Mehmet Ellibeş, ‘CHP’liler özür bile dilemedi’

‘Cami ayakkabı ile girdiler’ iddialarını değerlendiren Başkan Ellibeş, “Aynı yere gidip gene ayakkabıyla giriyorsunuz ve özür dilemiyorsunuz. Toplumda çatışmanın oluşması için ne gerekiyorsa yapıyorsunuz” dedi

Mehmet Ellibeş, ‘CHP’liler özür bile dilemedi’
Mehmet Ellibeş, ‘CHP’liler özür bile dilemedi’
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti’de genişletilmiş ilçe danışma meclisi Başiskele’de devam etti. Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 61’nci İlçe Danışma Meclis Toplantısı’nda Mustafa Koral ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı. Başiskele İlçe Danışma Meclis toplantısına İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Başkanı Mustafa Koral, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş, Yuvacık Belediyesi eski Başkanı Hikmet Karaaslan, Başiskele ilçe eski Başkanı Mehmet Ustaoğlu, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri ve mahalle başkanları katıldı.

KORAL, ‘TEŞKİLATI HAREKETE GEÇİRDİ’

Danışma Meclisi’nde ilk olarak konuşan İlçe Başkanı Mustafa Koral, “İl Başkanımız Mehmet Ellibeş, Kocaeli’de 472 mahalleyi harekete geçirdi. Dünya lideri Cumhurbaşkanımız, dik duruş gösteriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız da Avrupa’nın göbeğinde dik duruş gösterdi. Cumhur İttifakı ile uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Belediye Başkanımız teşkilatlara sahip çıkıyor. Biz de teşkilat olarak onun yanındayız” şeklinde konuştu.

ÖZKARAASLAN, ‘’18 YILDIR TARİH YAZIYORUZ’

Koral’ın ardından söz alan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Melih Özkaraaslan, “8 yıldır AK Parti teşkilatında görev yapıyorum. Aynı aşkla ve heyecanla gezilmedik sokak, kapısı çalmadık ev bırakmadık. Bu millet dünya lideriyle 18 yılda beri tarih yazıyor, yazmaya devam edecektir” diye konuştu. İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Karakuş ise “Kadınlar, ciddi fedakarlık yapıyorlar, gençlik kollarında başladım bu davaya başkanlık yapmak nasip oldu. Bu davayı göğüsleyen kadınların yeri ayrı Allah onlardan razı olsun” dedi.

ÖZLÜ, ’25 MİLYON ÖDEME YAPTIK’

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ise“8 aydır teşkilatların ve Başiskele halkının desteği ile çalışıyoruz. Belediye sorunlarının çözülmesinde çok önemli adımlar attık. Piyasaya 25 Milyon ödeme yaptık. Belediyemiz mali açıdan istediği yere geliyor. Belediyeciliğin temel hizmetlerini aksatmadan yapıyoruz. Personelimiz bu süreçte çok büyük gayret gösterdi, onlara teşekkür ediyorum. 165 kişinin istihdam edilmesine katkı sağladık. İstihdamla ilgili 1000’nin üzerinde başvuru kabul ettik. Kadın emeklerini değerlendirmek için başlattığımız projemizi geliştireceğiz. Sosyal, kültürelbelediyeciliği artırarak devam ettiriyoruz” dedi.

‘MUHALEFET ADAY BİLE ÇIKARAMAYACAK’

Temiz bir Başiskele için çalıştıklarını ifade eden Özlü, “25 Aralık’ta temizlik filomuzu yeniliyoruz. Daha kaliteli daha temiz Başiskele için ekibimizle beraber çalışıyoruz. En iyisini biz yapacağız. Her gün vatandaşın içinde olmaya çalıştık, çalışıyoruz, devam edeceğiz. Halktan kopmadan ‘Gönül Belediyeciliği’ yapıyoruz. Teşkilatla beraber yapıyoruz. İl başkanımızın, teşkilatımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğini gördük; huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 2020 için planlarımızı yaptık. Bahar aylarından itibaren hizmet belediyeciliğinde daha da güzel eserler yapacağız. Bir dahaki seçimlerde Başiskele’de muhalefet partilerinin aday çıkartamayacağı bir başarı hikayesini birlikte yazmak istiyoruz” dedi.

BÜYÜKAKIN, ‘SÖZLERİMİZİ TUTTUK’

Özlü’nün ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Sizler gibi yol arkadaşları ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu davada isimlerin hiç bir önemi yok; sadece verilen görevler var. O görevleri harfiyen getirme çabası var. Büyükşehir eski Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu birçok hizmet yaptı bu kente. Yaptıkları hizmetlerden ve kendisinden Allah bin kere razı olsun. Önceki belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. AK Parti iktidarında milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirdik.

‘365 PROJEYE 555 MİLYON’

Sözlerini sürdüren Başkan Büyükakın, “Milletimizin emanetini taşımak ve alnımız akıyla hesabı vermek bizim borcumuz. AK Parti iktidarlarında millete verdiğimiz hesabı, girdiğimiz bütün seçimlerden zaferle çıkarak verdik. Bizden öncekiler, millete hesap vermeyi başarıyla geçti. Sizlerle beraber bizde aynı sınavı başarıyla vereceğiz. Geçtiğimiz 15 yıl boyunca Başiskele’de, 365 proje için 555 milyonluk yatırım yapıldı. Teşkilatlarımız bizim dilimiz, gören gözümüz, duyan kulağımızdır” diyerek ilçede yapılan yapımı devam eden ve yapılacak olan çalışmaları anlattı.

HATİCE KEVSER’İ ÖRNEK VERDİ

Danışma meclisinde son olarak söz alan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, gençlere seslenerek “Değerli gençler, lütfen araştırın. Doğruyu öğrenin. Bu zihniyet bir zamanlar kızlarımızı üniversiteye başı kapalı diye almadı. Annelerimizi asker ocaklarına, çocuklarının yanına sokmadı. Hepsini aştık. Her türlü erki, gücü kullanarak üzerimize geldiler ama pes etmedik. Ve bugün, Karamürselli pırıl pırıl bir genç kızımız, Hatice Kevser Yavuz gibi kızlarımız özgürce eğitimlerine devam ederek Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla ürettiği ilk insansız askeri hava aracının üretiminde görev alıyor ve bu gurur fotoğrafını veriyor. O kızımızın yüzündeki aydınlığın sönmemesi için biz davamıza sıkı sıkı bağlı olmayı sürdüreceğiz” dedi.

ELLİBEŞ, ‘ARTIK BİZ MESAJ VERİYORUZ’

Türkiye’nin çok önemli aşamalardan geçtiğini belirten Ellibeş, “Ülkemizin dünyadaki konumu düne göre çok daha iyi yere geldi. Cumhuriyetimizin kuruluş yıllarında olduğu gibi dünya ülkeleri arasında artık söz sahibi, milli çıkarlarına göre bağımsız hareket edebilen bir ülke haline geldi. Bakın dün, Türkiye güvensiz diye dünyaya itibar suaikasti yapan Fransa gibi ülkelere artık biz mesaj veriyoruz. Fransa güvenli değil, bu ülkeye gidecek vatandaşlarımıza dikkatli olun diyoruz. Türkiye bir zamanlar bunu yapacak özgüveni de, kararlı duruşu da kaybetmişti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kazandığımız bu özgüveni ve gelecek planlarını kaybetmemek adına biz çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

‘CHP’NİN ZİHNİYETİ AYNI’

18 yıl önceki Türkiye ile şimdiki Türkiye fotoğrafını yan yana koyduğumuzda net farkların olduğunu göreceksiniz. Sayfalarca yazsanız bu farkı anlatamazsınız, şimdiki gençlere de bunu anlatamıyoruz, şimdi gençlere 20-25 yıl öncesini anlatmak çok zor. Gençler, Türkiye’yi hep böyle zannediyorlar. Gençlerimize, dünü de bugüne anlatmalıyız. Bugünkü CHP zihniyetinin dünden farklı değil, hülle yapıyor. CHP’lilerin zihniyeti aynı, bu ülkeye verebilecekleri bir şey yok. Bize düşen bu zihniyeti unutmamak” dedi.

‘ÇOK KOLAY YALAN SÖYLÜYOR’

“CHP’nin derdi, Cumhurbaşkanımızı bir CHP’li başkan aday ziyaret etmiş mi etmemiş mi, ne zaman etmiş” diyen Ellibeş sözlerini şöyle sürdürdü:“Bakıyorsunuz kumpas olduğu ortaya çıkıyor. Kumpası yapanlar parti içinden birileri. Bu projelerine bile AK Parti’yi Cumhurbaşkanımızı alet etmeye çalışıyorlar. Yerel siyasette yaptıkları da bunlardan farklı değil. SEKA Park gibi muhteşem bir parkı ranta çevirecekler dedikleri SEKA arazisini dünyaya örnek park haline getirdi. İbrahim Başkana teşekkür ediyoruz. Bile bile yalan söylüyorlar. Yalanı çok kolay söylüyorlar. Özür dilemek yerine yalanın üzerine yalan söylüyorlar. 30 yıl önceki zihniyetleri neyse, şimdide aynı zihniyetteler.”

‘NİFAK TOHUMU EKİYORLAR’

‘Camiye ayakkabıyla girdiler’ iddialarıyla ilgilide konuşan Ellibeş, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in hedefi haline gelen İzmit Belediye Meclis üyesi Şener İnce’yi haklı buluyorum. Video yayınlıyorlar. Besmele-i Şerif asılı, namaz kılınan halılar var. Başkanın cami ziyareti diye sosyal medyaya atanlar kendileri. Emekli din görevlisi meclis üyemiz, ‘Geçmişte de olsa mescit gibi kullanılan yere ayakkabı ile girilmez’ diyor. Özür dileriz, geçmiş dönemde de olsa namaz kılınmış bir yer bir daha girmeyiz dersiniz olayı kapatırsınız. Yok orası işçilerin kaldığı yermiş, bu daha da kötü. Evlerinize ayakkabılarınızla mı giriyorsunuz. Burada kalan işçilere saygınız da mı yok. Özür dilemek yok. Ertesi gün tekrar aynı yere gidiyorsunuz, gene ayakkabıyla giriyorsunuz. Toplumda bir nifak tohumu ekerek çatışmanın oluşması için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Maalesef üzüntü verici” dedi.

‘İNANMIŞ BİR ORDU VAR’

Sözlerini sürdüren Ellibeş, “Sen ben demeden bu dava uğruna çalışmalısınız. Biz liderimiz etrafından 2023-2051 hedeflerine yürüyeceğiz. Delege, Ayşe olmuş Fatma olmuş, İlçe başkanı Mustafa olmuş Hüseyin olmuş ne farkeder. Başiskele beni mutlu ediyor. Başiskele bizim kalemiz. Burada inanmış ordu var. Daha büyük salonlar da olması lazım. Kongre sürecinde bir ve beraber hareket etmeliyiz. Yeni partiler kurulacakmış kurulmayacakmış hiç takılmayın. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi; onların değil, bizim ne yaptığımız önemlidir. Hedefimiz bellidir. Liderimiz dimdik ayakta duruyor. Adam gibi adam” dedi.

‘SIKINTILAR BİR ANDA ÇÖZÜLDÜ’

Ellibeş son olarak “Belediye Başkanlığı döneminde Büyükşehir eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile çalışmaktan gurur ve mutluluk duydum. İbrahim abinin 15 yıl Kocaeli’ye yaptığı hizmetleri biliyorsunuz. Geçmişte, nasıl maaş vereceğiz diye korku ve endişe içindeydik. Tabir yerindeyse esnaf, belediye çalışanlarına sırtını dönüyordu. O günlerden bugünlere geldik, bu günlerin kıymetini bilelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olması ve AK Parti’nin iktidar olması ile her şey değişti; bir anda bütün sıkıntılar ortadan kalktı. Sorunlar tek tek aşıldı. Kocaeli’nin Büyükşehir olması büyük bir hız vitesi yükselttik bu günlere geldik. Çıtayı yükseltmek zor; ama seviyeyi korumak ve daha üstüne çıkartmak daha zor. Bunu başaracak olan AK Parti kadrosudur” dedi. Ayşe AYDIN

11 Ara 2019 - 13:19 - Gündem

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 179.726 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?