Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gönüllü Kültür Teşekkülleri Diyarbakır’a gidiyor

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, Diyarbakır annelerinin günlerdir devam eden çığlığına ses olmaya gidiyor

12 Eylül 2019 Saat: 10:45
Gönüllü Kültür Teşekkülleri Diyarbakır’a gidiyor
Gönüllü Kültür Teşekkülleri Diyarbakır’a gidiyor

Gönüllü Kültür Teşekkülleri, evlatları dağa çıkan Diyarbakırlı annelere cumartesi günü desteğe gidecek. KİHMED Mesut Barış Konağı Gençlik Merkezi’nde yapılan açıklamaya, Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube Başkanı Feyzi Utaş, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut ve diğer paydaşların temsilcileri katıldı.
‘SOSYOLOJİK BİR VAKA’
KİHMED Mesut Barış Konağı Gençlik Merkezi’nde yapılan açıklamayı Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık yaptı. Yaşlık, “Günlerdir ülke gündeminde olmasına rağmen belli çevrelerce yok sayılarak üstü örtülmeye çalışılan Diyarbakır annelerinin çığlığı; eli kanlı örgütlerin hiçbir kumpasının, hiçbir toplum mühendisliğinin, hiçbir siyasi manipülasyonun, hiçbir algı operasyonunun bu aziz milletin bir ve beraberliğine halel getiremeyeceğini sosyolojik bir vaka olarak gündemimize taşımıştır. Yazmaları ve gözlerindeki yaşlarla, terör örgütünün siyasi yapılanmasının kapısında günlerdir mücadele vererek feryatlarını tüm dünyaya duyurmak isteyen annelerimizin yanında yer almayı vazife biliyoruz” dedi.
‘DESTEĞE GİDİYORUZ’
Yaşlık son olarak “Ülkemiz üzerine yapılan her türlü kirli tezgâhı sivil bir hareket olarak makyajlayıp destekleyenler, Diyarbakır Annelerinin feryadını nedense siyasi bir propaganda olarak lanse etmeye çalışmaları ise manidardır. Oysa ki bu örgütlü manipülasyon, kan tüccarlarının tezgahına ortak olanların düştükleri zilletin en somut göstergesidir. Diyarbakır Annelerinin bu mücadelesi algısı kör, basireti bitik olanların; kadına, anneye ve çocuklara verdiği değerin ne ölçüde olduğunu göstermesi açısından adeta bir turnusol kâğıdı olmuştur. Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri olarak ilimizi temsilen Memur-Sen, KİHMED, TÜGVA, Kızılay, İlim Yayma, MİKAV, İDEBİR ve Umuttepe Cami Derneği olarak Diyarbakır’a, aslan yürekli annelerimize desteğe gidiyoruz” dedi. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑