Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Gölcük’te sağlık rezaleti

Karamürselde kızına ziyarete geldikten sonra rahatsızlanan ve yapılan tetkikler sonucunda Alzheimer hastası olduğu söylenen 80 yaşındaki Nurettin Cömert ve yakınları Karamürsel ve Gölcük Devlet hasta

7 Mayıs 2010 Saat: 11:34

Karamürsel'de kızına ziyarete geldikten sonra rahatsızlanan ve yapılan tetkikler sonucunda Alzheimer hastası olduğu söylenen 80 yaşındaki Nurettin Cömert ve yakınları Karamürsel ve Gölcük Devlet hastanesi arasında mekik dokudu

Karamürsel Devlet Hastanesinde tedavi edilerek rahatsızlığı Alzheimer olarak belirlenen yaşlı hastanın durumu ağırlaşınca Gölcük Devlet hastanesine sevk edildi. Burada yapılan tetkiklerde de hastanın göğsünde meydana gelen rahatsızlık sonucunda damardan mama verilmesi kararı çıkınca Gölcük Devlet hastanesi, "Verilen mama özel olduğu için bizde yok Karamürsel Devlette varmış. Sizi oraya sevk edelim" deyince hasta ve yakınları büyük sıkıntı yaşadı.

YER YOK DEDİLER İÇERİ ALMADILAR
Konuyla ilgili yaşadıkları sıkıntıları muhabirimize anlatan hasta yakını Lütfiye Cömert, "Bundan beş gün önce babam annemle birlikte bize geldi. Evimde onları misafir ettim. Daha sonra babam yaşından dolayı aniden fenalaştı ve saldırgan bir hal aldı. Karamürsel Devlet hastanesine kaldırdık. Burada yapılan ilk tetkiklerde babamın Alzheimer rahatsızlığı olduğu belirtildi. Burada 5 gün boyunca tedavi gördü. Ancak gece yarısı birden rahatsızlanınca babam ağızdan yemek yiyemedi. Damardan mama vermeye başladılar. Durumu ağırlaşınca da Karamürsel Devlet Hastanesi'nde Göğüs Hastalıkları doktoru izinli olduğu içinde bizi Gölcük Devlet Hastanesi'ne sevk ettiler. Apar topar Gölcük Devlet Hastanesi'ne gittik ve babamın tedavisi yapıldı. Göğüs Hastalıkları doktoru yapılan tetkiklerde hastanın normal serviste yatışının uygun olacağını ve hangi ilaçları kullandığımızı sordular. Bende damardan mama veriliyor dedim. Yetkililer, 'Bu mama bizde yok. Karamürsel Devlette bundan size vermişler orada var. Sizi oraya gönderelim' dediler. Karamürsel Devlet hastanesine geldiğimizde de bize yer yok diyerek bizi içeri almadılar" diyerek sıkıntısını dile getirdi.

İKİ HASTANE ARASINDA MEKİK DOKUDULAR
Yaşlı babasını hastane kapısında içeri alınmadıkları için çaresiz şekilde beklediklerini aktaran hasta yakını Lütfiye Cömert, "Bizi buraya Gölcük Devlet Hastanesi gönderdi. Siz neden içeri almıyorsunuz. Bize yer yok diyorsunuz. Oysa babam burada 5 gün tedavi gördü" deyince Karamürsel Devlet Hastanesi yetkilileri hasta yakınına, "Karamürsel Devlet Hastanesi'nde görevli bulunan Göğüs hastalıkları doktorunun izinli olduğunu, yer yok değil doktor izinli olduğu için hastanın riskli oluşu göz önünde bulundurularak yeniden Gölcük Hastanesi'ne gitmesi uygun görüldü" denildi. İki hastanede mekik dokuyan hasta ve yakınları daha sonra Karamürsel Devlet Hastanesi'nden yeniden Gölcük Devlet Hastanesi'ne gönderilerek burada tedavisine kaldığı yerden devam edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑