Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Güney’den Hürriyet’e konser yanıtı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Güney, Hürriyet’in Mehmet Erdem konseriyle alakalı açıklamasına cevap vererek “Başkan Hanım'ın kimyasını bozmuş olacak ki meseleyi kendince hüner sergilediğini zannettiği bir mecraya çekmeye çalışmıştır” dedi

22 Mayıs 2019 Saat: 16:24
Güney’den Hürriyet’e konser yanıtı
Güney’den Hürriyet’e konser yanıtı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Hürriyet’in 100. yıl konseriylealakalı açıklamalarına cevap verdi. Geçtiğimiz Pazartesi günü ilçe binasında yaptığı açıklamalarında konserle ilgili tek kelime söylemediklerini ifade eden Güney bu tür etkinliklerin yapılmasına asla karşı olmadıklarını ifade etti.
‘KONSERLE İLGİLİ TEK KELİME ETMEDİK’
Hürriyet’in bu sabah (çarşamba) saatlerinde yaptığı açıklamaya jet bir şekilde cevap veren AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “İzmit Belediye Başkanı Sayın Fatma Kaplan Hürriyet'in önceki gün yaptığımız basın açıklamamıza encümen toplantısında vermiş olduğu cevabı teessürle karşılamış bulunmaktayız.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinin ateşini yakmak adına Samsun’a ayak basmasının 100.yılına özel düzenlenen bu konseri ve yarattığı coşkuyu eleştirmek aklımızın ucundan bile geçmemiş, bu konuda değerli basın mensuplarımıza sunduğumuz yazılı basın açıklamamızın içinde tek bir kelime bu konuda yer almamıştır” dedi.
‘HÜRRİYET’İN KİMYASI BOZULMUŞ’
“Yaptığımız basın açıklaması Başkan Hanım'ın kimyasını bozmuş olacak ki beyanatımızın satırlarında kaybolmuş, meseleyi alakasız kendince hüner sergilediğini zannettiği bir mecraya çekmeye çalışmıştır” diyen Güney şöyle devam etti: “Başkan Hanım’ın olmayan bir şeyi varmış gibi aktarıp kendi polemiğini kendi yanıtlamasını hayretle karşılıyorum.Ramazan etkinliklerimizle alakalı da basın açıklamamızda belirttiğimiz gibi biz bu programları geçmiş dönemde tüm mahallelerde yaptık ve tüm İzmit halkının Ramazan coşkusu yaşamasını sağladık. Şu anda yapılan noktasal programların daha ucuza mal edildiğini açıklamak insanların aklı ile alay etmek olur.”
‘İNANMAK DURUMUNDAYIZ’
Başkan Hürriyet’in konseri gündem haline getirdiğini ifade eden Güney, “Konser ile alakalı söyleyecek elbette ki sözümüz olacaktır. Bu etkinliği, sanatçının gönüllülük esası ile yaptığı ve sanatçıya tek kuruş para verilmediği söyleniyor. Bu söylem her ne kadar akla ve mantığa uygun düşmese de aksini ispat edene dek Başkan Hanım’ın açıklamasına inanmak durumundayız. Bizler de kendisi gibi asılsız, mesnetsiz, belgesiz konuşabilen siyasiler olsaydık, ücretsiz düzenlendiği iddia edilen konserle ilgili çıkan dedikodulara kulak asardık, ama dediğimiz gibi biz aksini ispat edene dek yapılan açıklamayı geçerli kabul ederiz” diye konuştu.
‘HİZMETE MANİ OLMAYIZ’
Cumhuriyetimizin her bir değerini, her bir mili ve dini günü önemsediklerini ifade eden Başkan Güney, “Bu günlerde yapılan her organizasyonun destekçisi olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz. Sonuç olarak biz en başından bu yana söylediğimizin arkasındayız, güzel ve yararlı olan her işin arkasında olacak, İzmit’e ve İzmit halkına zarar vereceğini düşündüğümüz her icraatında karşısında olacağız, yalan söylemeden iftira atmadan çarpıtmadan hizmete mani olmadan siyasetimizi icra etmeye devam edeceğiz. Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑