Milyon yeni üye hedefi koyduğunu hatırlatan Ellibeş, “Bu sayıya yıl bitmeden ulaşmış olmamızı hem iktidara gelişimizin yıl dönümünde kutlamış olacak, hem de her yeni üyemiz için bir fidanı toprakla buluşturmuş olacağız. Kocaeli Teşkilatları olarak bu büyük gurura bizler de 1 Temmuz’dan bu yana yaptığımız 20 bin yeni üye ile katkı sunuyoruz. Yıl bitmeden hedefimiz olan 35 bin yeni üyenin yarısından fazlasını bu süre içinde tamamlamak bizleri ayrıca sevindiriyor. Cumhurbaşkanımızın Gönül Seferberliği ilanıyla başlattığı bu süreçte yapmış olduğu olağanüstü çalışma ve gayretlerden ötürü bütün teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Programımızda farklı ödül ve sürprizlerimiz de olacak. Yeni üyelerimiz adına fidanlarımız Orman İl Müdürlüğü ile koordineli şekilde, dikim alanlarında toprakla buluşturacağız” dedi.

‘BATI’NIN IRKÇILIĞI ARTIYOR’

“Bu vesile ile Fransa’nın Montpellier ve Toulouse kentlerinde Charlie Hebdo’nun hakaret içeren karikatürlerinin resmi binalara yansıtılmasıyla Avrupa’daki İslamofobi tekrar çok açık bir şekilde ortaya çıktığını belirtmek isterim” diyen Ellibeş sözlerini şöyle sürdürdü: “Batılı ülkelerde hukuk devleti, temel haklar ve özgürlükler gibi kavramlar, söz konusu Müslümanlar olunca kolayca göz ardı edilebilir hale geldiğini bir kez daha açıkça görüyoruz. Demokrasi kavramını sahiplenen birçok Batılı devlette Müslümanlara yönelik hukuksuzluklar adeta sıradan görülüyor. İslam ve Müslüman düşmanlığı kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet başkanı seviyesinde teşvik edilen, desteklenen bir politika haline gelmiştir. Irkçı ve faşizan bu yaklaşım, medya ve siyaset eliyle çoğu zaman da güvenlik birimlerinin göz yummasıyla kendi toplumlarında yaygınlaşmaktadır.”

SALDIRILARI LANETLEDİ

Elliveş son olarak “Avrupalı Müslümanlar bilinçli, planlı, kasıtlı bir şekilde kandan ve şiddetten beslenen yapıların kucağına itiliyor. Batı'da yükselen İslam karşıtlığı, bugün artık kutsal kitabımıza, Peygamberimize ve tüm kutsallarımıza yönelik topyekûn bir saldırıya dönüşmüştür. Fransa devlet başkanı Macron’un sergilediği hadsiz tavır, sabah namazı vaktinde camilerimize yapılan polis baskınları direkt olarak inancımızı hedef almıştır. Irkçı terör tehdidiyle mücadelede özellikle Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi gibi kurumlara ciddi sorumluluklar düşmektedir. Ülkemiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Suriye'den Libya'ya, Afrika'dan Avrupa'ya kadar dünyanın birçok yerinde hakkaniyeti, adaleti, barışı savunmaya devam edecektir. Bu saldırıları gerçekleştirenleri bir kez daha buradan lanetliyorum” dedi.

3/4
mask

Basın açıklamasında İl Başkanı Ellibeş’in yanı sıra Kongre Komisyonu Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan, Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şahin Talus, Seçim İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Alper Doğan, Basın Yayından sorumlu il Başkan Yardımcısı İbrahim Gürsel katıldı.

28 Eki 2020 - 14:17 Kocaeli- Siyaset

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 182.613 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.