Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük’ün “Nene Hatun”ları

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in talimatı, GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül’ün organizasyonuyla, GÖLMEK’te çeşitli branşlarda öğretmenlik yapan kadınlar, maske üretimine başladılar

26 Mart 2020 Saat: 14:49
Ali Yıldırım Sezer
Gölcük’ün “Nene Hatun”ları

Gölcük Belediyesi GÖLMEK Kurs Merkezi öğretmenleri, İstiklal Savaşında cepheye mermi taşıyan Nene Hatunlar, Fatma Bacılar gibi bu zor günlerde evlerinde oturmayı değil, Korona Virüs ile mücadele de gönüllü olarak çalışmayı tercih ettiler. Gölcük Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren GÖLMEK Kurs Merkezi öğretmenleri, günümüzün en büyük ihtiyacı olan maskelerin üretimine başladılar.
GÖNÜLLÜK ESASINA GÖRE ÇALIŞIYORLAR
Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'in talimatıyla başlayan çalışmada belki de gönüllük esasına göre kendi maskesini kendi üreten tek ilçe Gölcük oldu. Üretilen bu maskeleri Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi sağlık çalışanları ve hastalar kullanacak. Günde 1000 adet üretim hedefleniyor. 15 kadın bu hedef için gece gündüz çalışıyor.
SARIGÜL, ‘KADINLAR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ’
GÖLMEK Kurs Merkezleri Yöneticisi Tuğba Sarıgül yaptığı açıklamada; “Korona virüsü vakasından dolayı ülke olarak seferberlik halindeyiz. Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer maske imalatı ile ilgili gerekli talimatları verdi. Bende öğretmenlerimize gönüllü olarak çalışır mısınız diye sordum? Severek çalışacaklarını söylediler. Şimdilik 15 gönüllü öğretmenimizle maske dikimi yapıyoruz. Günlük olarak 1000 maskeye kadar üretmeyi hedefliyoruz. Bu sayıyı daha da arttıracağız. Bu işi nöbetleşe yapacağız. Biz hanımlar olarak her zaman üzerimize ne düşüyorsa; ülkemiz için, insanlarımız için, sağlık çalışanlarımız için, her şeyden önce geleceğimiz için yaparız. Bu noktada işe yaramaktan çok mutluyuz. İnşallah ülke olarak bu illetten bir an önce kurtuluruz. Zaman dayanışma zamanı” dedi.
MASKE DİKİMİ YAPAN ÖĞRETMENLER DUYGULARINI ANLATTI
Maske dikimi yapan öğretmenlerden Melek Altun ise; “Sağlık çalışanları bizim için canla başla çalışıyorlar. Bizde onlara biraz katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Gün hep beraber çalışma zamanı. Evde kalmak gerekiyor biz sağlıkçılarımız için dışarıya çıktık.”
‘KATKI SAĞLAYA BİLİYORSAK NE MUTLU BİZLERE’
Gamze Nurgüldal ise; “Sağlık çalışanlarımız için böyle bir projede olduğum için çok mutluyum. Onlara azıcık olsa da katkı sağlaya biliyorsak ne mutlu bizlere. Onlar bizim için orada çalışıyorlar. Bizde onlar için bir şey yapalım istedik.”
‘DESTEKTE BULUNMAYA GELDİK’
Elif Yılmaz ise; “Sağlık çalışanlarımız için hastanelerimiz için destekte bulunmaya geldik. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz.”
‘HAREKETE GEÇTİK’
Arzu Öz ise; “Müdürümüzün çağrısı ile harekete geçtik. Bizde destek olmak devletimiz milletimiz için çalışamaya başladık.”
‘BURADA OLMAKTAN MEMNUNUM’
Nurcan Gerez ise; “Üzgünüz ama burada olmaktan memnunum. Benimde bir faydam olduğunu düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur.”
‘KARA GÜNLERİMİZİ ATLATACAĞIZ’
Hayriye Çelen Bilgiç; İnşallah hep beraber bu kara günlerimizi atlatacağız. Sağlıkçılarımıza, hemşirelerimize, doktorlarımız a destek vermek için buradayız” dedi.
‘KATKIMIZ OLURSA NE MUTLU BİZE’
Hülya Kuru ise; “Sağlıkçılarımıza destek vermek için buradayız. Biraz katkımız olursa ne mutlu bize”.
‘ÇORBADA TUZUM OLSUN İSTEDİM’
Mualla Nur Gözün ise; “Çorbada benimde tuzum olsun istedim. O yüzden gönüllü olarak geldim. Sağlıkçılarımız için çalışıyoruz” dediler.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Gölcük’ün “Nene Hatun”ları

Nene Hatunlar, Fatma Bacılar gibi bu zor günlerde evlerinde oturmayı değil, Koronavirüs ile mücadele de gönüllü olarak çalışmayı tercih ettiler.

Gölcük’ün “Nene Hatun”ları
Gölcük’ün “Nene Hatun”ları

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑