KSMMMO’da 4 adaylı genel kurul

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 24’üncü Olağan Genel Kurul’unda ilk gün tamamlandı. Mevcut başkan Mustafa Taşpınar’ın aday olmadığı genel kurulda 4 aday yarışacak. Oylama yarın oda binasında gerçekleşecek

Ahmet Sancar Kızılkaya
Ahmet Sancar Kızılkaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 24’üncü Olağan Genel Kurul’u başladı. Mevcut başkan Mustafa Taşpınar’ın aday olmadığı ve 2 gün sürecek olan seçimlerin ilk gününde konuşmalar gerçekleşti. Oda binasında gerçekleşene genel kurula Sanayi  ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, TMMOB Genel Saymanı Mustafa Levent Demiröz, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Kemal Altuner, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İYİ Parti İl Başkan Vekili Ayşegül Babacan, CHP İl Saymanı İsmet İşeri, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, Kocaeli Ziraat Odası Başkanı Özgür Yılmaz ve oda üyeleri katıldı.

DÖRT ADAYLI

Genel kurulun divan başkanlığı Mustafa Levent Demiröz, katip üyeliklerini ise Gülüm Köseoğlu, Mümtaz Atmaca, Yasemin Şencan, Mehtap Ayar gerçekleştirdi. 2 bin 80 üyeli Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçiminde Etkin Grup Adayı Tülin Keçeci Güngör, Değişim Grubu Adayı Taner Öner, Diyalog Grubu Adayı Özcan Çakır ve Meslekte Birlik Grubu Adayı Murat Korkmaz yarışacak. En çok oyu alarak 7 kişilik yönetime giren isimler kendi aralarında başkan adayını seçecek. Seçimde 7 kişilik yönetim, 3 kişilik denetim, 5 kişilik disiplin ve 30 kişi de üst kurul delegesi seçilecek. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“OLAYLAR UMUT VERİCİ DEĞİL”

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Taşpınar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana pandemi ile mücadele ettik. Meslek yasamızda 30 yılımızı doldurduk. Gelişen olaylar ülkemiz adına umut verici değil. Gıda ve enerjideki yüksek faaliyetler, özelleştirmeler, tarımdaki çöküş ekonomiyi darboğaza sürüklemiştir. İşsizliğin artması ve gelir düzeyinin azalması çöküşü hızlandırmış ve geleceğimiz adına umut ışıklarını yok etmiştir. Tüm gelişmeleri yakından takip ederek, odamız meslektaşlarımızı yarınlara güvenle taşımaktadır.

“YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Pandemi sürecinde çalışmalarına ara vermeyerek çalışmalarına devam eden meslektaşlarımız, meslek hayatına katkı sağlamıştır. Bu süreçte yüz yüze eğitimlere ara verdik ama online eğitimleri tamamladık. Mesleğe ve meslektaşlarımıza değer katmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Mesleki sorunların çözümü için yasal düzenlemeler gerekmektedir. Haklı taleplerimizi karşılamak için yetkililerden çözümler bekliyoruz. KDV oranı yüzde 8’e indirilmeli. Mali tatilin yeniden düzenlenmesi gereklidir” dedi. Yapılan oylama sonucunda yönetime, odanın üstüne kayıtlı malların satımı konusunda yetki verilmedi.

“BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMIZA DOKUNACAĞIZ”

Adaylar arasında ilk olarak konuşan Meslekte Birlik Grubu Başkan Adayı Murat Korkmaz, “Seçime girecek meslektaşlarımıza başarılar diliyorum. 1973 yılı İzmit doğumluyum. İzmit Lisesi mezunuyum. Yıldız Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdim. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Kocaeli’de Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği, hiçbir ideolojiye hizmet etmeyen apolitik bir dernektir. Güzel bir hikayenin son satılarını yazmak için çok çalışıyoruz. Meslekte birlik gurubu olarak meslektaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışmayı hak ettiğini düşünüyoruz. Tarafsız ve mesleki kalitenin artması adına kararlar alacağımıza söz veriyoruz. Bağımlı ve bağımsız bütün meslektaşlarımıza dokunacağız. Seçilen arkadaşlarımız ile uyum içinde çalışmaya söz veriyoruz. Siyasi otoritelerin odamıza müdahale etmeyeceğine söz veriyoruz. Haklılığına inandığımız bütün meslektaşlarımızın arkasında duracağız. Oda gelirlerini maksimum seviyede arttırıp oda giderlerini minimum seviyeye düşüreceğiz. Geçmiş dönemde birçok vaat ile göreve gelen grupların sözlerini yerine getiremeden yine göreve talip olmasını sizlerin takdirine bırakıyorum” dedi.

“MESLEĞİNE SAHİP ÇIKAN HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Etkin Grup adına konuşan Başkan Adayı Tülin Keçeci, “33 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Bizler 3 yılda bir toplanarak olağan genel kurullarımızı yapıyoruz. Meslek hayatımda oturduğum her koltuğun hakkını vererek çalıştım. Bir kez daha hayata gelsem yine muhasebeci olurdum. Odamızın ihtiyaçlarını ve mesleğin sorunlarını biliyorum. Gerek meslek gerekse yöneticilikte büyük deneyimler ve dostluklar biriktirdim. Bu sorunları çözmek adına ve odamıza aidiyet kültürünü oluşturmak adına aday oldum. Hak ettiğimiz mesleki itibarı almak için aday oldum. Genç meslektaşlarımızın yaşadığı zorlukları biliyorum. Yeni ruhsat alan arkadaşlarımızın yanında olacağımızı söyledim. Hakkımız olan arabuluculuk, uzlaşmacılık gibi alanlarda da söz sahibi olmak istiyoruz. Ekibimize güveniyorum. Mesleğine sahip çıkan ve tecrübeli arkadaşlardan oluşturduk. Bizim için eğitim olmazsa olmazımızdır. İleriyi görüp ilgili alanların eğitimine şimdiden başlayacağız. Sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık verip çalışacağız. Hafta için her gün saat 09:00 ile 11:00 arası oda da bulunmayı size tahattüt ediyorum. Mesleğine sahip çıkan herkese kapımız açık” dedi.

“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”

Güçlü Diyalog adına konuşan Başkan Adayı Özcan Çakır, “2020 yılı başlarından itibaren bütün dünyayı etkisi altına alan küresel salgın birçok can kaybının yaşanmasına neden oldu. Hepsine Allah rahmet eylesin. Mesleğimiz ve meslektaşlarımız bu süreçte bir çok sıkıntı yaşadı ve alınan kararların odak merkezi oldu. Önemli ve zor bir mesleği icra ediyoruz. Meslektaşlarımız arasında dayanışmaya ve odamıza ihtiyacımız var. Yönetim kurulları şikayet etme değil problem çözme alanlarıdır. Sizlerle birlikte çalışarak başarılı olacağız. Yönetimde eşitlik, denetimde şeffaflık ve disiplinde adalet ilkemizden asla taviz vermeyeceğiz. Olayları kişiselleştirmeden çözüm odaklı çalışacağız. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız. Eğitimleri Sakarya’da değil kendi odamızda yapacağız” şeklinde konuştu.

“MESLEĞİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ”

Son olarak Değişim Grubu adına konuşan Başkan Adayı Taner Öner, “1971 yılında Üsküdar doğumluyum. Gebze’de mesleki faaliyetlerimi sürdürmekteyim. Oda da uzun yıllardır çeşitli organlarda görev yapmaktayım. Bugün salonda güzel bir enerji var. Güzel bir seçim süreci olduğunu düşünüyorum. Bu yapının bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Mesleğin ve meslektaşların sorunlarını biliyorum. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda önemli birikimler elde ettik. Değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. Biz mesleğimizi çok seviyoruz. Yol uzun ve yıpratıcı. Konuşmaya değil icraat yapmaya geliyoruz. Bu bayrağı nasıl daha ileriye taşıyabiliriz düşüncesi ile aday olduk. Bugüne kadar yapılanları unutup kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Biz SMS atarken herkese attık. Kimseyi ötekileştirmedik. Kocaeli’nin en büyük ve en güçlü örgütüyüz. Bu gücümüzü kamuoyuna yansıtamıyoruz. Genel sorunlarımızdan birisi de haksız rekabet. Bu konunun çözüme kavuşması çok zor. Bir şekilde işleri kılıfına uyduruyorlar” ifadelerini kullandı.

1-) ETKİN GRUBUN LİSTESİ

ETKİN Grubun Başkan Adayı olan Tülin Keçeci Güngör’ün yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor.

YÖNETİM KURULU: Tülin Keçeci Güngör(Başkan adayı), Serhat Kaya, Hasan Malo, Ali Yazıcı, Ramazan Arslantaş, Ayşe Işık, Ahmet Mert Gürpınar.

DENETİM KURULU: Şenay Soyulmaz, Ercan Aktan, Zerrin Subaşı.

DİSİPLİN KURULU: Hakan Bıçakçı, Arif İpek, Abdullah Taşpınar, Hatice İlter, Rahmi Canbaz.

2-) DİYALOG GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

Diyalog Grubu Başkan Adayı olan Özcan Çakır’ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor.

YÖNETİM KURULU: Özcan Çakır (Başkan adayı), Ahmet Erdinç Pertev, Hilmi Reka, Engin Eroğlu, Ebru Yüksel Özdemir, Meryem Çeliker, Ümit Altıntaş.

DİSİPLİN KURULU: Mehmet Emek, Dayimi Gümüş, Ali Osman Ağıl, Serpil Donat, Emre Aydınoğlu

DENETLEME KURULU: Cemalettin Köksal, Şule Süslü, Ercan Öztoprak.

3-) MESLEKTE BİRLİK GRUBU

Meslekte Birlik Grubunun Başkan Adayı Murat Korkmaz’ın yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor:

YÖNETİM KURULU: Murat Korkmaz (Başkan adayı), İlhan Kahriman, Yüksel Uzuner, Yasin Öztürk, Abdülkadir Anık, Fatih berber, Emin Demir.

DENETİM KURULU: Ayşegül Bakal, Oktay Yavuz, Sezgin Raşitoğlu.

DİSİPLİN KURULU: Erhan Ayar, Taner Kaya, Nazır Esirci, Bülent Gültekin, Ali Zeytin.

4-) DEĞİŞİM GRUBU LİSTESİ

Değişim Grubunun Başkan Adayı Taner Öner’in yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor:

YÖNETİM KURULU: Taner Öner(Başkan adayı), Volkan Dişli, Ahu Arzu Yücel, Ayça Güngör Koç, Kutlay Özer, Sinem Kayahan, Derya Öztürk Aslan.

DİSİPLİN KURUMU: Sibel Uysal Kenan, Özcan bülbül, Gülcan Kaplan Ulutuna, Hamza Karagülle, Vasıf Ünal Karakadılar.

DENETİM KURULU: Gönül çelik, Murat Doğru, Cafer Teyyar Demirdaş.

Ekli Dosyalar

14 May 2022 - 13:30 Kocaeli- Gündem

Muhabir  Ahmet Sancar Kızılkayagöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.