Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, gazetemize yaptığı ziyarette, “Şu anda çok yakınız AK Parti’ye. Seçim kesinlikle  AK Parti ve bizim aramızda geçecek.’’ dedi

Orhan Gazi İmamoğlu
Orhan Gazi İmamoğlu Tüm Haberleri
Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’
Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Ziyarette Mutlu’ya; Saadet Partisi Büyükşehir ve Başiskele Belediye  Meclis Üyesi Mustafa Gürsoy, Saadet Partisi Başiskele kontenjan meclis üyesi adayı Murat Uzar ve Saadet Partisi ilçe yönetimi temsilcilerinden Ali Gencer eşlik etti.

‘GÖREVE HAZIR OLDUĞUMU HİSSEDİYORUM’

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi; 

“Yaş olarak da, enerji olarak da bu göreve hazır olduğumu hissediyorum. Dolayısıyla bu seçimi kazanmak istiyorum. Geçen seçimi kazanmamıza da şans vermiyorlardı. Hatta yüzde 15-20’yi geçemez diyerek,  iddiaya giriyorlardı. Biz yüzde 36 aldık. AK Parti’nin kalesinde şok eden bir rakam oldu. Bu sefer çok daha büyük bir şok yaşanacak. Kazanacağız. AK Parti çok daha büyük bir şoka hazırlansın!

Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’

‘CHP SEÇMENİ EN GÜÇLÜ ADAY OLAN ZAFER MUTLU’YA DESTEK VERECEK’

Geçen seçimde CHP aday çıkarmadı ve beni değil İYİ Parti’nin adayını destekledi. Ama CHP seçmeni beni destekledi. CHP seçmeni bilinçli bir seçmendir ve AK Parti karşısında kazanabilecek bir adaya oy vermek ister. Bizim de CHP içerisinde çok fazla dostumuz, akrabamız, avukat arkadaşımız var. Yeniden kurduğumuz diyaloglarda, CHP seçmeninin AK Parti karşısında kazanabilecek en güçlü aday olan Zafer Mutlu’ya destek vereceğini göreceğiz. Muhalif seçmenler güçlü olandan yana olur. Yani bizim orada bir avantajımız var. Bir önceki seçimde hazır bir ittifakı sağlamış bir aday profili var.’’ ifadelerine yer verdi.

‘AK PARTİ, HÜSEYİN AYAZ’I KAÇIŞ RAMPASI OLARAK GÖRÜYOR’

Sözlerinin devamında Hüseyin Ayaz’ın bağımsız adaylığına da değinen Mutlu; ‘’Bağımsız adayın alabileceği oy bellidir ve kendi çevresidir. Bence kesinlikle AK Parti'nin ileriye sürdüğü bir aday. Hüseyin Ayaz’ın bağımsız adaylığı bizden çok AK Parti’nin işine yaramıştır. AK Parti’den rahatsız olan seçmen, tek bir yerde toplanıp bize oy vermesin diye çıkmış bir adaydır. AK Parti, bize gelecek olan tepkili oylarını oraya yöneltmek istiyorlar. Çünkü Hüseyin Ayaz kazanınca AK Parti’ye geçeceğim diyor. AK Parti, Hüseyin Ayaz’ı Başiskele’de kaçış rampası olarak görüyor.’’

‘AK PARTİ, CHP’NİN ADAY ÇIKARMASINI CHP’DEN ÇOK İSTİYOR’

AK Parti seçimlerde sıkıntıya gireceğini biliyor ve o yüzden muhalefeti domine etmeye çalışıyor. AK Parti, CHP’nin aday çıkarmasını CHP’den çok daha fazla istiyor. AK Parti Başiskele’de, muhalefetin tek bir yerde, yani bizde toplanmaması için çok fazla gayret gösteriyor.

Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’

SEÇİM AK PARTİ VE BİZİM ARAMIZDA GEÇECEK’

Bizim her geçen gün yükselen bir trendimiz var. Ağırlığımızı hissettiriyoruz. Şu anda çok yakınız AK Parti’ye. Seçim kesinlikle  AK Parti ve bizim aramızda geçecek. Bu anlaşıldıkça, bizim etrafımızda toparlanma artacaktır. Mevcut yönetimden şikayet eden tüm hemşehrilerimizin, tek kurtuluş reçetesi bizim çatımızın altında olmalarıdır.

‘BAŞİSKELE'DEN BÜTÜN KOCAELİ'YE BİR UMUT FİŞEĞİ ATACAĞIZ’

Geçen seçimde 65 bin seçmen vardı ama bugün 86 bin. Bugün 86 bin seçmenin tamamına ulaşmak önemli. Sahada biz bunu zaten görüyoruz ama daha fazla seçmene ulaşmak zorundayız. Başiskele'den bütün Kocaeli'ye bir umut fişeği atacağız. Demek ki çalışınca seçim kazanılıyormuş. Bütün Kocaeli bunu görecek inşallah.

‘BU SEÇİMİ İNSANLAR SON BİR FIRSAT OLARAK DEĞERLENDİRİYOR’

Gerçekten insanlar siyasetten de siyasetçiden de umudunu kaybetme noktasındadır. Bu bir gerçek. Ve önümüzde bir 5 yılda seçim yok. Bu seçimi insanlar son bir fırsat olarak değerlendiriyorlar. Bu seçimde hükümetin genel politikalarından duyulan büyük sıkıntı nedeniyle, hükümete de bir aklınızı başınıza alın dersi vermeye hazırlanıyorlar’’ açıklamalarında bulundu.

‘GEÇMİŞTE BERABER HAREKET ETMİŞLİĞİMİZ VAR’

Belediye başkanı seçilmesi durumunda, ilçe olarak Büyükşehir ve Tahir Büyükakın ile nasıl çalışacağını ifade eden Mutlu; ‘’Çok rahat çalışırız. Tahir beyle geçmiş dostluğumuz var, arkadaşlığımız var. Yani siyaseten farklı düşünebiliriz ama aynı kökenden gelen insanlarız. Siyasete bakış açımız çok farklı, iş tutuş şeklimiz de çok farklı. Ama kurumsal manada irtibatı sağlayacak iletişimimiz çok güçlü olur. Sonuçta geçmişte beraber hareket etmişliğimiz var. Cenazesinde, düğününde herhangi bir organizasyonda yan yana duruyoruz. Dolayısıyla bize karşı biz, çatışma kültüründe asla olmayız.

‘ÇILGINLAR GİBİ İMAR RUHSATI VERİYORLAR’

Başiskele’de çok ciddi sorunlar birikti. Kentsel dönüşüm gecikti. Bir şehir merkezi oluşturulamadı. Çılgınlar gibi imar ruhsatı veriyorlar. 2009'da 50 bindi nüfusumuz. Şu an kaç biliyor musunuz? 125 bin. Hiçbir ilçede böyle yüzde 150 nüfus artışı yok. Adeta akıyor buraya insanlar. Bunlar da anca Başiskele Belediyesi olarak ruhsat kesiyor. Ya şu şehri bir planlayalım, bir merkez oluşturalım, iç arterler oluşturalım, iç bulvarlar oluşturalım. Birisi orada oturuyor, birisi orada oturuyor. Orası mağdur, burası mağdur. Döngel’den Şehir Hastanesi’ne gelmek resmen ölüm. Hastanemiz yok. İnsanlar önce İzmit’e gidiyor otobüsle, tekrardan yine otobüse biniyor hastaneye gitmek için.  Yedi yıldızımız da yok, güzel işler de. Yani birçok sıkıntımız var. Bu sorunları inşallah bugün muhalefet anlayışıyla çözmeye çalışacağız.

Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’

‘HALKIMIZ, BELEDİYE BAŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİREREK CUMHURBAŞKANIMIZA BİR MESAJ VERSİN’

AK Parti burayı kalesi gibi görüyor. Dolayısıyla yeterli hizmeti vermiyor. Kaybettikleri anda çok büyük şok yaşayacaklar. Vay biz Başiskele’yi nasıl elden kaçırdık deyip buraya çok daha fazla hizmet getirmek zorunda kalacaklar. Böyle de bir avantajı olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza birçok sorun aktarılmıyor. Kendisinin etrafında bin kişilik koruma orduları iç içe. Geleceği yerdeki yollar, caddeler akşamdan jilet gibi yapılıyor. Gittiği yerlerde her şey güllük gülistanlık. Bir markete girecek, bir haneye girecek,  orada üç gün önceden organizasyonlar yapılıyor. Dolayısıyla şu an vatandaşın nasıl yaşadığını, ne sıkıntı çektiğini Cumhurbaşkanımız bilmiyor. AK Parti’nin 13-0 gibi, Allah korusun tekrar buralarda, Başiskele  gibi yerlerde belediye başkanlığını kazanması demek, demek ki vatandaş hayatından memnun algısını oluşturacaktır. Bu anlamda halkımız, belediye başkanlıklarını değiştirerek, Sayın Cumhurbaşkanımıza bir mesaj versin. O da,  ‘Ne oluyor burada desin. Halkımız demek ki hayatından memnun değil. Bu dört buçuk yılı iyi geçirelim, iyi değerlendirelim. Vatandaşın sesine kulak kabartın.’ desin. Yoksa yandık.

‘İŞÇİLERİN HAKKI VE EMEĞİ İÇİN MÜCADELE ETMİŞ BİR AVUKATIM’

Biz işçilerimize dokunmaya çalışıyoruz. Belediye çalışanlımıza diyoruz ki, sizi enflasyonun karşısında asla ezdirmeyeceğiz. Kimsenin ekmeğiyle oynamak istemiyoruz. Ben 20 yılı aşkın bir süre, işçilerin hakkı ve emeği için mücadele etmiş bir avukatım. Ekmek davası bizim için kutsal davadır. İşçimiz de bugün çok sıkıntıda. Geçinemiyor. Enflasyonun altında kaldı. Ülke genelinde öyle güzel maaş alan ilçeler, iller olmasına rağmen bizim Başiskele’deki işçilerimiz bu anlamda yeterli oranı sağlayamadı. Gelir gelmez yüzde 25'le başlayacağız. Sosyal haklarda zenginleşmelerini ve iyileştirmeleri yapacağız. Her bir işçimize,  mutlaka tamamlayıcı sigortasını yapacağız ve bir hastaneye gittiğinde ücret farkı  ödemek zorunda kalmayacak.

‘MEVCUT YÖNETİMDEN ŞİKAYET EDENLERİN TOPLANMA MERKEZİ OLUYORUZ’

Mevcut potansiyelimizi de en uygun şekilde kullanacağız. Bazı projelerimiz var. Orada ek istihdamlar olacak.  Şimdi herkesten oy aldığınız zaman şöyle bir avantajı var. Bütün kesimlerden oy aldığınızda herkese eşit davranmak zorundasınız. Dolayısıyla herkese adaletli, eşit, liyakate göre, torpilsiz davranmış olacağız. Dolayısıyla altını çizerek ifade edeyim, her geçen gün mevcut yönetimden şikayet edenlerin toplanma merkezi oluyoruz. Daha da büyüyeceğiz. ‘’dedi.

Mutlu, ‘Seçim AK Parti ve bizim aramızda geçecek’
Soldan sağa; Evin Bozkurt, Ali Gencer, Murat Uzar, Sadun Çetin, Zafer Mutlu, Nurettin Kolaylı, Mustafa Gürsoy, Volkan Arslan

01 Mar 2024 - 12:31 - Siyaset

Mahreç  Orhan Gazi İmamoğlugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Benimarsa - Siyasette kazanmak kolaydır. Gerek partiden aldığın destek ile gerekse kişisel bağların ile gerekse rekamın en iyisi ile Kazanırsın , ilk başlarda kuruyan bataklığın üzerinde yürümeye başlayan yönetici her adımının böyle kolay olduğunu görür öyle gideceğini düşünür, buna koltuk sevdası deriz. Oysa bazen yağmur yağar adımlar batar atamazsın, bazen kar yağar bir yerden yığılan kar boğar diğer taraftan balçığın içine haraket ettikçe batarsın, bütün bunları alnının akı ile aşmak istiyorsan aday olduğun mevkiinin sorumluluklarının bilinmesi yeterli değil geçmişten süre gelen her sorunun çözülmesi gerekli sen 1 mahaalleyi baştan sona iyi yönet yeterli, oradaki sorumluları çakı gibi çalıştır. yapabildin mi istersen yapabilirsin değilmi, şimdi kimin ile iş yapılır kiminle yapılmaz olayı karşına gelir 1 mahalle bunu başarabilirse tüm mahalleler başarır problem çıkacak sayı ellerinizin altında raporlar olarak durur gerektiğinde sunulur. ya diğerlerinin yaptığı gibi koltuğun sağlamlığı ile ilgilen yada hiç koltuğunu görme işin ile ilgilen dediklerinde ben bu koltuğun sahibiyim sen kimsin diyenler inanın azımsanmayacak sayıda, burada insanların ailelerine veremediği mutluluğu insanlara vererek yaşama tutunmalarını sağlayan tüm devlet çalışanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Gerek özel gerek kamu. Her harfi özen ile hazırlanan heberleri siz takip etmesenizde takip eden dış güçler inanınki azımsanmayacak sayıda, kimin ne işine yarar demeyin 3 katlı bir villanın banyosunun lambası yok ise fark edilir, fayansı çizik ise fark edilir suyu akmıyorsa fark edilir kısaca haber dediğimiz şeyler haber olacak şeylerdir diye düşünmem tuttu :)))

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Mart 18:57
02

Vatandaş - GEL SENLE İDDAYA GİRELİM HÜSEYİN AYAZ SENDEN DAHA ÇOK OY ALICAK.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 01 Mart 17:16
01

Vatandaş - CHP ADAYINI ŞİKAYET ET SONRA CHP BENİ DESTEKLİCEK DE YERSEN CHP İHANETİ UNUTMAZ ZAFER BEY

BAŞKAN HÜSEYİN AYAZ A DESTEKLER.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Mart 15:33