Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Gol atamayan forvet gibi’

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’i yapacağı hizmetler üzerinden eleştiren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Başkan Hanım üretip faydalı olamadıkça sürekli kavga ederek suni gündemler üretiyor. Tıpkı gol atamayan forvet gibi” dedi

21 Kasım 2019 Saat: 14:51
‘Gol atamayan forvet gibi’
‘Gol atamayan forvet gibi’

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, Halkevi çevresini güzelleştirmek istediğini açıklayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümü hatırlattı. Başkan Hürriyet’in yedi aylık hizmet süresi boyunca hiçbir icraatta bulunmamasını eleştiren Güney, “Hürriyet’le yola çıkan yolda kalır” dedi.
‘UZLAŞMAK İSTEMİYOR MU?’
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in şimdiye kadar bir icraat yapmadığını belirtti. Güney Hürriyet’i eleştirdiği açıklamasında “İzmit hizmet bekliyor ama bunun yerine sürekli boş vaatler, yerine getirilmeyen sözler duyuyoruz. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Halkevi ile ilgili yaptığı açıklamada öncelikle uzlaşmak mı istiyor, yoksa yine polemik yaratmak mı istiyor buna karar vermesi gerekir. Aynı açıklamada hem uzlaşalım diyor, hem de ne olursa olsun biz yaparız gibi tavırlar sergiliyor. Aynı kararsızlık bugüne kadar yapacağım dediği projeler için de geçerli. Başkan Hanım’ın ajandası yarım kalan projelerle dolu” sözlerine yer verdi.
‘HANGİ İŞE BAŞLADIN Kİ?
Başkan Hürriyet’in göreve gelir gelmez Cedit Mahallesi’nde kentsel dönüşüm sözü verdiğini hatırlatan Güney, “Orada da aynı şeyleri söyleyip ‘Cedit’te kentsel dönüşümü ben yapacağım’ demişti. Aradan aylar geçti ortada ne proje var, ne de verdiği sözleri hatırlayan. Aynı şekilde Kapanönü esnafına, Fethiye Caddesi esnafına da sözler verildi. Ama yaptığı tek şey bozuk ürünlerin satıldığı stant açmak oldu. Sözlerini tutmuyor. Benim tavsiyem Başkan Hanım yapacağım dediği işte seçici olsun. Ayran gönüllülükten vazgeçsin. İnsana şimdiye kadar söz verdiğin hangi işe başladın ki, Halkevi’ni istiyorsun diye sorarlar” dedi.
‘HAYAL DÜNYASINDAN ÇIKSIN’
Sözlerini sürdüren Güney, “Başkan Hanım, gol atamayan forvet gibi. Üretip faydalı olamadıkça sürekli kavga ederek suni gündemler üretiyor. İzmit’te AK Parti belediyeciliğinden sonra üzerine kattığı hiçbir şeyi göremedik. Gelir gelmez İzmit’te yaşanan çöp sorunu gibi basit bir konu bile hala çözülebilmiş değil. Ama sürekli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile aşık atmaya kalkıyor. İzmit Belediyesi’nin yarım bıraktığı işleri bile Büyükşehir Belediyesi tamamlıyor. Hayal dünyasında yaşamayı bırakıp gerçeklerle yüzleşmesi İzmit halkı için de çok iyi olacak” diye konuştu. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑