Civelek veda etti, Işık kafa karıştırdı

Ak Parti’nin 73. İl Danışma Meclisi’nde il başkanı Mahmut Civelek teşkilata veda ederken, Bakan Işık’ın sözleri kafa karıştırdı

Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen toplantı  7 Şubat’ta yapılacak il kongresine aday olmayan İl Başkanı Mahmut Civelek’in ise vedasına sahne oldu. Ancak danışma meclisinde konuşan Bakan Fikri Işık, Mahmut Civelek’in tekrar aday olmadığına aldanmamak gerektiğini ifade ederek “2. Mahmut dönemi başlayabilir” dedi.

Ak Parti 73. İl Danışma Meclisi’nde konuşan Bakan Işık, önce hizmetlerini anlattı ardından muhalefete yüklendi. Konuşmasında sık sık Ak Parti teşkilatlarının birlik ve beraberliğinden bahseden Işık, 7 Ocak’ta yapılacak il kongresine aday olmayan Mahmut Civelek’in Ankara’nın talebiyle tekrar başkan olabileceğinin sinyallerini verdi.

KATILIM YİNE YOĞUN OLDU

Antikkapı Restoran’daki danışma meclisine, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milletvekili Mehmet Ali Okur, İlyas Şeker, Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kandıra Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Derince Belediye Ali Haydar Bulut, Başkanı Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, , İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, il başkan adayları Abdullah Ersoy, İsmail Araç, Zihni Yılmaz, Halit Çokan, Adem Koç, Şemsettin Ceyhan, ilçe başkanları, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları ve üyeleri ile partililer katıldı.

‘BU BAŞARININ KAYNAĞI ALLAH VE LİDERİMİZDİR’

Meclisin divan başkanlığını Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Recep Demir yaparken üyeliklerini Ayşe Müge Olşen, İl yönetim Kurulu’ndan Vezir Kara Serap Karakaş yaptı. Mikrofona ilk gelen İl Başkanı Mahmut Civelek oldu. Civelek büyük alkış aldığı konuşması öncesinde herkesi selamladı. Konuşmasını il başkanlığına aday olmaması ile ilgili esprilerle sürdüren Civelek, “Bugüne kadar hep çalıştım. Milletvekili seçimlerinde yüzde 57.2, yerel seçimlerde yüzde 50.6, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 58.54 oy aldık. Hedefimizi hep arttırarak devam ettik. Bu başarı Allah’tandır ve muhakkak ki liderimizden kaynaklanmaktadır” dedi.

‘BİZ YELİ KOLDA BIRAKIRIZ’

Tek liste sebebiyle çeşitli kademelere aday olamayanlara seslenen Civelek, “Tek listeyi bugüne kadar geldik. Tek listeler sebebiyle kırdığımız kardeşlerimiz, büyüklerimiz olabilir ama bunların hiçbir tanesi şahsi değildir. Hepsi genel merkezin talimatı genel başkanımızın doğrultusundadır. Kol kırılır yel içinde kalır Bu ak Partililer hep böyledir dediler evet böyleyiz kırılan kolda yel kalmasa yaraya pislik bulaşırdı. Ailemizde kavga gürültü olmadan kardeşlik ve beraberliği şiar edindik. Türkiye ölçeğinde 330 ilimizde de 8 milletvekiline ulaşmak için gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.

MHP VE CHP’NİN İL YÖNETİMİNİ ELEŞTİRDİ

Konuşmasında MHP ve CHP’yi eleştiren Civelek, “Benden daha iyi yapacağına inandığım 6 arkadaşımız var. Allah yar ve yardımcıları olsun. Başka partide il başkanlığı için birbirine girmişler başka partide kimi seçelim derken birini bulmuşlar. Bizim partimizde kardeşlik içinde bu süreci devam ettiriyorlar. 7 Şubat’a kadar selef ve halefimiz olacak güzel bir yönetimi teslim etmektir. B ayın sonunda da 20 dönüm orman dikeceğiz kongre hatırası olarak” diyerek mikrofonu Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’na bıraktı.

‘6 GÜZELİN EN GÜZELİNİ SEÇİN’

Karaosmanoğlu, “13 yılı geride bıraktık, çok güzel işler yaptık. Dilinin ucuyla bile iktidara adayım diyen bir muhalefet yok. Vatandaşına kendi tabanına dahi güven veremeyen bir muhalefet var. Bu durum bizi asla gevşetmemeli. Daha güçlü bir şekilde yola devam edeceğiz. Hasta ninemizi bile sandığa götüreceğiz. Tabanımızı zayi etmemek teşkilatlarımızın görevidir. Son iki gündür bize karşı bir karalama var. Ne yazarlarsa yazsınlar amaçlarına ulaşamazlar. 6 aday adayımız var ama 6 güzelin en güzelini de seçmek teşkilatlarımıza düşüyor” ifadelerini kullandı.

‘YENİ İSMİN İŞİ ZOR’

Kürsüye gelen Milletvekili Mehmet Ali Okur, “Mahmut civelek arkadaşımıza şükranlarımı sunmak istiyorum. Tüm teşkilatlarda büyük başarı sergilerdi. İlimizde Ak Parti’nin oylarının yükselmesinde büyük rol oynadı” diyerek sözü Milletvekili İlyas Şeker’e bıraktı. Şeker, “Biz 14 yıl önceki i danışma toplantısındaki heyecanı aynen yaşıyoruz. Sokağa çıkınca alnımıza açık, başımızı dik bir şekilde yürüyoruz. Bunun Kocaeli her yönüyle örnek alınan bir teşkilat. Sürekli kendini rekorlarla yenileyen bir il. O yüzden yeni seçilecek il başkanının işi çok zor. Yeni il başkanının önündeki hedef 7 olan milletvekili sayısını 8’e çıkarmak ve 9’u da zorlamaktır” dedi.

‘2.MAHMUT DÖNEMİ’

Son olarak söz alan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Fikri Işık, “Mahmut Civelek veda konuşması yaptıysa da bu Ankara’da değişebilir, 2. Mahmut dönemi başlayabilir. Medeniyetimizin yeniden ihyası ve inşası yolunda birlikte yürümekten onur ve gurur duyduğum yol arkadaşlarım” diyerek partililerine seslendiği konuşmasında katılımın yoğun olmasından dolayı kendilerine teşekkür etti. Işık, “Allaha şükürler olsun her girdiğimiz seçimden yüzümüzün akıyla çıktık. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. İnancımızın temelinde insana çalışmakla başarı olmak vardır. En başarılı il başkanlığı görevini yapan isim Mahmut Civelek oldu” şeklinde konuştu.

‘ENGELLİ MARATONLARI BİRİNCİ BİTİRDİK’

Işık sözlerini şöyle sürdürdü: “Kocaeli kadar teşkilatçılık anlayışı olan en fazla 3 il vardır. Şuanda her belediyesi Ak Parti olan 7 tane ilimiz var. En büyüğü ve en batısındaki il de Kocaeli. Bu sizlerin parti ilkelerine sıkı sıkıya balı olarak gece gündüz çalışmanızla oldu. Hiçbir arkadaşımız birbirinin arkasından konuşmaz ve konuşturmaz. Bizler maraton koşucularıyız. Ak Parti olarak maratonu maalesef normal kurallarla değil engelli koşuyoruz. Bu hedefe varmak için koşturdukça önümüze habire kural dışı engeller çıkıyor. Bu maratonlardan hep başarıyla çıktık. Liderimizin ‘halkımız yoksa ben de yokum’ anlayışı bizleri bugünlere getirdi” ifadelerine yer verdi.

‘PARALEL YAPININ ELİ HAVADA KALDI’

Ak Parti’ye yönelik saldırıların kendilerini yıldırmadığını ifade eden Işık, “Biz en büyük ihanetle maalesef 2008’den sonra karşı karşıya kaldık. Canımız dedik inansa bizi can evimizden vurmaya çalıştıklarını gördük. Paralel ihanetin bu ülkeye karşı yaptığı en büyük ihanet oldu bu. Bu paralel yapı hançeri eline alarak ilk önce pek çok saf insanı barındıran cemaate sapladı. İkinci hançeri AK Parti’ye saplarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan o eli havada yakaladı. Hiç kimse bize bu ihanet sürecini yolsuzluk olarak değerlendiremez. Bunu milletimiz de böyle algılamayarak bizlere ‘Bu paralel yapı ihanet içerisinde’ diyerek bunları temizleme görevini verdi” dedi.

‘STRATEJİMİZ TELEFONLARI DİNLETİYOR’

Devlet içerisindeki yapılanmalara da seslenen Işık, “Amacımız hizmet diyenler sizlere sesleniyorum. TÜBİTAK ve kripto merkezlerinde ne işiniz var. Genel Kurmay anayasa mahkemesi başkanının telefonunu dinlemişler. Bir ülkenin cumhurbaşkanı ve başbakanını bir başka ülkenin istihbaratı ya dinler ya da dinletir. En çok dinlenen bakan da enerji bakanı. Neden? Çünkü Türkiye enerjide stratejik ülke” diyerek ülkenin üzerinde oynanan oyunların bir bir bozulduğunu kaydetti.

CUMHURİYET GAZETESİNİ PROVOKASYONLA SUÇLADI

Fransa’nın başkenti Paris’teki mizah dergisi saldırısını değerlendiren Işık, “Teröre karşı hep hiçbir ayrım yapmadan terörü lanetliyoruz. Terör terördür, terörist teröristtir. Türkiye’nin aleyhine karşı bu terör olaylarını yansıtanlara karşı Başbakanımız Ahmet Davutoğlu özgürlük yürüyüşüne katılarak bertaraf etti. Fakat bu birilerini fena halde rahatsız etti” dedi. Cumhuriyet Gazetesi’ni de eleştiren Işık, “Türkiye’de bir gazete tam bir provokasyon yaptı. Hiçbir özgürlük kimsenin kutsalına hakaret etme yetkisi veremez. Bu ülkemize yapılan en önemli provokasyonlardan biridir” ifadelerini kullandı.

‘2020’YE KADAR YERLİ ARABA’

Önümüzdeki dönemle ilgili müjdeler veren Bakan Işık, “Bugün yardım etmek için yoksul insan bulamıyoruz 2020 yılından ne kendi yerli arabamızı da yapacağız ve dünya yollarına çıkaracağız. Kritik teknolojilerin her birinde dışa bağımlılığı minimize etmek için önümüzdeki dönemde çok büyük projeleri de hayata geçireceğiz. Türkiye inşallah bilim ve teknolojide de dünya süper liginin iddialı bir oyuncusu olacak. Bunlar sizlerin başarısıdır” dedi.  “Bilişim Vadisi inşaat başladı bu yılın sonunda dünyanın ve Türkiye’nin önemli firmaları görece teknolojinin gelişimini Kocaeli’den takip edeceksiniz. İnşallah açılışını da cumhurbaşkanımızın katılımıyla açacağız. 2016 yılını ortalarında da banliyö treninin ara duraklarını da yağacağız” diyen Işık, Kocaeli ve Gebze Üniversitelerinin bilim ve teknolojide en iyi üniversitelerden biri olacağı sözünü verdi.

‘MUHALEFET KISKANACAK TABİ’

İldeki hizmetlerinden de bahseden Işık, “2023‘te yeni hızlı tren yapacağız. Önümüzdeki yıllarda 10 tane kavşak daha yağacağız. İzmit Kandıra Kefken’e kadar duble yol oluyor. Karadeniz sahil yolu bu yıl başlıyor Kandıralılar İstanbul’a gitmek için İzmit’e gelmek zorunda kalmayacak. Kuzey Marmara otoyolu Mart ayında ihaleye çıkacak. Cengiz Topel hizmet etmeye devam edecek. Gölcük’te adliye sarayı yükseliyor. Yeni şehir hastanesinin Mart ya da Nisan ayında temellerini atacağız. Mart Nisan gibi valilik konağımız tamamen yeni yerine taşınmış olacak. Bu muhalefet kıskanmasın da ne yapsın. Bunlar yolsuzluk yapılan bir ülkede yapılmaz. Yolla yolsuzluk bir arada olmaz. Yolsuzluk bir kanser hücresidir. İnsanı yer bitirir. Ama nasıl bir kanser hücresidir ki Türkiye günden güne büyüyor” dedi.

‘HALKIMIZA BU KEZ 2015 TEŞEKKÜRÜ EDECEĞİZ’

Büyük bir seçime tekrar giriyoruz. İstikrarın devamı konusunda teşkilatlarımıza bu seçimin ne kadar önemli olduğunu bile söylemeye gerek duymuyorum. 10 Ağustos’ta aldığımız oyu yakalayacağız. İlyas Şeker’in söylemi kazara gerçekleşmezse bu görevi en iyi şekilde yapacak 6 tane pırıl pırıl adayımız var. Hiçbir arkadaşımızın ayrımcılığı yok diğerine karşı. 2015 seçimleri akşamı yine Kocaaeli halkına teşekkür edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

18 Oca 2015 - 12:46 - Gündem

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 174.373 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?