Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Gergerlioğlu, Dilovası’nda

‘Yerel Demokrasi Buluşmaları’na Dilovası’nda devam eden HDP Kocaeli Milletvekili Gergerlioğlu ve partililer, vatandaşlarla bir araya geldi

15 Ekim 2018 Saat: 12:42
Gergerlioğlu, Dilovası’nda
Gergerlioğlu, Dilovası’nda

Ayşe AYDIN - HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve HDP Kocaeli İl Örgütü ve Dilovası İlçe Örgütü üyeleri, ‘Yerel Demokrasi Buluşmaları’ adı altında Dilovası'nda halkla bir araya geldi. Başta Dilovası'nın çevre sorunlarının konuşulduğu buluşmaya yüzlerce vatandaş katıldı.

‘VERECEK CEVAPLARI YOK’

Dilovası’na yönelik çevre sorunları ile ilgili yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten HDP'li Gergerlioğlu, “Meclis'te bu konuyu ilgili makamlara araştırma ve soru önergeleri olarak sunduk. 2 aydan beri cevap bekliyoruz. Ancak hâlâ cevap alamadık. 28 soruyla sadece bakanlara değil, Cumhurbaşkanı Yardımcısına da ilettik. Bizlere verecek cevapları yok. Halkın sorunlarına yenileri ekleniyor. Uzun süredir Kömürcüler OSB ile ilgili sorunlar dile getiriliyor. Okulun hastanenin yanında kömürcüler var. Bu, astıma, bronşite, zatürre ve kansere neden olan bir durum” diye konuştu.

‘TAŞ DEVRİNDE MİYİZ?’

Dilovası Kaymakamlığı'nın geçtiğimiz gün yayınladığı "9 Ekim - 9 Kasım tarihleri arasında" Dilovası'nda yapılması planlanacak "çevre sorunları" ile ilgili eylemlerin yasaklanmasına değinen HDP'li Gergerlioğlu, konuya ilişkin şunları söyledi: "Kaymakam gelmiş açıklama yapmış, Devlet yetkilileri yurttaşın sorunlarını çözmek yerine, neymiş Yukarı Hereke'de olduğu gibi diye şeyler söyleniyor. Haberleri yapanlar gözaltına alınıyor, insanlara çözüm bulmak yerine, vay efendim bunlar terör propagandası yapıyor. 21. yüzyıldayız, taş devrinde mi yaşıyoruz?” diye konuştu.

‘BENİ SEÇTİYSENİZ HİZMET EDECEĞİM’

Sözlerini sürdüren Gergerlioğlu, “Patronlara kazandırmak için halkın sağlığını tehlikeye atıyorlar. 2018 yılı bitmeden Dilovası için araştırma komisyonunun kurulmasını önereceğiz. Seçimlerde bana görev verdiniz, seçtiniz, benim görevim halka hizmettir. Bunu meclis dönemi boyunca sürdüreceğim. Gerek soru önergeleri, gerek araştırmalarımızla devam ettireceğiz. Geçen gün İnsan Hakları Komisyonu ile ilgili AKP'li Hakan Çavuşoğlu, verdiğimiz dilekçelere ilişkin "bakarız, gideriz, inceleriz" diyerek alt komisyonlara havale ediyor. Siz Kocaelilerin gayretiyle tüm sıkıntılara göğüs gereceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑