17. Dönem Adayı Elma, üyeleri genel kurula davet etti

MMO Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, “Emeğimize, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmaya, emekten ve demokrasiden yana tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” diyerek üyeleri genel kurula davet etti

Ayşe Aydın Ceyhan
Ayşe Aydın Ceyhan Tüm Haberleri
17. Dönem Adayı Elma, üyeleri genel kurula davet etti
17. Dönem Adayı Elma, üyeleri genel kurula davet etti
Haber albümü için resme tıklayın

Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, 17 Şubat’ta genel kurulunu 18 Şubat’ta ise oda seçimlerini gerçekleştirecek. Bu kapsamda yeniden başkanlığa aday olan Mehmet Ali Elma, tüm üyeleri odaya sahip çıkma adına kongreye davet etti. Odanın genel kurulu Mali Müşavirler Odası'nda, seçimi ise İzmit Ulugaiz İlkokulu'nda gerçekleştirilecek.

17. Dönem Adayı Elma, üyeleri genel kurula davet etti

16. DÖNEMİ ANLATTI

16. dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren MMO Kocaeli Şube Başkanı Mehmet Ali Elma, “Bir dönemin daha sonuna erişirken yeni bir yönetim döneminin ise başlangıcına gelmek üzereyiz. Şube Merkezimizin yanı sıra temsilciliklerimizin bulunduğu Bolu, Düzce, Sakarya ve Gebze yerellerimizde yoğun etkinliklerle 16. Dönemimizi tamamlıyoruz. 16. Dönemde; II. Bakım Teknolojileri Yerel Sempozyumu, VI. Ulusal Enerji Verimliliği Kongre ve Sergisi, IV. Kocaeli Kent Sempozyumu’na Özel: Cumhuriyetin 100. Yılında Kocaeli Kent Forumu, Endüstri 4.0 Akıllı Dönüşüm Teknolojileri Konferansı, Eklemeli İmalat ve Üretim Yöntemleri Teknolojileri Konferansı, 6 Şubat Depremleri Dayanışma ağı kurduk.” diye konuştu.

‘TEMEL SORUNLAR HALA VAR’

17 Ağustos Deprem Anmaları kapsamında önemli sunumlar ve paylaşımlar; 1 Mayıs İşçi Bayramları, 19 Eylül MMŞP Dayanışma Günü, 18-22 Ekim Mühendislik-Mimarlık Haftası gibi önemli gün etkinlikleri, meslektaşlarımızın sorunlarına ve çözüm önermelerine dair eylem ve etkinlikler, çok sayıda paneller, seminerler, meslektaşlarımıza ve ara teknik elemanlara eğitimler düzenledik. Meslektaşlarımızın özlük haklarına sahip çıktık; sanatsal ve sosyal etkinliklerde buluştuk. Bu çalışmaları sürdürürken; bilinir, görünür ve duyulur olmamızda basın mensubu arkadaşlarımızın desteklerini her zaman hissettik. Bir kez daha teşekkür ederiz. Ekonomi (ücret, fazla mesai, sosyal haklar vs.), özlük hakları, güvencesiz çalışma yaşamı ve sendikal örgütlenme hakları vs. birçok sorunumuzla birlikte niteliksiz meslek eğitimi, üniversitelerde fazla bölüm ve kontenjan sorunları, ömür boyu öğrenme sistematiği yaklaşımı gibi temel sorunlarımız olduğu somut gerçeklerimizdir.” dedi.

‘ÖRGÜTLÜ GÜCÜMÜZÜ GELİŞTİRİYORUZ’

Elma, “Yeni dönemimizde de; önceki dönemlerde olduğu gibi sorunlarımızın, ülkemizin sorunlarından bağımsız olmadığının bilincinde olduğumuzu ve mücadele etmezsek yaşadığımız sorunların büyüyeceğinin bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 17. Dönem Yönetim Kurulu'na Aday olan biz Demokrat Makine Mühendisleri olarak bir kez daha diyoruz ki emeğimize, mesleğimize ve haklarımıza sahip çıkmaya, kent ve ülkemiz sorunlarına doğaya ve yaşama saygıyla ülkemize ve dünyamızın geleceğine sahip çıkmaya, üretimi ve sanayileşmeyi savunmaya, bilimin ve teknolojinin gelişmesinden yana olmaya, emekten ve demokrasiden yana tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 16. Dönemdeki faaliyetlerimiz ve bugüne kadar sürdürdüğümüz anlayışımızla Şube Danışma Kurulu'ndan aldığımız destekle çalışmalarımızı daha ileriye taşımak, meslektaşlarımızla ilişkilerimizi ve örgütlü gücümüzü geliştirme hedefimiz sürüyor.” şeklinde konuştu.

17. Dönem Adayı Elma, üyeleri genel kurula davet etti

KONGRE VE SEÇİME DAVET ETTİ

Başkan Elma son olarak “Odamızı ve TMMOB’yi, kentlerimizi ve ülkemizi daha fazla sahiplenmek 17. dönem yönetim kuruluna aday olan biz Demokrat Makine Mühendislerinin öncelikli görevlerinden olacaktır. Bu çerçevede üyelerimizi; ilkelerimiz, hedeflerimiz ve çalışma programımız doğrultusunda, 17 Şubat 2024 günü saat 13:00-17:00 arasında Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Kocaeli Şubesi toplantı salonunda yapılacak Şube Genel Kuruluna ve 18 Şubat 2024 günü 09:00-17:00 saatleri arasında İzmit Ulugazi İlköğretim Okulu'nda yapılacak seçimlerde oylarınızla Örgütlü Mühendis Güçlü Oda diyen ‘Demokrat Makine Mühendisleri’ anlayışını desteklemeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

MMO KOCAELİ ŞUBESİ 17. DÖNEM YÖNETİM KURULU ADAYLARI 

ASIL ÜYE ADAYLARI

Mehmet Ali Elma - Makine Mühendisi/Serbest Çalışan/İklimlendirme

Barış İnce -Makine Mühendisi/Serbest Çalışan/Asansör

Çetin Sözal - Makine Mühendisi/Emekli-Danışman/Enerji Etüd

Ensar Uğur Kandıra - Makine Mühendisi/Serbest Çalışan/Otomotiv

Muammer Hakkı Ersöz- Makine Mühendisi/Emekli-Eğitmen/Mekanik Tesisat ve Şantiye Tekniği

Hüseyin Cemal Hüseyin- Makine Mühendisi/Serbest Çalışan/İş Güvenliği Uzmanlığı

İlke Bişkin - Makine Mühendisi/Özel Sektör/Otomotiv Ana Sanayi

YEDEK ÜYE ADAYLARI:

Yiğit Doruk Turguter - Makine Mühendisi/Özel Sektör/Enerji

Ercan Adaşlık - Endüstri Mühendisi/Serbest/Üretim

Cansel Osmanoğlu - Makine Mühendisi/SMM/Mekanik Tesisat

Mehmet Özcan - Makine Mühendisi/Özel Sektör/Enerji

Doç. Dr. Fevzi Çakmak Bolat - Makine Mühendisi/ Kamu-Üniversite/Akademi

Osman Ozan Aydın - Makine Mühendisi/Özel Sektör/Kimya-Bakım

Furkan Gündoğan - Makine Mühendisi/Özel Sektör/Otomotiv Ana Sanayi

30 Oca 2024 - 12:01 Kocaeli- Gündem

Mahreç  Ayşe Aydın Ceyhangöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.