‘Ben bu seçimi alırım’

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı Sinan Yolcu, gazetemize yaptığı ziyarette, “Yola çıktığımda hiçbir zaman geri adım atmadım, vitesi boşa dahi atmadım. Birinci viteste de olsa beşinci viteste de olsa dümdüz önüme bakarım ve ben bu seçimi alırım” dedi

Mevlüt Can  Özçelik
Mevlüt Can Özçelik Tüm Haberleri
‘Ben bu seçimi alırım’
‘Ben bu seçimi alırım’
+1
Haber albümü için resme tıklayın

24 yıldır İzmit Yeşilova’da ikamet eden siyasette uzun süredir yer alan İzmit’in tanınan isimlerinden Sinan Yolcu Saadet Partisi’nin İzmit Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmişti. Yolcu gazetemize yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Yolcu’ya ziyaretinde Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Murat Karaturp ve Saadet Partisi’nin İzmit Belediyesi meclis adayı Sinan Sert eşlik etti.

‘İZMİT BENİM İÇİN FARKLI YERE SAHİP’

Kendini tanıtarak sözlerine başlayan Sinan Yolcu, “Biz Kandıralıyız. 24 yıldır İzmit’te ikamet ediyorum. Ortaokul liseyi Kandıra’da okuduk. Liseden sonra üniversite hayatı ve askerlik vazifesi dolayısıyla İzmit’e yerleştik. Evliliğimde burada oldu. Ben Saadet Partisi’nde 6 yıla kadar Kocaeli’nin tamamında görev yaptım. İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve ana teşkilat görevinde bulundum. İzmit benim için çok farklı yere sahip. 2018 döneminde Saadet Partisi’nden 7.sıra milletvekili adayıydım. Kandıra’da aileden dolayı tanınırlığımız olduğu için Kandıra’ya ağırlık verdik çalışmalarda” dedi.

‘SÖZ VERDİK BİR KERE’

2019 yerel seçimleri ile ilgili konuşan Yolcu, “2019 yerel seçimlerde ise Zafer Mutlu bey Başiskele bölgesinde adaydı, İYİ Parti’nin Başiskele’de destekleme durumu vardı aday çıkarmayacaktı. Rıza Güven Usta daha sonra aday çıkartıldı. O aday çıkartma sürecinin öncesinde biz sözlü olarak bir mutabakat sağlamıştık. Ercüment Şahin ile birlikte hareket etmiş olacaktık. Fakat Başiskele’de aday çıkınca Saadet Partisi Kandıra’da Ramazan Aslan aday çıktı. Ama biz söz verdik bir kere. Biz dedik ki 5 yıl boyunca İYİ Parti’nin çatısı altında görev yapacağız. 2019’un 14 Şubat’ında sözümüzü verdik. 2024’ün 14 Şubat’ında da İYİ Parti’den istifa ettim” ifadelerini kullandı.

‘Ben bu seçimi alırım’

‘HEDEFİM İZMİT’E HİZMET ETMEK’

İzmit Belediye Başkanlığını hedeflediğini dile getiren Yolcu, “Benim hedefim de İzmit Belediye Başkanlığı. İzmit’e hizmet etmek. İzmit’in bütün mahallerini bilirim. Oradaki insanlara temas etmişliğim var. Metropol bir şehir izlenimi vermiş olsa da aslında İzmit çok eski yerlerşim yeri. İzmit’in Kuzey kısmına baktığımız zaman dağ kısmı hizmetlerden hep geri planda bırakılmış. İzmit’in bir makus tallihi de var. Deniz ile dağın arasına sıkışmış bir şehir. Şehirleşme planının olmaması, düzensiz göç alması ve düzensiz ulaşımın olması İzmit’e hizmet etmenin gerekliliğini ben de uyandırdı. İzmit benim için çok farklı bir yerde farklı bir konumda. İzmit’e hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşamak istiyorum” dedi.

‘ADAYLIKTAN ÇEKİLME GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL’

Adaylıktan çekilmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Sinan Yolcu, “Siyasette dengeleri gözetmek lazım. İzmit Belediye Başkanı güzel çalışmalar yaptı, elindeki imkanları kullanmaya çalıştı. Ancak bunların hepsini bir kenara bırakırsak benim bu saatten sonra adaylıktan çekilme gibi bir durum söz konusu değil. Ben Genel Merkez’de kısa bir süre görev yaptım. İl teşkilatım bana İzmit’ten adaylığınızı çekeceksiniz gibi bir açıklama yapmış olsa ben ona müsade etmem. Burada insanların emekleri var. Bu kadar mücadele eden insan varken arkadaşlarımın mücadelelerine set vurulmasını engel vurulmasına ben Sinan Yolcu olarak müsade etmem. Bu benim için değil. Sinan Yolcu’nun bir yere gelmesi için değil. Kadın Kollarımız, gençlik kollarımız, ana teşkilatımız, mahallede bizi sahiplenen insanların emeklerinin zayi olmaması için ben buna müsade etmem. Ben onları yüzüstü bırakmam bırakılmasına da müsade etmem. Saadet Partisi’nden bir karar verildiye ondan vazgeçilmez. Dün dündür bugün bugündür siyasetini ben hiçbir zaman yapmadım. Dün dündür doğru, dün ne söylediysem benim için bugünde aynıdır” diye konuştu.

‘Ben bu seçimi alırım’

KARATURP, ‘KARAR VERİLDİKTEN SONRA GERİ DÖNÜŞ OLMAZ’

Adaylarını çekmeyeceklerini dile getiren İlçe Başkanı Murat Karaturp, “Adayımızı çekme gibi bir gündem biz de yok. Son ana kadar otururuz planlama yaparız ama karar verildikten sonra geri dönüş olmaz. Karar verildi. 10 gündür sahadayız. Ciddi bir teveccüh var. Adayımızı geri çekme gibi bir şey beklemek yanlış olur. Bu haberleri biz de okuduk ama güldük geçtik” dedi.

‘TAŞRA GÖRÜNTÜSÜNDEN ÇIKMASI GEREKİR’

İzmit’in taşra görüntüsünden çıkması gerektiğini ifade eden Sinan Yolcu, “Daha farklı daha başka İzmit’in mümkün olduğunu biliyor ve ona göre hareket ediyoruz. Trafik, trafiğe bağlı olarak ulaşım, akabinde düzensiz göç sorunu ve düzensiz yapılaşma. Bunları bir araya getirdiğimiz zaman metropol olan bir ilçenin taşra görüntüsünden çıkması gerekir. İlçe sınırlarımızı biliyorum. Bunu Büyükşehir ile birlikte ortak yapmak gerekir” ifadelerini kullandı.

‘SİNAN YOLCU OLARAK SAHADAYIM’

Ben Sinan Yolcu olarak arkama Fatma Kaplan Hürriyet’i alarak çıkmıyorum, arkama Tahir Büyükakın’ı alarak çıkmıyorum, arkama SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu alarak çıkmıyorum yada Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı alarak çıkmıyorum. Ben Sinan Yolcu olarak sahadayım. Sadece İzmit İlçe teşkilatı ve meclis üyelerim ile birlikte yola çıkıyorum. Güç zehirlenmesi yaşamıyorum. Yerli bir adayım. Ben Sinan Yolcu, kendime güveniyorum, özgüvenim tam. Yola çıktığımda hiçbir zaman geri adım atmadım vitesi boşa dahi almadım. Birinci viteste de olsa beşinci viteste de olsa dümdüz önüme bakarım ve ben bu seçimi alırım” diye konuştu.

‘Ben bu seçimi alırım’
Soldan sağa: Murat Karaturp, Sadun Çetin, Sinan Yolcu, Nurettin Kolaylı ve Sinan Sert

‘SEÇMEN ÖZGÜRDÜR’

Hedeflerinin oylarını yükseltmek olduğunu ifade eden Yolcu, “Bir partiye seçim kaybettirmek için yola çıkmış değilim. Seçmen özgürdür. CHP’de görevli olan ancak bazı sebeplerden dolayı CHP’ye oy vermeyecek olan arkadaşımın oyuna elbette talibim. Bu AK Parti içinde geçerli. Herkesle temas ediyorum. İzmit Belediye Başkan adayıyım deyip geri çekilmiyorum. Onlarla oturup sohbet ediyorum. Geri bildirimler şöyle, biz bu ekonomik sıkıntıda hiçbir şey yapamıyoruz.

‘BEN YOLUMA BAKARIM’

Ekonomik sorunlarda köşeye sıkışmış abimizin arkadaşımızın AK Parti’ye oy vermeyeceğim dediğine şahit oldum. Bunların oyuna tabi talibim. Bu oyu aldıktan sonra AK Parti’ye veya CHP’ye seçim kaybettirmişime bakmam. Ben bir önceki yerel seçimlerde yüzde 2.7 olan oy oranımı yüzde 12.7, 22.7, 37.2 yapmanın derdindeyim. Hizmet etmek için yola çıktım. Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ancak yaptıkları hizmetler bizim belediyecilik anlayışımıza yaklaşamıyor maalesef. CHP’nin veya AK Parti’nin İzmit’te belediyeyi kazanması yada kaybetmesi kendi iç sorunudur. Beni ilgilendirmez. Ben yoluma bakarım. Ben bugün İYİ Parti’den de oy alacağım. CHP’den alıyorum. AK Parti’den daha fazla oy alıyorum. Bana geri dönüşlerden bahsediyorum” ifadelerini kullandı.

‘SİNAN YOLCU’DA İZMİT’TE BİR MARKA OLACAK’

Kendisini İzmit’te marka olacağını söyleyen Sinan Yolcu, “Ben Kocaeli’de siyasetinde hep var oldum bundan sonra da var olacağım. Efsane belediyecilikle anılıyoruz. Geçtiğimiz haftalarda lansmanı yapıldı. Leyla Atakan. Yıllar geçmiş biz Leyla Atakan’dan bahsediyoruz. Sinan Yolcu’da İzmit’te bir marka olacak” dedi.

‘SAADET PARTİSİ, MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN TEK TEMSİLCİSİDİR’

Yeniden Refah Partisini eleştiren Yolcu, “Saadet Partisi Milli Görüş’ün tek temsilcisidir. Rahmet Erbakan hoca Saadet Partisi Genel Başkanıydı. Bizim için çok kıymetliydi. Erbakan hocamızın bir tabiri vardır. Biz doğal organik sütüz. Saf, katıksız, dışarıdan bize herhangi bir şey temas etmemiş, edilmesine de müsade etmemişiz. Biz böyle bir camiayız. Diğeri ise kireç suyuna batırılmış rengini beyaz gösteren biz de milli görüşcüyüz diye yola çıkan bir arkadaşımız. Fatih Bey ile 20 yıllık bir hukukum var. Fatih bey ilk konferasnsını yılında benim sayemde verdi. AK Parti, Milli Görüş markasının arkasına sığınarak Milli Görüş sermayesini tüketti. Fatih Erbakan ise, Erbakan soyismini kullanarak bu ülkede Erbakan sermayesini tüketmek üzere hareket ediyor. Bunu bizim insanlarımız anlatmamız gerekiyor. Saadet Partisini ayrı, Yeniden Refah Partisi’ni ayrı bir kategoride değerlendirmek gerekiyor” dedi.

‘SAĞLAM BİR KADROMUZ VAR’

Kemik oylarının olduğunu vurgulayan Sinan Yolcu, “Saadet Partisi’nin kemik bir oyu var. Sağlam bir kadromuz var. Biz bunlara her zaman sahip olduk. Saadet Partisi kimliği altında bulunan hiçbir arkadaşım başka hiçbir siyasi partiye oy vermiyor. Bunun matematiğini yaptığımızda Saadet Parti seçmeninin başka partiye oy vermediğini görüyoruz. Bunun algısını yapıyorlar. Bizim oy oranımız sabit kalmış yeri geldiğinde artmış. Saadet Partisi’ne oy verecek arkadaşımız zaten bize oy veriyor. Buna çok net şüphesiz inanıyorum. Matematiğine baktığımızda bunu görüyoruz” dedi.

29 Şub 2024 - 17:31 - Siyaset

Mahreç  Mevlüt Can Özçelikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

01

Saadetli - 1 NISANDA RÜYADAN UYANIRSIN SEN RÜYA GÖRUYORSUN

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 01 Mart 12:44