Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Diyabetik ve Çölyak gibi süreğen hastalıkları taşıyan öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak adına okul kantinlerinde başlatılan projeye destek programında Vali Aksoy, glütensiz yemek tariflerinin olduğu yemek kitabını öğrencilere hediye etti

12 Haziran 2019 Saat: 13:03
Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den
Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Çölyak hastaları farkındalık etkinliği Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programa Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Çölyak Hastaları Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Kuşçuoğlu Atar, çölyaklı çocuklar ve aileleri katıldı. Program sonunda davetlilere glütensiz gıdalar ikram edildi.
ÇELİK, ‘ÖRNEK OLDUK’
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan çölyak farkındalık etkinliğinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Sayın valimizin bu konuda gösterdiği hassasiyet çok önemli. Kendisine teşekkür ediyorum. Kocaeli gerçekten okullarda satışa sunulan glütensiz ürünlerden dolayı örnek oldu. Türkiye’de il milli eğitim müdürlerinin 70’ine yakını beni aradı. ‘Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz’ dendi. Geleceğimizin teminatı olan çocukların beden ve ruh sağlığının korunması çok önemlidir. Evlatlarımızın sağlıklı ve bilinçli olarak topluma katılması en önemli hedeflerimizin başında yer almaktadır” diye konuştu.
‘KOLAY VE EKONOMİK TARİFLER’
Sözlerini sürdüren Çelik,“Bizlere emanet edilen çocuklarımızın bireysel farklılıklarını gözeterek onların yaşamlarını kolaylaştırmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte okul kantinlerinde çalışanların çölyakla ilgili bilgilenmesi çalışmaları devam ediyor. Bunun için ekonomik ve kolay tarifler için kitap hazırlandı. Burada paylaşılacak tecrübeler velilerimize ve sizlere katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.
AKSOY, ‘136 ÇÖLYAKLI ÖĞRENCİ VAR’
Çelik’in ardından Vali Hüseyin Aksoy konuşarak “Çölyak genetik nedenlerle ora acıkan ama diyetle mücadele edebileceğimiz hastalıklardan biri. Bu hastalığa yakalanmış olmak hastalığı taşıyor olmak çözümsüz bir şey değil. Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağıl okullarımız çölyak hastası olan 136 öğrencimiz var. Temel amacımız sağlıklı bir şekilde eğitim almaları, gelişmeleri ve daha iyi bir noktaya gelmeleri. Öğretmenlerimiz çalışanların daha duyarlı hale gelmesi için çalışıyoruz.
‘MÜCADELE ETMEK ÖNEMLİ’
Çölyak hastalığıyla ilgili ailelerin belli bir bilgiye ve tecrübeye sahip olduğunu belirten Vali Aksoy, amaçlarının toplumun diğer kesimlerinin de duyarlı olmasına katkı sağlamak olduğuna değinerek “Önemli olan bu zorluklarla mücadele etmek. Okullarımızda bütün öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde gelişmelerine ortam sağlama gayretindeyiz. Bu noktada katkı sağlayan kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ederiz. Kantinlerimizde satılan yiyeceklerin çocuklarımızın sağlığını etkilememesi için birçok çalışma ortaya koyuyoruz. İdarecilerin ve öğretmenlerin süreğen hastalıkları olan öğrencilere daha hassas davranmaları büyük önem taşıyor” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Vali Hüseyin Aksoy

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Vali Hüseyin Aksoy, glütensiz yemek tariflerinin olduğu yemek kitabını çölyaklı öğrencilere hediye etti.

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Vali Aksoy glütensiz yiyeceklerin olduğu stantları gezdi.

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Çölyak hastaları farkındalık etkinliği Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Glütensiz yemek tarifleri kitabı Vali’den

Programın sonunda toplu fotoğraf çekinildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑