Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gölcük Yüzbaşılar Kavşağı’na asfalt

Gölcük Yüzbaşılar mevkiinde Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen köprülü kavşakta köprü üstü asfalt serimi tamamlandı

20 Mayıs 2019 Saat: 15:28
Gölcük Yüzbaşılar Kavşağı’na asfalt
Gölcük Yüzbaşılar Kavşağı’na asfalt

Büyükşehir Belediyesi, kentteki ana arterleri akıcı hale getirmek için, önemli projeler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda D-100 ve D-130’da yeni kavşak çalışmaları yapılarak yollar transit hale getiriliyor. D-130’da çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Gölcük Yüzbaşılar bölgesinde köprülü kavşak uygulaması yapıyor. Çalışma ile bölgede bulunan trafik ışıkları kaldırılarak trafiğin kesintisiz ilerlemesi sağlanacak. Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Yüzbaşılar Kavşağı’nda, köprü tabliyelerinin üzerine asfalt serimi tamamlandı.
KÖPRÜDE OTO KORKULUK YAPIMI DEVAM EDİYOR
Toprakarme işlerinin tamamlandığı projede, ayaklar arasına yerleştirilen kirişler üzerine asfalt serimi tamamlandı. Köprünün yay korkulukları yapılırken oto korkuluk yapımı sürüyor. Kaldırım imalatlarının devam ettiği projede bağlantı yolu kazı dolgu çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Ayrıca Yüzbaşılar Kavşağına inen bağlantı yolunda kazı çalışmaları bitirilirken yağmursuyu drenaj çalışmaları devam ediyor.
IŞIKLAR KALKACAK, TRAFİK KESİNTİSİZ OLACAK
D-130’daki kavşak projesi tamamlandığında özellikle şehirlerarası taşımacılık yapan araçlar tarafından trafik yoğunluğu oluşturulan bölge, rahat bir nefes alacak. Gölcük-2, Değirmendere Köprülü Kavşakları’ndan sonra Yüzbaşılar kavşağı bölgedeki trafiği transit hale getirecek. Gölcük-2 kavşağından sonra yer alan ve mevcutta trafik ışıklarıyla kontrol edilen Yüzbaşılar Kavşağı, köprülü kavşakla rahatlayacak.
YALOVA VE İZMİT YÖNLÜ DÖNÜŞLER KÖPRÜ ALTINDAN
İzmit -Yalova Karayolu (D-130) üzerinde mevcut Değirmendere ve Gölcük-2 kavşakları ile transit geçiş yapan anayol trafiği, projenin tamamlanmasıyla Yüzbaşılar mevkiinde akış sağlanacak. Proje ile Yüzbaşılar’daki trafik ışıkları ortadan kalkacak. Yalova ve İzmit yönlü dönüşler köprü altındaki dönel kavşaktan yapılacak.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 3 yorum yapılmıştır
Cavit budak 22.05.2019 19:35
Degirmenderede tüm esnaflar dükanları önlemini sandalye çiçek fırlama koyarak kamuya ayıt yerleri babasının yeriymiş gibi vatandaşlardan kavga ediliyor belediye başkanı bunalımımızın şikayetine ne zaman kulak verecek insanları geçtiği yollara esnafları insanlar rahatsız edilmesini istemiyoruz sayın belediye başkanım kalıcı bir çözüm istiyoruz kamuya ayıt yerleri halkın rahatca gidiş gelmişi olsun sevgilerimlen
Mustafa Ertuğrul 22.05.2019 14:38
Hizmeti geçenlerden Allah razı olsun. Gerçi biraz gecikti ama olsun trafik rahatlayacak
Yavuz 21.05.2019 12:18
Bir yılı aşkın bir zamanda ufak bir yeri yapamayanlar nasıl hizmet yapacaklar bu şekilde hizmet olmaz yazık
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑