Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer’in Proje ve Belediye Meclis Üye Adayları Tanıtım Programnda konuşan Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Sezer, “Bu projelerle inşallah Gölcük kazanacak” dedi

Çağdaş Kocaeli
Çağdaş Kocaeli Tüm Haberleri
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
+9
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer’in Proje ve Belediye Meclis Üye Adayları Tanıtım Programı, 17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, Gölcük Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer ve ailesi, Geçmiş Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, geçmiş dönem il ve ilçe başkanları, geçmiş dönem belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Kemal Yavuz, MHP İlçe Başkanı Derya Çavdar, BBP İlçe Başkanı Şahin Akpınar, Cumhur İttifakı üyesi partilerin il ve ilçe yöneticileri, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Programda ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in 2019 – 2024 yılları arasındaki çalışmalarını anlatan video sunumu gerçekleştirildi.

Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

“EKİBİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gölcük Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, “5 yıllık süreçte nelerin yapıldığını biraz önce göstermiş olduk. Kentin her köşesinde çalışmalar yaptık, güzel oldu ama göstermediğimiz çok çalışma var. Büyükşehir Belediyemiz tarafından çok sayıda robotik kodlama sınıfları yapıldı, mesire alanları yapıldı. Bunların yanında, el emeği ürünlerin satıldığı yerler gibi birçok projeyi burada göstermedik. O kadar çok projeyi buraya koyamadık. Ben tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ekibimize teşekkür ediyorum. Daha öncesinde Gölcük’e emek vererek çalışan kıymetli belediye başkanlarıma; Mehmet Ellibeş, İsmail Barış ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ağabeylerim burada, onlara teşekkür ediyorum. Biz onların yaptıkları işlere tuğla koymaya gayret ettik. Önümüzdeki beş yıllık süreçte neler yapacağımız ile ilgili olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız projeleri burada anlatacağız. İnsan şehirdir, şehir de insanın aynasıdır. Bu ilkeler çerçevesinde hareket ettik. Kentsel dönüşüm, ulaşım ve altyapı konuları kapsamında Gölcük merkez kentsel dönüşümü çok önemli. Bu dönüşüm bölgesinde otopark konulması ilçemizde eksiği kapatacaktır. Projenin gerçekleştirilmesinde sayısız katkısından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’a çok teşekkür ediyorum. Kentlerimizin depreme hazırlanması açısından Büyükşehir Belediye Başkanımızın ne kadar gayret gösterdiğine ben şahidim” dedi.

“YERALTI OTOPARKLARI OLACAK”

Sözlerini sürdüren Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Sezer, “Gölcük, kentsel dönüşüm ve battı – çıktı ile birlikte devam edecek projelerle gelişimini sürdürecek. Battı – çıktının şehir içi trafiğini rahatlatacağını düşünüyorum. Sezai Karakoç Üstgeçidi de yaya ulaşımı açısından büyük bir kolaylık sağlayacak. Ulaşlı Yalı Mahallesi Altgeçidi ile trafik rahatlayacak. Dere ıslahı ve yağmur suyu hattı çalışmaları, İSU altyapı çalışmaları devam edecek. Açık ve kapalı otoparklar yapmayı sürdüreceğiz. Eski sanayi alanı ve kentsel dönüşüm alanlarında iki katlı yer altı otoparkları olacak. Donanma Parkı’nın yanına bir açık otopark yapılacak. Buradaki alanı teslim almak için çeşitli anlaşmalar yaptık. Sahildeki alanı almakla ilçemiz denize kavuşmuş oldu. Vatandaşımızın rahatça dolaşabileceği, kentin nefes alabileceği bir yer yapılmış olacak. Eski sanayi bölgesinde yeni yaşam alanı yapmak istiyoruz. Burada çalışma yapabilmek için terminalin yeni yerine taşınması gerekiyordu ve bu da kısa süre içerisinde olacak. Eski sanayi alanını otopark, sosyal ve ticari alan olarak ilçemize kazandıracağız. Çiftlik Mahallesi’nde yeni sosyal alan oluşturmak istiyoruz. Eriklitepe Gelişim Projesi’ni Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde daha iyi yerlere taşıyacağız. İlçemize 800 kişilik yeni kongre merkezini eski sanayi alanında yapmak istiyoruz. İhsaniye merkezinde bulunan düğün salonunun ömrünü tamamlamasından ötürü orada kültür ve sosyal yaşam merkezi oluşturacağız. Yazlık Ilıca Otel’i yatırımcı olması halinde yap – işlet – devret modeli ile yapacağız. Gözlementepe Mesire Alanı tamamen yenilenecek” dedi.

Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

“GÖLCÜK’Ü DAHA GÜZEL BİR YER HALİNE GETİRECEĞİZ”

Sözlerini bitiren Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Sezer, “Yeni park alanları ve semt spor sahalarını ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz. Gençler için Değirmendere ve Gölcük’te gençlik merkezleri yapılacak. Gençlerimiz için yeni bir spor merkezi ve yeni kapalı spor salonu inşa edeceğiz. Hasaneyn Spor Kompleksi’ni yapmaya devam edeceğiz. Yazlık’ta yeni bir sentetik futbol sahası yapılacak. Amatör sporlar destek programını sürdüreceğiz. Gölcük’te Öğrenciysen Projesi’ni yapmaya devam edeceğiz. Tarihi Saraylı evleri restorasyonunu sürdüreceğiz. Halıdere hamam restorasyonu için tescil tamamlandı. Restorasyonu gerçekleştireceğiz. Sıfır atık getirme ve eğitim merkezi, çocuk köyü, sokak ve okul bahçelerinde oyun alanları, dijital dershane, sağlıklı ulaşım çözümleri, aktif ve sağlıklı yaşlanma merkezleri gibi birçok projemizi yaparak Gölcük’ü daha güzel bir yer haline getireceğiz. Kadınlara pozitif ayrımcılığımız devam edecek. Engelsiz bir Gölcük mola evi yaparak ilçemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Bu projelerle inşallah Gölcük kazanacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımıza depremler sonrasında Hatay’da yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Bizler Hakk’ın rızası, sizlerin duası için çalıştık, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Gölcük, bir ebru misali Türkiye’nin her yerinden gelen çalışkan ve vefakar insanların kentidir. 31 Mart’ta bir seçime gideceğiz. Zafer inananlarındır. 31 Mart’ta hem Gölcük hem de Kocaeli Büyükşehir’de kazanan, Allah’ın izniyle biz olacağız. Sizleri selamlıyorum, sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” dedi.

Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

“BUNLARIN SÖZLERİNE GÜVEN OLMAZ”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Gerçek Belediyeciliği AK Parti yapar diyoruz, sloganımız bu. ‘Gerçek belediyecilik yapmıyor muydunuz?’ diyorlar bize. Biz zaten gerçek belediyecilik yapmaya devam ediyoruz ama sizlere belediyeciliği öğreteceğiz dedik ve onlar da bunu gördüler. Adına sanal belediyecilik diyebilirsiniz, mesela fotoğraf atıyorlar, yolları temizleyeceklerini sanıyorlar. Verdikleri sözü tutmamak, onların şiarında var. Türlü türlü sözler söylediler. Biz namus sözü veriyoruz diyerek söz verdiler. Belediyeyi bize devrederseniz asla emekçinin ekmeğiyle oynamayacağız dediler ve ne yaptılar? İstanbul’da, Ankara’da emekçileri kovdular. Aldıkları ne kadar belediye varsa oradaki emekçilerin ekmekleri ile oynadılar. Bunların sözlerine güven olmaz. Bunların yolundan gidilmez. İzmit’te de söylediler. Biz diyoruz ki 31 Mart’ta Ali Yıldırım Sezer başkanımız, yeniden Gölcük Belediye Başkanı olarak seçilecek. Daha yüksek oy ile seçilecek” dedi.

Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

“GERÇEK BELEDİYECİLİK, KENTİNE HİZMET BELEDİYECİLİĞİDİR”

Konuşmasına devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Büyükakın, “Onlar atar, Cumhur İttifakı’nın belediyeleri sözünü tutar. Sanıyorlar ki atmakla bu işler oluyor. Vaat etmekle, söz vermekle bu işler oluyor. İzmit Cedit’te Nevzat başkanın başlattığı kentsel dönüşüm projesi vardı. Onlar biz bunu yarı yolda bırakmayız dediler. Yapıyoruz, yapıyoruz dediler. Tam iki sene beklediler. 2 sene sonrasında biz yapamıyoruz, Büyükşehir Belediyesi yapsın dediler. Biz başlamadık ama biz taşın altına elimizi koyarız dedik. Biz başlattık, binalar yükseliyor. Lafla iş yapılamaz. Bizim gerçek belediyecilik dememizdeki sebep de budur. Gerçek belediyecilik, laf üretenlerin değil, iş öğretenlerin belediyeciliğidir. Gerçek belediyecilik kendine değil, kentine hizmet edenlerin belediyeciliğidir. Yorulmadan bu millete hizmet edenlerin belediyeciliğidir. Onlar ne yapıyorlar? Ağustos böceği gibiler. Cır cır konuşuyorlar. Yalnız Ağustos böceklerinden bir farkları var. Böcekler sadece yaz aylarında ötüyor, bunlar yaz kış ötüyor” dedi.

Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

“İŞ ÜRETME BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Büyükakın, sözlerini bitirdi ve “Onlar ‘Bize tatil yakışıyor’ diyorlar. Bahane üretme belediyeciliğini çok iyi biliyorlar. Biz belediyelerimizde izin yaptırmıyoruz. Bahane üretme değil, iş üretme belediyeciliği yapıyoruz. Biz de sizlerden bu desteği iş yapmak için istiyoruz. Biz bu projeleri yaparız diye yola çıkıyoruz. Beni çalıştırmadılar diye bahane üretenlerin belediyeciliği değil, çalışma belediyeciliği yapıyoruz. Biz de çalışmaya devam edeceğiz. Kıymetli dava arkadaşlarıma, teşkilat mensuplarımıza, Cumhur İttifakı üyesi partilerimizin il ve ilçe başkanlarına, teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Bir ve beraberiz, aslan gibi dimdik beraberiz. Çok güzel bir örnek oluyoruz. Kocaeli’deki ittifak ortaklarımıza ve sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye yüzyılını inşa etmek için, Türkiye yüzyılına yakışan Kocaeli’yi, Gölcük’ü inşa etmek için hazırız, kararlıyız, kazanacağız. Her birinizi muhabbetle selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından belediye meclis üye adaylarının tanıtımı gerçekleştirildi.

Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’
Sezer, ‘Bu projelerle Gölcük kazanacak’

03 Mar 2024 - 10:39 - Siyaset

Mahreç  Çağdaş Kocaeligöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.