Ömer Türk güven tazeledi

Büro Memur-Sen 1 NOlu Şube’de 5’nci olağan kongresinde mevcut başkan Ömer Türk ikinci defa başkan seçildi

Büro Memur-Sen 1 Nolu Şube’nin 5’nci olağan kongresi STM yapıldı. Kongrede divan başkanlığını Diyanet-Sen Şube Başkanı Selami Tarcan üstlendi. Büro Memur-Sen 1 Nolu Şubesi’nin 5’nci olağan kongresinde mevcut Başkan Ömer Türk tek aday olarak girdi. Kongreye İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, İzmit SGM Müdürü Süleyman Soydan, Büro Memur Sen Adliye Başkanı Şafak Akdeniz, Memur Sen Basın Başkanı Mustafa Ulusoy, Bayındır-Memur Sen İl Temsilci Mustafa Altun, SGK İl Müdür Yardımcıları Nasır Durmaz, Ali Ateş ve sendika üyeleri katılım gösterdi.

15 TEMMUZ'U UNUTMADI

Sendika Başkanı Türk yaptığı açılış konuşmasında“15 Temmuz ile Terörle mücadelede yitirmiş olduğumuz tüm şehitlerimize, Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı ihanet şebekesi FETÖ Terör Örgütü’nün Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine sızmış terörist unsurlarının öncülüğünde cunta ve darbe kalkışmasıyla karşı karşıya kalmış, Milleti korumak ve vatanı savunmak için emanet edilen tanklar, uçaklar, helikopterler, silahlar ve mühimmat gasp edilmiş, millete ait silahların namlusu millete doğrultulmuş. Ancak ihanetin zirvesine yerleşen FETÖ’nün terör konseptli cunta ve darbe kalkışması hiç hesaba katmayı düşünemedikleri Aziz Milletimizce bertaraf edilmiştir” dedi.

110 DELEGE OY KULLANDI

Konuşmasını sürdüren Türk, "Bizde Memur-sen ve Büro Memur-Sen camiası olarak, darbe girişiminin ilk anından itibaren meydanlarda milli iradenin yanında olduk, darbecilerin tanklarına imanlı göğsünü siper ederek duran Milletimizin yanında yer alarak, Büro Memur-Sen olarak Kuruş Sendikacılığı değil, Duruş Sendikacılığının örnek çalışmalarını özenle göstermeğe çalıştık. Büro Memur-Sen teşkilatlarımız ve tüm üyelerimizle “Ülkemizdeki yönetimin tek sahibi millettir. Milletin iradesine, demokrasiye asla ama asla darbe vurulamaz.” diyerek, meydanlarda günlerce, gecelerce sabahlara kadar nöbetler tuttuk ay yıldızlı al bayrağımızın düşmesine izin vermedik, milletimizin şanlı tarihine büyük bir zafer daha eklenmesine katkı sağladık” açıklamasında bulundu. Büro Memur-Sen 1 Nolu şubesinin çalışmalarının anlatılması sonrasında seçime geçildi. 550 üyesi bulunan Büro Memur-Sen’in yapılan kongrede 110 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. n Bilal ÇIĞRIM

23 Ekim 2016 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?