Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Gönüllü öğrencilerden, E-KPSS kursiyerlerine eğitim

Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan E-KPSS kurslarında birebir eğitim veriyor

14 Ocak 2020 Saat: 13:28
Gönüllü öğrencilerden, E-KPSS kursiyerlerine eğitim
Gönüllü öğrencilerden, E-KPSS kursiyerlerine eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından açılan E-KPSS hazırlık kursuna Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nden destek geldi. Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi son sınıf öğrencileri ‘Gönüllü Etüt Eğitmenliği’ projesiyle E-KPSS hazırlık kursuna katılan öğrencilere birebir ders veriyor.
KURSİYERLERE BİREBİR EĞİTİM
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nce açılan E-KPSS Hazırlık Kursuna Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nden önemli bir destek geldi. Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi’nde ‘Sosyal Sorumluluk’ ve ‘Topluma Hizmet’ dersi alan son sınıf öğrencileri ‘Gönüllü Etüt Eğitmenliği’ projesiyle E-KPSS hazırlık kursuna katılan engelli bireylere birebir ders veriyor.
‘GÖNÜLLÜ OLARAK DERS VERİYORUM’
Gönüllü öğretmen olarak etüt derslerine giren Gebze Teknik Üniversitesi doktora öğrencisi Muhammed Erdöl, “Bu fırsatı yakalamışken bu arkadaşlarımıza vakit ayırıp onlarla beraber Matematik dersi çalıştırıyorum. Engelleri ortadan kaldırmak için fırsatımız varken çalışıyoruz. Engelli değilken, engelleri ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz. Toplumda hepimizin birbirimize ihtiyacı olduğu, hepimizin yer alması gerektiği, arkadaşlarımızın da toplumsal fırsatlardan herkes gibi faydalanması gerektiğine inanıyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür bir organizasyona bizleri de dâhil ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.
‘HASTALIK YÜZÜNDEN ENGELLİ KALDIM’
Beş sene önce üniversitede okurken geçirdiği bir hastalıktan dolayı engelli olan Nurettin Ocak da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından açılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı hazırlık etütüne katılıyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi son sınıfta okuyan Nurettin Ocak; 3 aydır Büyükşehir Belediyesi’nin kurslarına katıldığını ifade etti. Ocak, “Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslarda 4 ana ders Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya derslerini görüyoruz. Burada gördüğümüz kurslar bize çok şey kattı” açıklamasında bulundu.
‘ÜNİVERSİTEYİ BİTİRECEĞİM’
Herkesin bir hayali olduğunu ifade eden Nurettin Ocak, “Benim sağlık alanında bir hayalim var. Hastalığımdan dolayı üniversite eğitimim yarım kaldı. Şuan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi okuyorum. Allah (cc) nasip ederse bitirirsem, 2020 yılı Nisan ayında gerçekleşecek olan sınavda Sağlık Bakanlığında AR- GE planlamalarında ilaç ve ilaçbilim konularında görev almak istiyorum” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Gönüllü öğrencilerden, E-KPSS kursiyerlerine eğitim

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi son sınıfta okuyan Nurettin Ocak, kurslara katılıyor.

Gönüllü öğrencilerden, E-KPSS kursiyerlerine eğitim

Gebze Teknik Üniversitesi doktora öğrencisi Muhammed Erdöl, gönüllü eğitim veriyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑