2024 yılının ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi

Yerel seçimler başta olmak üzere birçok konunun değerlendirmesinin yapıldığı yeni yılın ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi

Çağdaş Kocaeli
Çağdaş Kocaeli Tüm Haberleri
2024 yılının ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi
2024 yılının ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yaklaşan seçimlerle ilgili alınacak tedbirler başta olmak üzere kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sunulması, vatandaş odaklı, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının benimsenmesi, güvenlik ve emniyet tedbirlerinin arttırılması, israfın önüne geçilmesi ve enerji verimliliği konularının değerlendirildiği İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi. 

Barış ve huzurun hâkim olduğu başarılı bir yıl olmasını temenni eden Vali Seddar Yavuz, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince gerçekleşen toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek bugüne kadar yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

2024 yılının ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi

“ULAŞILAMAYAN HER İNSAN BİZİM İÇİN KAYIPTIR”

2024 yılında artan oranda verimlilikle hizmetlerin devam etmesini istediğini belirten Vali Yavuz: “Değerli arkadaşlarım, birçoğunuzla yaklaşık dört yıla yakındır şehrimize hizmet etmek, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve sorunlarını çözmek ayrıca hükümetimiz tarafından belirlenen politikaları ilimizde uygulamasını sağlamak, yatırım ve hizmetleri takip etmek üzere birlikte çalışıyoruz. Gayretli çalışmalar vesilesiyle ilimizde birçok hizmetin diğer illerle kıyaslandığında çok daha iyi yerine getirildiğini ve vatandaşlarımızın memnuniyetinin de arttığını görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. 2024 yılında da aynı anlayış ve şuurla milletimize hizmet etmenin şerefiyle, haysiyetiyle, onuruyla ve ulaşamadığımız her bir insanın bizim için bir kayıp olduğu anlayışıyla birlikte çalışacağımıza gönülden inanıyorum.” dedi.

2024 yılının ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi

VALİ YAVUZ: KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLMAYI UNUTMAYIN

Vali Yavuz; eşine, Vali Yardımcılarına, kaymakamlara ve mesai mefhumu gözetmeden çalışan SYDV çalışanlarına teşekkür ederek Gönülden Gönüle projesi kapsamında yapılan çalışmalara değindi: “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar 17 bin 49 ailenin kapısı çalınmış, onların dertleriyle dertlenilmiş, onların keder ve üzüntüleriyle kederlenilmiş ve onların yüzündeki tebessümün sebebi olmak için yoğun bir mesai harcamış bulunuyoruz. Bu çalışmalarımızı artan oranda devam ettirecek ve ulaşılamayan hiçbir vatandaşımızı bırakmamak üzere yolculuğumuza devam edeceğiz. 3 bin 600’e yakın kardeşimizin sağlık sorunlarının çözümü için farklı sağlık kuruluşlarına yönlendirerek, devletin şefkatine ihtiyaç duyan çocuklarımıza destek sağlayarak birçok hizmeti yapma fırsatımız oldu. Özellikle toplumun dezavantajlı grupları olan şehit ailelerimiz, gazilerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız, yetim ve öksüzlerimizle ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapılması bildiğiniz gibi anayasal bir gerekliliktir. Bu nedenle özellikle kamu kurum ve kuruluşlarımızca devletin sevgi, ilgi ve desteğine ihtiyaç duyan dezavantajlı gruplara yönelik hizmetlerde daha dikkatli ve titiz davranmaları fevkalade önemlidir. Öteden bu yana benimsediğimiz bir prensip var. ‘Kimilerinin kimi olun ancak kimsesizlerin kimi olmayı unutmayın.’ anlayışıyla 35 yıldır bu millete hizmet etmekten onur duyan bir kardeşiniz olarak bu anlayışın hepinizin tarafından benimsenmesini görmüş olmaktan da büyük bir memnuniyet duyuyorum.”

2024 yılının ilk İl İdare Şube Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi

"HİZMETKAR DEVLET ANLAYIŞINA GEÇİŞ YAPTIK"

Kamu çalışanlarının hizmet alanları ile ilgili çalışmalarının bir kez daha gözden geçirilmesi, bu çalışmalar esnasında vatandaş memnuniyetinin en üst seviyeye çıkarılması noktasında gereken tedbirlerin alınmasını isteyen, ulaşabildiğiniz kadar insana ulaşın diye tavsiyelerde bulunan Vali Yavuz:  “Değişen yönetim anlayışı ile beraber emreden, buyuran, herkesin ayağına gelmesini bekleyen bir devletten hizmetkâr devlet anlayışına doğru hızlı bir geçiş yapıyoruz. Millete hizmet ettiğimiz kadar kıymetli ve değerliyiz. Onların sorunlarını çözdüğümüz ölçüde aslında değer sahibiyiz.” diyerek toplantıda hazır bulunanlara vatandaş odaklı hizmet anlayışının kamuda hakim hale gelmesi noktasında gereken tedbirlerin alınmasını istedi.

Kurumlar arası iş birliği, koordinasyon ve hizmet kalitesinin daha da artırılması gerektiğine değinen Vali Seddar Yavuz, yatırımların zamanında bitirilmesi, tasarruf tedbirlerine ve mesaiye riayet edilmesini istedi.   

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, gündem maddeleri üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından karşılıklı görüş alışverişinin yapılması ile sona erdi.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, İl Müdürleri ile Şube Müdürleri katıldı.

 

 

 

 

05 Oca 2024 - 23:16 Kocaeli- Gündem

Mahreç  Çağdaş Kocaeligöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.