- 03 Ara 2020 - 15:57 G: 03 Ara 2020 - 16:09

Koronavirüs ayrım yapmıyor

Covid-19 vakaları ilimizde de artmaya başladı. Kentin tanınan simalarından gazetecilere, siyasetçilerden bürokratlara kadar herkes bir bir korona oluyor. Kentimizde koronavirüse yakalanıp iyileşenler ve hayatını kaybedenleri haberimizde toparladık

Ayşe Aydın
Ayşe Aydın Tüm Haberleri
mask

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınının acı tablosu her geçen gün ortaya çıkıyor. Ülkemizde 700 Bini bulan vaka sayısı gün geçtikçe artarken Mart ayından bugüne 13 bin 936 kişi (1 Aralık tarihi itibariyle) salgın sebebiyle hayatını kaybetti. Kış aylarının da gelmesiyle iyice artan vakalar, beraberinde yeni tedbirler ve yasakları da getirdi.

GAZETECİLER 2. DALGADA DÖKÜLDÜ

Tüm önlemlere rağmen ilimizde de vaka sayıları artıyor. Çember iyice daralırken ilk dalgayı atlatan gazeteciler, ikinci dalgada birer birer virüsü kaptı. Özellikle Özgür Kocaeli Gazetesi’nde fazla olan vaka sayısı, diğer gazetedeki çalışanlara da yansıdı. Kocaeli Gazetesi ve Demokrat Kocaeli Gazetesi’nde birkaç vaka sonucu yetkililer evden çalışma kararı aldı. Öte yandan Koz Kocaeli İnternet Haber Sitesi sahibi Gökhan Karabulut ve Muhabir Yavuz Solmaz’ın testinin pozitif çıkmasıyla gazete yönetimi on dört gün boyunca izole olacak. Koz Kocaeli, bu süreçte evden çalışacak.

SAĞLIK MÜDÜRÜ DE KORONA OLDU

İlimizin sağlık sisteminin başında olan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan da koronavirüse yakalandı. İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in de koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Çelik’in evde tek başına bir odada izole olduğu bildirildi. Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve İl Sekreteri Bülent Sarı da koronavirüse yakalandı. CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı Emre Andız, eşi Tuba ve kızı Afra Özüm de koronavirüse yakalananlar arasında. Andız ailesi de eve kapanarak karantinaya girmişti.

SİYASİLER BİRER BİRER KORONA OLUYOR

Siyasi birçok ismi de vuran koronavirüs salgını, en yakınlarının da canını aldı. Salgının ilk dalgasında abisi Köksal Söğüt’ü kaybeden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, iki kez koronavirüse yakalandı. Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli de koronavirüse yakalanırken Denli’nin tedavisi hastanede sürüyor. 8 Kasım’da il kongresini yapan AK Parti’de İl Başkanı Mehmet Ellibeş de eşi Feriha Ellibeş’in testinin pozitif çıkmasıyla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı kongrede yer alamamıştı fakat Ellibeş ve eşi koronavirüsü atlattı.

TÖRK ÇİFTİ DE YAKALANDI

Milletvekilleri, belediye başkanları derken koronavirüse meclis üyeleri de yakalanmaya başladı. Özellikle sürekli sahada olan isimler koronavirüs kaparken CHP Derince Belediyesi meclis üyesi Erhan Akpınar da koronavirüse yakalandı. Partilileri Akpınar’a sosyal medyadan geçmiş olsun dileklerini iletirken Akpınar’ın tedavisi evde sürüyor. CHP’nin önceki Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk ve eşi Esra Törk de koronavirüse yakalanan isimlerden. Çiftin tedavisi evde sürüyor.

TARHAN’IN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

İllet virüse önceki gün yakalanan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Milletvekili Tarhan, “Yaptırmış olduğum Covid-19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Hakkı ödenmeyecek sağlık emekçilerimizin kontrolünde tedavim başladı. Dinlenmem gerektiğinden telefonuma bakamayacağımı üzülerek belirtmek isterim. Kısa sürede sağlığıma kavuşarak aranızda ve görevimin başında olacağım” paylaşımı yaptı.

NAZLIGÜL DE KAPTI, UYARDI

Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül de koronavirüse yakalandı. Nazlıgül, son dönemlerde basın toplantılarını bile basın mensupları ile yazılı şekilde paylaşarak yapıyordu. Tüm önlemlere rağmen koronavirüse yakalanan Nazlıgül’ün tedavisi evde devam ediyor. Pazartesi yaptırdığı test sonucunun pozitif çıkması sonucu evinde tedavisi devam eden Nazlıgül, gazetemize yaptığı açıklamada “Ne kadar tedbir alırsanız alın bir yerlerden kapıyorsunuz. Herkes çok dikkatli olsun, bu işin şakası yok” diye konuştu.

ARAS’TAN DUYGU DOLU PAYLAŞIM

Renkli kişiliğiyle tanınan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras da koronavirüse yakalandı. Teşkilat mensuplarına mesaj gönderen Aras, herkesten helallik isteyerek “Şayet vakit gelip hak vaki olacaksa Rabbim son nefeste herkese iman nasip etsin. Hak vaki olacak, emaneti sahibine teslim edecek olursam hakkım herkese helal olsun. Sizler de hakkınızı helal ediniz. Yol, Erbakan hocamın gösterdiği peygamberler yoludur. Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan’a sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİNDEN BELEDİYE BAŞKANINA

AK Parti’de koronavirüse yakalanan bir diğer isim Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz. Yılmaz’ın sağlık durumu iyi, tedavisi evde sürüyor. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, önceki dönem Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişi sebebiyle yaptırılan test sonucunda koronavirüse yakalandığını öğrenmişti. Bu isimler tedavileri ve iki haftalık karantina süreçlerinin ardından sağlıklarına kavuştu.

AK KADINLAR DA VİRÜS KAPTI

AK Parti’de ayrıca Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu ile Dilovası Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut da virüse yakalandı. Her iki ismin de tedavisi sürüyor. AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Osman Akbulut da koronavirüse yakalandığını sosyal medya hesabından duyurdu. Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir de koronavirüse yakalandı. Şayir’in tedavisi evde devam ediyor. Kocaelispor Kulübü Başkanvekili Engin Koyun da üç gün önce koronavirüse yakalandı. Koyun’un tedavisi sürüyor. Gölcük Müftüsü İlyas Öztel de koronavirüse yakalanarak hastaneye yatırıldı.

DR. MEHMET KARAKUM COVİD KURBANI

Koronavirüse yakalanan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanlarından Dr. Mehmet Karakum, bir süredir tedavi görüyordu. Karakum, bu illeti yenemeyerek aramızdan ayrıldı. Hastane yönetimi yaptığı açıklamada “Hastanemiz Acil Tıp Uzmanlarından Dr. Mehmet Karakum hocamız bir süredir Covid-19 hastalığıyla tedavi görmekte idi. Değerli hocamızı kaybettiğimizi öğrenmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm personelin hasta ve hasta yakınlarından da büyük sevgisini kazanmış olan hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz. Sağlık camiamıza ve hastanemize başsağlığı dileriz” dedi.

HÜLAGÜ 2. AŞIYI OLDU

Bir yandan koronavirüse yakalananların sayısı artarken bir yandan da aşı haberleri geliyor. Ülkemize yurtdışından gelen aşılar, sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise ikinci aşıyı olduğun sosyal medya hesabından duyurdu. Ayrıca KOÜ’de Can Ailesi (Leyla, Mustafa ve Sefa Can) gönüllü olarak aşı olmuştu. Koronavirüs sebebiyle ilimizde hayatını kaybeden tanınmış isimler ise şöyle: Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Şener Söğüt’ün abisi Köksal Söğüt. İzmit Kabaoğlu Eski Muhtarı Seyit Ersoylu. İş İnsanı Şenol Çiçek’in babası Hasan Çiçek. Acil Tıp Uzmanlarından Dr. Mehmet Karakum.

3/23
mask

İl Milli eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik de yakalandığı virüsü evinde tedavi olarak atlatmaya çalışıyor.

7/23
mask

AK İl Başkanı Mehmet Ellibeş de eşi Feriha Ellibeş’in testinin pozitif çıkmasıyla test yaptırıp pozitif olduğunu öğrenmişti.

8/23
mask

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras da koronavirüse yakalandı. Aras sosyal medya hesabından vasiyet niteliğinden paylaşım yaptı.

9/23
mask

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı da pozitif çıktığını ve karantinada olduğunu duyurmuştu.

11/23
mask

İzmit Kabaoğlu Eski Muhtarı Seyit Ersoylu yakalandığı virüsü yenemeyerek hayatını kaybetti.

13/23
mask

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanlarından Dr. Mehmet Karakum, da koronavirüs kurbanı oldu.

14/23
mask

CHP’nin önceki Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk ve eşi Esra Törk de koronavirüse yakalanandı, çiftin tedavisi evde sürüyor.

18/23
mask

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan da test sonucunda koronavirüse yakalandığını öğrenmişti.

22/23
mask

Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli de koronavirüse yakalanırken Denli’nin tedavisi hastanede sürüyor.

23/23
mask

Koz Kocaeli İnternet Haber Sitesi sahibi Gökhan Karabulut ve Muhabir Yavuz Solmaz’ın testleri pozitif çıktı.

03 Ara 2020 - 15:57 Kocaeli- Gündem

Muhabir Ayşe Aydın

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 229.410 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.