İYİ Parti İzmit’te Filiz seçilmiş başkan

İYİ Parti İzmit 2’nci Olağan Kongresi’nde daha önce atama yoluyla gelen Pelin Coştur Filiz, tek aday olarak girdiği seçimde seçilmiş başkan oldu

İYİ Parti İzmit’te Filiz seçilmiş başkan
İYİ Parti İzmit’te Filiz seçilmiş başkan
+5
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti İzmit 2’nci Olağan Kongresi İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Atama yoluyla gelen ilçe başkanı Pelin Coştur Filiz kongreye tek aday olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 yönetim kurulu ile birlikte 144 il delegesi seçilecek. 10.00’da başlayacağı duyurulan kongre 12.00’de başladı. Kongreye Filiz ve eşi Serdar Filiz’in yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanı Murat Ağçay, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, İYİ Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Kardaş,il yönetim kurulu üyeleri, yeni ve eski ilçe başkanları,Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demirve partililer katılım sağladı.

KONGREYE CHP İLGİSİ

Kongreye Hürriyet’in yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Kocaeli eski Milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, İl Başkan Adayı Harun Yıldızlı, CHP İzmit Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, ilçe yöneticileri ve eski İlçe Sekreteri Arda Başaran katılım sağladı.Ayrıca Erenkaya’nın il başkanı gibi karşılanması dikkat çekti. Kongrenin Divan Başkanlığı’na Teşkilat Başkanı Nusret Acur, Divan Başkan Yardımcılığına Fatma Zehra Korucuoğlu, Katip üyeliklerine ise İsmail Horoz, Osman Halis Çabuk ve Hande Uslu seçildi. Konuşmalar öncesi saygı duruşunda bulunuldu ardından da İstiklal Marşı okundu.

FİLİZ, ‘BİZ BOŞUNA İYİ OLMADIK’

Kongrede açılış konuşmasını gerçekleştiren Pelin Coştur Filiz, “Birkaç haftadır ülkemizi saran deprem silsilesinin etkisi altındayız. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yararlılarımıza şifa diliyoruz. Biz hem iyiler olarak hem de deprem gerçeğini 21 yıl önce en acı şekilde yaşamış insanlar olarak onların durumunu en iyi biz anlarız. Genel merkezimizin talimatıyla da tam bir seferberlik halinde deprem bölgelerine yardımlarımızı en hızlı şekilde ulaştırdık. İzmit ilçe başkanlığına adaylığımı açıkladığım zaman da belirttiğim gibi bu kongre benim için asla rekabet yarışı değil. Şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına en iyi biz katkı sunarız diyenlerin yarışı. Biz boşuna iyi olmadık. Sizlerin arasında olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

‘SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ’

Filiz sözlerinin devamında, “Burada bir demokrasi şöleni gerçekleştiriyoruz. Ülke tarihimizde en büyük ekonomik kriz yaşanıyor. Yerli ve milli her şeyimiz satıldı. Ormanlarımız talan edildi. Milli bayramlarımızı kutlayamıyoruz. Andımız’a bile tahammül edemiyorlar. Ülkemizin kurucularına sürekli hakaret ediliyor. Tarihimizde görülmeyen şekilde insanlarımızın psikoloji bozuldu ve yoksulluktan intihar eden noktaya geldi. Kendi vatandaşlarımızı besleyemezken 5 milyon Suriyeli’yi besliyoruz. Yerel seçimler dolayısıyla tüm Türkiye gördü ki İYİ Parti ülkemizin aydınlık geleceği için kilit partidir. İzmit’te trafik ve otopark sorunu, alt yapı sorunları hepimizin canını sıkıyor. Biz sürekli mahalleleri ve köyleri dolaşarak bu sorunları dinleyip gerekli mercilere iletiyoruz. Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

YILDIZ, ‘PARLAMENTER SİSTEMİ BİZLER GETİRECEĞİZ’

Filiz’in ardından İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “ İYİ Parti Kocaeli il başkanı olarak değil bu ülkede 40 yıldır bir davaya inanmış biri olarak İYİ Parti iyi ki kuruldu diyorum. Çünkü ülkede değişmez denilen bir anlayış ülkenin talihini Türk milleti devlet kültürüne sahip olmasına rağmen, bunlar başımıza yeni bir sistem getirdi. 31 Mart 2019 yılında bir değişime birlikte imza attık. 2 yılda bu kadar bir değişimi yapmak, kısa sürede bunu yapmak çok zordu. İyileştirilmiş parlamenter sitemi bizler getireceğiz” dedi.

‘BUNU CHP’DE ÜSTÜNE ALINABİLİR’

Yıldız sözlerinin devamında, “Yol yapmak için fabrikalar satılıyor. Tek kişinin yönettiği bir cumhuriyet olduk. Bu ülkede erken bir seçim kaçınılmaz. Burada bir toyumuz var. İyi ki Pelin başkanla yol yürüdük. Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte değişime imza atan bir arkadaşımız. Meral Akşener Kocaeli Gündoğdu köyünden. Bu bizim için büyük bir artı, burada daha büyük işler yapabiliriz. Milletvekili deseniz ilk sıralarda Lütfü Türkkan’ı sayarsınız. Biz önü isimlerimizle güzel işler yapacağız. 100 yıllık, 20 yıllık partiler çarşaf liste ile seçim yapmazken biz çarşaf liste ile yaptık bunu CHP’de üstüne alınabilir” açıklamasında bulundu

TÜRKKAN, ‘BU BİR DİKTATÖRLÜKTÜR’

Yıldız’ın ardından konuşan İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Siyaset artık sokağa indi. Ekranlar bize kapalı. Uzun süredir hiçbir tartışma programına çıkmıyorum. Türkiye bu duruma tek sesli yönetim yüzünden geldi. Erken seçim hakkında yazmıştım. Ülkenin gidişinde belirgin bir hadise var; bu kötülükleri yok edecek bir arıza hangisi? Şu anda İYİ Parti. Cumhurbaşkanı bir savaş açabiliriz dedi. Meclis karar alır sonra gidilir. Bu bir diktatörlüktür. 28 Haziran inşallah olur diye dua ediyorum. Çünkü ülke seçimin yapılmadığı, parlamentonun olmadığı bir sistemle yönetilmeye devam edilecek. Türkiye’yi bekleyen daha 1 milyon Suriyeli var. Kim bakacak bu insanlara?” dedi. Fatma Kaplan Hürriyet’e ‘kaç iş başvurusu var’ sorusunu soran Türkkan, “10 bin” cevabını aldı.

‘ARKAMIZDA HESAP BIRAKMADIK’

Türkkan sözlerinin sonunda, “Asla ve asla siyasi oyunlara müsaade etmeyin. CHP’yi zaten yeterince şeytanlaştırdılar. Burada oyunu Meral Akşener bozdu. Yukarıda ciddi anlamda savaş yapılırken aşağıda hiçbir şey yokmuş gibi davranmamak lazım. 40 senedir Kocaeli’deyim. Arkamızda bıraktığımız hiçbir hesap olmadı. Adalet ve Kalkınma Partisi korkuyor artık, İYİ Parti’nin cesur yürekliliklerinden korkuyor. İlçe başkanlarımızdan rica ediyorum; daha çok insanlara sarılın. Bizden en ufak bir gidiş yüreğimizi acıtır. Asla ve katta siyasi oyunlara müsaade etmeyin” ifadelerinde bulundu. Türkkan’ın konuşmasının ardından İYİ Parti ve CHP’li yöneticiler birlik fotoğrafı verdi. Ayrıca konuşmaların tamamlanmasıyla tek adaylı kongrede oy kullanma işlemi başladı. Kerim ÇELİK

PELİN COŞTUR FİLİZ’İN YÖNETİMİ

Pelin Coştur Filiz, Sinan Yıldız, Cemil Özbey, Salim Yaşar, Cemil Uslu, Kenan Vural Zümrüt, Tuğba Kahyaoğlu, Cengiz Yaşar, Burcu Bayraktar, Tuncay Çatal, Abdurrahman Akgül, Nihal Kupşi, Cavide Yüceer, Umut Can Turgun, Muhammet Nurullah Yekta, Burak Şahin, İlhan Haftacı, Yavuz Dursun, Kadriye Çabuk, Nevin Akyıldız, Süleyman Demirci, Ali Osman Aydın, Yaşar Adalı, Tevfik Çetinkaya, Kübra Avcı, Fadime Yıldız Atik, Müjdat Mumcu, Erdal Demirkıran, Ayten Akgün, Samet Sütütemiz.

İL DELEGELERİ

Şanbaz Yıldız, Pelin Coştur Filiz, Sinan Yıldız, Cemil Özbey, Salim Yaşar, Cemil Uslu, Zümrüt Tuğba Kahyaoğlu, Burcu Bayraktar, İlhan Haftacı, Nihal Kupşi, Kadriye Çabuk, Muhammed Nurullah Yekta, Cavide Yüceel, Nevin Ayyıldız, Kanan Vural, Umut Can Turgun, Okan Can Karadeniz, Adem Erol Derin, Yaşar Adalı, Süleyman Demirci, Feriha Efe, Neslihan Hilal Cantimur Kara, Buğra Yiğit Kılıç, Ahmet Metin, Burak Örçen, Muhsine Akyıldız Evciler, Vedat Biricik, Cihan Bahadır Yaşar, Turgut Karagöz, Ufukan Aslan, Serdar Kaman, Cenk Serhat Dayanç, Neslihan Demirel, Selma Demirkıran, İsmail Kayabay, Kürşat Biçer, Cenk Erbil, Kaan Dilmen, Veli Başkurt, Tunay Ata, Pelin Dönge, Ali Karaca, Şaban Ufuk, Ufuk Turan, Baha Yavuz, Emre Evren, Yaşar Kardeş, Nurettin Bulut, Erdal Demirkıran, İrfan Dinçay, Berat Ebru Yücel, Emre Demirkıran, Mehmet Yılmaz, Gürkan Fusti, Gürkan Varol, Meliha Çalışkan, Züleyha Vatan, Ünzile Yılman, Mustafa Ağı, Özlem Beyoğlu, Melis Cuna, Emre Bağdatlı, Recep Yedekçi, Hicran Yedekçi, Kadir Tutkun, Erdi Cankuru, Nurten Avcı, Enes Talha Turanlı, Mine Kardaş, Serdar Metin, Aydın Barış, Narın Şirin, Mustafa Kaymaz, Hakan Karabulut, Yılmaz Arif Çiftçi, Arda Gündoğdu, Sevde Güliz Okumuş, Nuri Hasçelik, Birol Kolay, Beyhan Pehlivan, Kadir Efe, Ayhan Ortaç, Özkan Tavşan, Murat Uzan, Alper Bircanoğlu, Taner Sevilen, Gökhan Büyüksökmen, Alibey Yazıcı, Mehmet Ergin Demirel, Mehmet Yıldız, Ali Osman Köseoğlu, Menderes Yıldız, Sevda Aslan, Aygül Yılgın, Hüseyin Koca, Veis Sever, Zeynep Resan Bircanoğlu, Arslan Deniz, Elif Topçu, Serhan Hacıhüseyinoğlu, Tayfun Yıldız, Aynur Hacıhüseyinoğlu, Salim Görgülü, Cevat Yıldız, Fadime Yıldız Atik, Ayşegül Görgülü, Burçak Nurhan, Seher Yıldız, Cengiz Yaşar, Sevim Yeşilyurt, Sıtkı Topal, Emine Alpay, Hatice Kübra Avcı, Veysel Avcı, Serma Aksoy, Barış Aksoy, Erol Yaşar, Aytunç Çetinbaş, Mustafa Burak Kuşçu, Hakan Topçu, Çağlar Alkan, Şaban Evren, Abdurrahman Esin, Sibel Biçek, Burak Ata Altan, Melik Fırat Taşer, Erol Budak, Nurgül Kayabar, Hanifi Alpay, Kenan Başaktar, Sibel Yıldız, Meryem Yıldız, İbrahim Sarı, Yavuz Uzun, Bekir Ünal, Ercan Sarıkaya, Abdülkadir Erbağcı, Mustafa Emre Mercan, Yavuz Avşar Demir, Kerim Karacan, Ruhittin Sönmez, Zekai Kahyaoğlu, Halit Görkem Akgün, İsmail Horoz.

15 Şub 2020 - 16:35 - Siyaset

Son bir ayda cagdaskocaeli.com.tr sitesinde 223.495 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Yeni web sitemizi beğendiniz mi?