Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gazeteciler Cemiyeti'nden bir dizi etkinlik

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde gazeteci yazar Savaş Poyraz’ın imza günü başta olmak üzere bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

28 Mayıs 2014 Saat: 09:16
Gazeteciler Cemiyeti'nden bir dizi etkinlik
Gazeteciler Cemiyeti'nden bir dizi etkinlik

İlimizin tanınan gazeteci yazarı Savaş Poyraz’ın imza gününü Basın Müzesi’nde organize eden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti bununla birlikte de bir dizi etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Gazetecilerin hukuksal olarak haklarını bilmeleri ve bir sorunla karşılaştığında Baro’dan yardım alabilmeleri için Baro ile cemiyet arasında protokol imzalandı. Ardından cemiyet gazetecilere toplumsal olaylarda farkedilebilmeleri için özel bir yelek hediye etti. Etkinlik Savaş Poyraz’ın son kitabı olan ‘İz Bırakanlar’ı imzalaması ile devam etti. Etkinliğe Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ömer Polat, Gazeteci Yazar Galip Ataman ve basın mensupları katıldı.

MESLEK BÜYÜKLERİ İLE SÖYLEŞİ YAPILACAK

Etkinliği organize eden Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz açılış konuşmasını yaparak, “Türkiye’de bulunan 5 basın müzesinden en kapsamlısı olan müzemizdeyiz.  Yaz sonuna kadar etkinlikler planlıyoruz. Daha sık bir araya gelip Savaş Poyraz’ın şu anki imza günü gibi  meslek büyüklerini burada sizlerle buluşturacağız. Söyleşiler yapıp meslek tecrübelerinden yararlanacağız.”  dedi

BARO İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz ardından Baro ile imzalayacakları protokol hakkında bilgi verdi. Yılmaz, “ Meslektaşlarımızın hukuki açıdan doğacak sorunların protokolünü yapacağız.” dedi. Ardından söz alan Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, “ Şiddetin en çok etki ettiği meslek gruplarından biri olan gazeteciliğin şiddet olgusuyla mücadele etmek amacıyla bu işbirliğini yapıyoruz. Bu şiddet üzerine eğitim çalışmaları yapacağız. Şiddet görenler baronun tayin edeceği avukatlarla korunacak” dedi. Ardından taraflar protokolü imzaladı.

GAZETECİLERE YELEK HEDİYE EDİLDİ

Cemiyet Başkanı Halit Yılmaz gazeteciler için özel olarak tasarladıkları yeleklere değinerek, “Meslektaşlarımızın toplumsal olaylarda farkedilmeleri için yelek hazırladık. Fotoğraf makinesini boynuna takan herkes havaya giriyor. 10 tane gazete varsa 50 60 tane objektif oluyor. Gazetecilerin belli olması, gerginlik anlarında yapılardan korumak için cemiyet logolu yelekleri dağıtıyoruz” ifadelerini kullandı. Basın mensuplarına yelekler hediye edildi.

SAVAŞ POYRAZ SON KİTABINI İMZALADI

Gazeteci Yazar Savaş Poyraz son kitabı olan ‘İz Bırakanlar’ı basın müzesinde okuyucuları için imzaladı. İmza gününde konuşan Poyraz çok duygulandığını dile getirererek, “Beni çok duygulandırdınız. Allah ömür verirse bu kitabın devamını da getireceğim. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” Dedi. Poyraz kitabını Basın Müzesi’nde okuyucuları için imzaladı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑