Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Gölcük'te Suriyeliler kavga çıkardı!

Gölcük'te dün akşam meydana gelen olayda bir grup Suriyeli, bir vatandaşı darp etmeye kalkınca ortalık karıştı

4 Haziran 2019 Saat: 11:49
Gölcükte Suriyeliler kavga çıkardı!
Gölcük'te Suriyeliler kavga çıkardı!

Gölcük’te dün olaylı bir arife akşamı yaşandı. Gölcük Yenimahalle’de Suriyeli oldukları belirtilen birkaç kişi, genç bir vatandaşı boş arazide darp etmeye kalktı. Durumu fark eden çevredeki vatandaşlar olaya hemen müdahale etti. Olay yerine gelen polis ekipleri birbirine giren Suriyeliler ile vatandaşları ayırmak için havaya ateş açtı.
60 KİŞİ TOPLANDI
Yaklaşık 60 kişinin toplandığı olay yerinde sopalar, taşlar ve sandalyeler havada uçuştu. Birbirine giren mahalle sakinleri ve Suriyelilerin tekrardan kavga etmemesi için polis ekipleri sabah saatlerine kadar bölgede nöbet tuttu. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir ve AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen olay yerine gelerek olayla ilgili bilgi aldı.
SEZER AÇIKLAMA YAPTI
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Arife akşamı 3 Suriye vatandaşı ve 3 genç arasında yaşanan kavganın, 1.6.2019 Cumartesi günü, yine; Suriye vatandaşı olan kişilerle yaşanan, ancak; taraarın şikayetçi olmamaları nedeniyle adli takibata konu olmayan "Yan bakmadan kaynaklı sözlü tartışma sonucu başlayan başka bir kavgadan” kaynaklanmıştır" dedi.
İDARİ İŞLEM YAPILDI
Tarafların Suriyelilerin evlerine yakın ve kahvelerin de bulunduğu kalabalık bir alanda tekrar karşılaşmaları sonrası çıkan kavganın, evlerde kalan Suriyelilerin ve mahalle sakinlerinin de kavgaya müdahil olmaları nedeniyle büyüdüğünü açıklayan Başkan Sezer, "Suriyeli vatandaşlarının evleri etrafında toplanan kalabalığın dağıtılabilmesi ve istenmeyen muhtemel başka hadiselerin önüne geçilebilmesi için, olayın kamu düzenini tehdit etme ihtimaline binaen, Gölcük Kaymakamı ve İlçe Emniyet Müdürü ile kavganın yaşandığı mahalde bulunan kavgaya destek verdikleri düşünülen Suriye vatandaşlarının ikamet ettikleri evlerin boşaltılmasının uygun olacağını değerlendirildi. Konuyla ilgili olarak Kocaeli İl Göç İdaresi Başkanı ile irtibat kuruldu ve evlerde yaşayan 31 bekar Suriye vatandaşı idari işlem yapılmak ve Kocaeli İl Göç İdaresi'ne sevk edilmek üzere polis merkezine getirildiler" diye konuştu.
SERBEST BIRAKILDILAR
Sezer son olarak, "Kavgaya karışan 5 Suriye vatandaşı ile 3 kişi hakkında ayrıca adli işlem başlatılmıştır. İfadeleri alınan vatandaşlarımız sabah 6’ya doğru serbest bırakılarak polis merkezinden ayrılmışlardır. Olayın ilk anından itibaren kolluk kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri tam anlamıyla almıştır. Bu noktada vatandaşlarımızın da sükûnet, itidal içinde davranmaları büyük önem arz etmektedir. Adli bir olaydan kaynaklı yaşanan hadiseye bahsi geçen konu bu şekliyle yaşanmıştır." dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑